שתף קטע נבחר

סקר: רוב האמריקנים בעד תקיפה ישראלית באיראן

57% תומכים בפעולה צבאית שתמנע מאיראן להפוך למעצמה גרעינית, רק 50% סבורים שעל וושינגטון לתקוף בעצמה

מרבית הציבור האמריקני תומך בהתקפה ישראלית על מתקני הגרעין של איראן ורוב קטן יותר תומך בהתקפה צבאית של ארצות הברית באיראן. כך עולה מסקר חדש שערך הארגון היהודי-אמריקני "הליגה נגד השמצה". ממצאי הסקר העלו עוד כי הציבור האמריקני תומך בישראל ורואה בה בעלת-ברית חיונית לארה"ב.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

מטוס F-16 של חיל האוויר. לפחות העם בארה"ב נותן אור ירוק (צילום: EPA   ) (צילום: EPA   )
מטוס F-16 של חיל האוויר. לפחות העם בארה"ב נותן אור ירוק(צילום: EPA )

 

על פי ממצאי הסקר, 57 אחוזים מהאמריקנים תומכים בפעולה צבאית ישראלית למנוע מאיראן להפוך למעצמה גרעינית, בעוד 31 אחוזים מתנגדים לתקיפה שכזו. כאשר נשאלו בנוגע לתקיפה אמריקנית באיראן,

רק 50 אחוזים תמכו בה, לעומת 44 אחוזים שהתנגדו.

 

הסקר החדש מצביע על שיפור במעמדה של ישראל בעיני הציבור האמריקני. 63 אחוזים מהם רואים בישראל "בעלת ברית קריטית" וביחסים בין שתי המדינות ככאלה שאינם פוגעים בדימוי של ארה"ב בעולם.

 

בכל הנוגע לתהליך השלום רוב האמריקנים סבורים שעל ישראל לקיים משא ומתן עם הפלסטינים. 49 אחוזים מהם אוהדים את ישראל, 19 אחוזים בלבד שאוהדים את הפלסטינים. 52 אחוזים התנגדו לתמיכה האמריקנית באו"ם בהכרה במדינה פלסטינית תוך עקיפת המו"מ הישיר. רוב מוצק של 64 אחוזים חושב שישראל והפלסטינים צריכים לנהל מו"מ ישיר עם מעורבות מינימלית של ארה"ב.

 

73 אחוזים מהנשאלים בסקר אמרו שישראל יכולה לסמוך על ארה"ב כבת ברית חזקה. 63 אחוזים אמרו שישראל רצינית בכוונותיה לשלום, ו-61 אחוזים מהנשאלים אמרו שהיחסים עם ישראל מועילים לארה"ב.

 

ראש "הליגה נגד השמצה", אברהם פוקסמן, אמר כי הסקר החדש (שארגונו עורך מדי שנתיים) "מדגים שוב כי בקרב הציבור האמריקני ישנה תמיכה חזקה בישראל, בלי קשר לעוצמת השינויים המתרחשים במזרח התיכון". לדבריו, הדבר בא לידי ביטוי "בצורך בקיום משא ומתן ישיר לשלום בין ישראל לפלסטינים, ובצורך לפעול כדי למנוע מאיראן להפוך למעצמה גרעינית".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שישראל תתקוף. הכור הגרעיני באראק
צילום: EPA
צילום גבי מנשה
אוהדים את ישראל. אברהם פוקסמן
צילום גבי מנשה
מומלצים