שתף קטע נבחר

הרב אריאל: מקנאים בדתיים, שיש לנו את "תקנה"

לראשונה מאז האישומים נגד הרב מוטי אלון, מתייחסים לפרשה שניים מבכירי "תקנה". הרב יעקב אריאל לא אהב את "הפרסומים האחרונים", אך ראה עניין חיובי בהבאת הפורום לידיעת הציבור. הרב אליקים לבנון הוסיף: "החברים בתקנה - נקיי כפיים"

עם התפוצצות פרשת הרב מוטי אלון, נולדה גם פרשיית לוואי: "פורום תקנה" יצא לפומבי, ולא מעט תהיות ושאלות עסקו בסמכותו, מטרתו והלגיטימיות שלו. הפורום, שהוקם לפני כשמונה שנים כדי לטפל בהטרדות מיניות של בעלי סמכות בציבור הדתי, היה זה שפירסם את הטענות נגד הרב אלון, וזה שאליו כוונו לא-מעט חצי ביקורת - הן מצד הרב והן מצד הציבור.

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

בראש "פורום תקנה" עומדים הרב יעקב אריאל והרב אהרון ליכטנשטיין, וחברים בו עוד רבנים בכירים, אנשי אקדמיה ומעשה - כולם מוכרים וידועים בחברה הישראלית בכלל, והדתית בפרט. לפורום "אין שיניים", והוא מסתמך על כובד משקלם של חבריו.

 

לראשונה מאז פורסמו האישומים נגד הרב אלון, חברים בפורום מתייחסים בפומבי ובאופן רשמי לפרשה. אלעזר שטורם יצא מטעם ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" לשוחח עם שניים מבכירי "תקנה" - הרב יעקב אריאל והרב אליקים לבנון. 

  

נשיא "תקנה", הרב יעקב אריאל, מבהיר כי במשך חמש שנים נמנע הפורום מלפרסם את הפרשה - ולו היה הרב אלון מנתק את קשריו עם תלמידיו הצעירים, הם לא היו מפרסמים דבר. "חוץ מהמקרה הזה לא פרסמנו מקרים נוספים", הוא מצהיר, "הפרסום היחיד שנחוץ מבחינתנו זה שהציבור יידע שקיים גוף כזה".

 

"זה לא כבוד גדול להיות חבר בארגון הזה", אומר הרב לבנון בשיחה עם אלעזר שטורם, "אם לא היו מציאויות כאלה, לא היינו נזקקים לפורום, שהוקם בהסכמה ובעידוד היועץ המשפטי לממשלה. החברה מונה לא-מעטים המנצלים את מגבלות החוק, מתנהגים בצורה לא הולמת ופוגעים באחרים. אנחנו סותמים חורים שהחוק לא יכול לטפל בהם". 

 

ועוד ב"אורות ":

 

לאחר פרסום הכתבה, ביקשו מקורביו של הרב אלון להגיב לנאמר. לדבריהם, "אלמלא איומים בכתב ובעל פה מצד הפורום, לא היה הרב אלון נדרש, בכאב, שלא לציית להוראה מפורשת של הרב אליהו זצ''ל, שדרש ממנו שלא להתייחס אל גוף שאינו עומד באמות מידה הלכתיות

ואנושיות בסיסיות, כמו שמיעת שני הצדדים, הצגת טענות מפורטת וגביית עדות או תגובה מסודרת".

 

הם הוסיפו כי "הטענה כאילו היציאה לתקשורת של הפורום נבעה מחשש מפגישות אישיות שקיים הרב אלון עם תלמידים מעוררת תמיהה, בלשון המעטה, שכן גוף זה מעולם לא הציג דרישה להימנע מפגישות אישיות, והרב ודאי שלא היה מסכים לדבר כזה. 

 

"על פי מה שלמדנו מרבותינו, לא מצאנו שום היתר הלכתי להלבין פניו של אדם בצורה כל כך קשה - ללא דרישה וחקירה, ולהכניס ציבור שלם לטלטלה כל כך קשה. אנו כתלמידים, כואבים כל כך את העובדה שרבנים מרכזיים אינם רואים צורך לערוך בדק בית על התנהלות קשה כל כך שהובילה לאן שהובילה".

 

אורות
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב יעקב אריאל
צילום: אורות
מומלצים