שתף קטע נבחר

הפועל לבית הדין: אין לנו את 'הרשימה השחורה'

לאחר התייעצות משפטית, הנהלת האדומים הודיעה כי אין לה את רשימת המתפרעים: "המשטרה יודעת טוב יותר מאיתנו מי אלו". האולטראס הצהיר: "נחרים את שני משחקי הבית הקרובים"

אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון הנהלת הפועל ת"א תעביר היום (ג') לבית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל, הודעה על כך שאין להם את 'הרשימה השחורה' של 20 האוהדים, שבהם היא חושדת כמתפרעים והייתה אמורה למסור אותה לידי המשטרה. זאת בעקבות העונש שביה"ד הטיל על האדומים (בשל כתובות הנאצה שרוססו בשירותי שערים 10-11, ש.א), לפיו במידה ולא יעבירו תוך שבוע את הרשימה המדוברת הם יארחו את המשחק נגד מכבי חיפה ללא קהל.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

ההחלטה המדוברת של קברניטי המועדון בנושא הגיעה לאחר התייעצויות רבות עם גורמים משפטיים. בהפועל ת"א טוענים כי לאור העובדה שהם מועדון החורט את דגלו נגד הגזענות ומבצע פעילויות נרחבות בנושא, ועובד בשיתוף פעולה מלא בעניין עם גורמי המשטרה, הם לא הכתובת הנכונה למסור רשימה כזו.

 

לאחר מספר פגישות שהתקיימו בימים האחרונים בין נציגי המשטרה לאלה של הנהלת המועדון, הובהר לאדומים כי בידי המשטרה יש את כל שמות הפעילים המועדים לפורענות. "זאת החלטה שגורמת לנו להיות חוקרים משטרתיים", הסבירו אמש גורמים במועדון והוסיפו: "המשטרה יודעת טוב יותר מאיתנו מי זה מי, לא נלמד אותה את העבודה. אוהד שיתפרע, אנחנו נסלק אותו. נמשיך לנקוט ביד קשה ובשיתוף פעולה עם המשטרה כלפי אותם פעילים".

 

כמו כן, בקבוצה מתבססים על כך שהמשטרה אמורה להעביר להתאחדות לכדורגל מסר ברור על שיתוף פעולה מלא בינה לבין הנהלת המועדון, דבר שהוביל בין היתר, למספר מעצרים של אוהדים. "המטרה היא שההתאחדות תבין שאנחנו מועדון שעומד מאחורי הפעולות שאנחנו מבצעים", הסבירו בקבוצה.

 

עוד טוענים במועדון כי העונש של סגירת שערים 4-5 לשני משחקים הוא גם ככה כבד, ולמעט 30 אוהדים בעייתיים הקהל בשערים 4-5 "פנטסטי ותומך". אם ביה"ד המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל יחליט היום שלא לקבל את ההסברים האלה, הפועל ת"א ככל הנראה תגיש ערעור על ההחלטה.

 

האולטראס החליט להחרים

בתוך כך, ארגון 'אולטראס' הפועל הודיע אמש בשעות הלילה כי הגיע להחלטה על החרמת שני משחקי הבית הקרובים של הקבוצה בליגה, בשל התנהלות ראשי המועדון מול הקהל, כדבריהם.

 

אוהדי הפועל ת"א. חלקם פתח במחאה (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
אוהדי הפועל ת"א. חלקם פתח במחאה(צילום: טל שחר)

 

"בהודעות האחרונות שפרסם ארגון אולטראס הפועל, קבלנו על היחס אותו מפנה הנהלת הקבוצה לאוהדים בשל פעולות המחאה נגדה במשחקים האחרונים. בהשחרת שמם של אוהדי הקבוצה בתקשורת ובהתאחדות, כשיישרו קו עם ההחלטה המאשימה את אוהדי הקבוצה בגזענות. לאחר מכן אף בהטלת אשמה קולקטיבית על יציע שלם בשל פעולה שנקטו מספר בודד של אוהדים", נכתב בהודעת הארגון.

 

עוד טענו האוהדים: "בבקשת ראשי הקבוצה לסגור את שערים 4-5 לכניסת קהל במשחקים הקרובים, אנו רואים חלק נוסף מניסיונותיה להביא לפילוג בין האוהדים ובכך לשבור את המחאה. כחלק מהמדיניות המתמשכת שלה להשתיק כל פעולת מחאה בנוגע להתנהלות הקבוצה. במקום לעשות בדק בית של ממש במטרה להביא לתיקון הליקויים כנגדם אנו מתקוממים".

 

בלומפילד יישאר ריק, בעקבות הודעת האולטראס? (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
בלומפילד יישאר ריק, בעקבות הודעת האולטראס?(צילום: עוז מועלם)
 

 

מהנהלת הפועל ת"א נמסר בתגובה להחלטת ארגון האולטראס: "ראשית, חשוב לנו להדגיש כי העונש הוטל ע"י בית הדין וללא כל מעורבות כפי שכביכול מיוחסת ע"י מי שכתב הודעה זו. אנחנו רואים בחומרה רבה את העובדה שארגון האולטראס מגבה את אותם פרחחים שביצעו את מעשה הנבלה בשירותים של שער 10-11. יש לציין לטובה את ההחלטה של ארגון האולטראס להפסיק את שירי השואה, אך בל לנו לשכוח שהעונש הוטל בין היתר, גם בגלל שמיעוט, אבל מיעוט קולני, שר במשך דקות ארוכות את שירי השואה למורת רוחם של רוב הקהל של הפועל ת"א".

 

"ההתאחדות החליטה הפעם לבודד בעונשה את הקהל ששר את אותם שירי שואה, ושבמקום מושבם צוירו צלבי הקרס ולא לבצע ענישה קולקטיבית עבור שאר יושבי השערים. ראוי לציין כי העונש התקבל ע"י קבוצות אחרות במורת רוח קשה (ע"ע הודעתו של קורנפיין על קלות העונש לאוהדי הפועל). חשוב להדגיש כי הנהלת הפועל ת"א פנתה למשטרה על מנת לקבל את השמות של אלה שהודו כדי לבצע נוהל של תביעה אזרחית ובאותו מעמד נמסר לנו ע"י המשטרה כי הם מכירים את כל אוהדי הפועל והם לא יזדקקו לתיאורים שלנו לגבי חשודים כאלה או אחרים".

 

עוד נאמר בתגובה של הפועל: "בניגוד למצטייר בהודעה של האולטראס, כאילו בצע כסף הוא המוביל את ההנהלה, נציין כי בכוונתנו למצוא פתרון בשני המשחקים הקרובים לשיפוי האוהדים שיהיה מטבע הדברים מורכב וזאת בגלל תמחור השערים האחרים והפתרון להושבה במשחק נגד רמת השרון שייערך בר"ג. רוב רובו של שערים 4-5 הינם אוהדים מסורים הדוחפים את הקבוצה בכל מקום, מזג אוויר וללא כל תנאי! יחד עם זאת, צר לנו שארגון האולטראס דוהר עם ראשו לעבר הקיר ואוטם את עיניו ואוזניו לרחשי רוב הקהל השורק בוז לשירי הנאצה נגד ההנהלה ומבקש לעודד את הקבוצה".

 

"אנו מצפים מארגון האולטראס לכבד את רצון רוב הקהל ולחזור לשירי עידוד לקבוצה והפסקת פילוג האוהדים למחנות. יש לזכור כי המדובר בקבוצה שהורכבה מחדש הקיץ עם צוות ניהולי וצוות מאמנים חדש ושלמרות הכל מדורגת נכון לעכשיו במקום השני בליגה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי טביב
צילום: אורן אהרוני
מומלצים