שתף קטע נבחר

שתקתם לסיקריקים - קיבלתם טליבאן

שתקתם לסיקריקים כששפכו אקונומיקה על נשים ברחוב, וכשתקפו אישי ציבור ממגזרים אחרים. מי שנתן אור ירוק לגידולי הפרא - יכול להאשים רק את עצמו בתופעת כת הטליבאן. מכתב גלוי לרבני העדה החרדית

פשקווילים חתומים על ידי עשרות רבנים, הפגנות סוערות וכתבות בעיתוני המגזר זועקים טליבאניזציה עלייך ישראל. פתאום העדה החרדית התעוררה, והיא זועקת-צועקת הצילו! רבני העדה נזכרו לצאת לאחרונה בפסק דין נגד הכת החדשה של אותן נשים אכזריות, המאמללות והורסות שלום-בית בבתים רבים, מסכנות חיים – ואף אינן חסות על עוללים וילדים.

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

אותה כת שנשיה מכוסות מכף רגל ועד ראש אכן עושה מעשים שלא יעשו, וסוטה מדרך התורה וההלכה. אבל הרבנים שכחו כי תופעת הטליבאניזציה היא פרי הביאושים הפרטי שלהם.

 


גילוי הדעת של הבד"ץ. לחצו לפתיחה

 

בוקר טוב, ומה לכם נרדמים כי התעוררתם? הרי זה שנים שגידולי הפרא צומחים בערוגותיכם באין מפריע, תוך שאתם מעדיפים להתעלם. אך כשהגולם קם על יוצרו, אתם זועקים "גוואלד" מעל פשקווילים ובחוצות ירושלים.

 

הם השתוללו - ואתם הרבנים, שתקתם

לא פלא שהקבוצה המשונה הזו - אלה שהסירו מעליהם כל עול וכל רסן; קבוצה שאין לה לא דין ולא דיין,

ובשם קנאות מזויפת מתירה לעצמה כל מה שעולה בדעתה - צמחה דווקא מתוככם. ישנו ציר מחבר ארוך ומתמשך בין נשות הטליבאן - לבין אלה המכונים "סיקריקים", שירדו לחייהם של אנשים ונשים, הציקו והתנכלו לעוברי אורח, שרפו והשחיתו רכוש של אחרים, איימו והטרידו גדולי ישראל - והכל בשם קנאות וצניעות מזויפת.

 

שתקתם כשהם פגעו במרן הגרי"ש אלישיב, במרן הגראי"ל שטיינמן, באדמו"רים מגור ומחסידות תולדות אהרן, בראש ישיבת המתמידים ועוד. שתקתם כשבמשך שנים הם הציקו ליהודי חסיד שלא משורותיהם, עד שהצליחו לחסל את פרנסתו והוא הוצרך לרדת מהארץ.

 

שתקתם כשאותם סיקריקים תקפו אישי ציבור שלא נמנים על הקבוצה שלהם, כשאלה נקלעו במקרה לשכונתם. שתקתם כשהזיקו לבעלי חנויות במאה שערים ובשכונת גאולה. שתקתם כשהם שפכו אקונומיקה על נשים ברחוב. שתקתם כשהם שפכו חומר סירחון בשמחות בית השואבה של חסידויות שונות.

 

שתקתם כשהם התחבקו עם גדול שונאי ישראל, נשיא איראן מחמוד אחמדיניג'אד, והשתתפו בכנסים של מכחישי שואה. שתקתם כשהם הופיעו עטופים בדגלי החמאס בעצרות ובכנסים של שונאי ישראל בדרבן, בשכם וברמאללה, מחובקים עם רוצחים שופכי דם יהודים.

 

כשהכל מותר – אז הכל מותר

אבל רק כאשר מעשי הטרור הופנו כנגד בנו של האדמו"ר מגור, בהושענא רבה האחרון – אז פתאום כלו כל הקיצין. כשמדובר בחסידות גור, אתם נזכרים להתעורר, ומגיבים כפי שכל חסיד נאמן היה מגיב על פגיעה ברבו. סוף-סוף הזדרזתם ופרסמתם גינוי לאלימות.

 

עכשיו נזכרתם? "ילדות טליבאן" בירושלים (צילום: יצחק טסלר) (צילום: יצחק טסלר)
עכשיו נזכרתם? "ילדות טליבאן" בירושלים(צילום: יצחק טסלר)

 

"אמור לי מיהם חבריך, ואומר לך מי אתה". כשנחשפה פרשת "אמא טליבאן" הראשונה בבית שמש, על הסיפורים המזעזעים ומסמרי השיער שקרו בתוך ביתה מתחת ל"שאל" – היא זכתה למלוא הגיבוי בדיוק מן הקבוצה הזו לאורך כל המשפט.

 

אז מה הפלא? כשסרים מהדרך, כשהכל מותר – אז הכל מותר. מדוע אתם משתוממים על חשיפת הפרשיות המזעזעות שאירעו בתוכם? הרי מרגע שנתתם להם גיבוי להורות הלכה בפני הרבנים, הדרך לעשות דין לעצמם הייתה קצרה ביותר.

 

כשמחבקים ומעודדים את מי ששופכים דם, ועוברים בכך על אחת משלוש העבירות שהן בגדר "ייהרג ובל יעבור" - הדרך לשאר העבירות קצרה ביותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זה לא התחיל ב"אמא טליבאן"
צילום: גיל יוחנן
צילום: אוריאל הרשקו
יהודה משי-זהב
צילום: אוריאל הרשקו
מומלצים