שתף קטע נבחר

מחוקק מטקסס עורר סערה: 'לא להתמקח כיהודים'

לארי טיילור הרפובליקני התנצל אחרי שהשתמש בביטוי אנטישמי בפנייה לחברות הביטוח, אבל לא כולם מסכימים לסלוח: "אם הוא היה עובד מדינה, היו מפטרים אותו"

מחוקק רפובליקני ממדינת טקסס בארצות הברית התנצל אמש (יום ו') בעקבות הערה אנטישמית שהשמיע במהלך דיון בבית הנבחרים. "אל תיטפלו לפרטים שוליים, אל תנסו להתמקח איתם כמו יהודים (Jew them down)", אמר לארי טיילור לחברות הביטוח הנאבקות בתביעות של נפגעי סופת ההוריקן "אייק"

אנטישמיות מדאיגה בארה"ב:

סקר מטריד: 15 אחוזים מהאמריקנים אנטישמים

יהודים לאובמה: התנגד לאנטישמים בהפגנות 

 

"כנראה מדובר במינוח גרוע", אמר טיילור מיד לאחר שהשמיע את הביטוי הגזעני, והדיון המשיך כרגיל. אולם מאוחר יותר הוא אמר: "בשימוע שנערך היום השתמשתי בהיסח הדעת בביטוי שאנשים עלולים להיפגע ממנו. תיקנתי את עצמי מיד כשהבנתי מה אמרתי. אני מתחרט על בחירת המילים העלובה שלי ומתנצל בכנות אם פגעתי במישהו".

 

הליגה למניעת השמצה יצרה קשר עם לשכתו של המחוקק הטקסני, וטיילור שלח לארגון מכתב התנצלות רשמי. הוא הודה כי נהג שלא כשורה, אמר שהוא מבין את ההשפעה השלילית של דבריו וכתב כי הוא "מתנצל מעומק לבו על המסר שהועבר".

 

"סטריאוטיפ אנטישמי עתיק"  

בליגה למניעת השמצה אמרו כי "אחרי שיחה עם טיילור, אנו מאמינים שהוא מבין כי הביטוי 'להתמקח כמו יהודי' נובע מסטריאוטיפ אנטישמי עתיק, שהוא מבין כי הוא פוגע באנשים ושהוא לא ישתמש בו שוב. אנחנו מכירים בכך שהוא פעל במהירות כדי לתקן את עצמו ולהתנצל, ומעריכים זאת".

 

בלשכתו של טיילור אמרו כי הוא פנה אישית למחוקקים היהודים בבית הנבחרים

של טקסס והתנצל בפניהם. אבל לא כולם סלחו לו. לון בורנאם מהמפלגה הדמוקרטית אמר כי "אם לארי היה עובד מדינה, כנראה שהיו מפטרים אותו היום". במקום זאת, לדבריו, הוא מבקש מהציבור לבחור בו שוב.

  

"למרבה הצער", אמר בורנאם, "הביטוי הגזעני שטיילור השתמש בו מסמל את חוסר הסובלנות הגובר במפלגה הרפובליקנית". לדבריו, כוחם של הקיצונים במפלגה גובר ונראה שחבריה הפנו עורף לערכים של טקסס, מדינה בה חיות קהילות מרקעים אתניים ודתיים שונים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
סופת ההוריקן אייק ב-2008
צילום: AP
מומלצים