שתף קטע נבחר

הרב אליהו: מצפה לשוויון בחופש ביטוי לימנים

רב העיר צפת שמואל אליהו הביע ביטחון בכך שהחקירה נגדו תבהיר כי בדבריו לא התכוון לכלל המגזר הערבי, אלא לתומכי הטרור. הוא טען כי קיים יחס של איפה ואיפה בגישת אנשי החוק להתבטאויות של אנשי רוח מימין ומשמאל

רבה של העיר צפת, הרב שמואל אליהו, הגיב הבוקר (יום ג') להחלטה לפתוח נגדו בחקירה בחשד להסתה לגזענות, נוכח שורה של התבטאויות מצדו הנוגעות לערבים. לטענת הרב, יש יחס של איפה ואיפה מצד אנשי החוק: "אני מקווה שיבוא יום, ובו יהיה שיוויון אמיתי גם בתחום חופש הביטוי של אנשי רוח, ללא אפליה בין ימין לשמאל".

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

הרב אליהו הביע ביטחון כי החקירה תבהיר כי אין גזענות בדבריו וכי תובהר עמדתו באופן ברור כי "על המדינה לפעול נגד אוכלוסיות תומכי טרור במגזר הערבי, ולא נגד המגזר הערבי בכללותו".

 

בתגובתו גם בירך הרב שמואל אליהו על החלטת היועץ המשפטי לממשלה כי אין מקום לפתיחת חקירה בעניין "מכתב הרבנים" שבו נפסק כי אין למכור קרקעות ובתים לנכרים, וכן על ההסכמה עם עמדתו פיה "באופן עקרוני כי

יש להימנע מהתערבות מיותרת בפסקי הלכה תורניים".

 

בהודעת משרד המשפטים מהבוקר נכתב כי ההחלטה על פתיחה בחקירה התקבלה נוכח תלונות שעלו עם פרסום "מכתב הרבנים", ובעקבות התבטאויות שונות שפורסמו בשמו של הרב אליהו בתקשורת. מבדיקה שנערכה במשרדו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין,  ובפרקליטות - שמצאה היבטים פליליים לכאורה.

  

התבטאויות המדוברות של הרב אליהו כוללות, בין היתר, משפטים שהובאו בפרסומים שונים בשמו, כגון: "התרבות הערבית היא אכזרית מאוד", "יהודי לא צריך לברוח מהערבים. יהודי צריך להבריח ערבים" ו"גירוש הערבים מהשכונות היהודיות הוא חלק מהאסטרטגיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב שמואל אליהו
צילום: אביהו שפירא
מומלצים