שתף קטע נבחר

קטיושות התפוצצו בגליל המערבי סמוך לגבול

סמוך לחצות נורו לפחות שלוש רקטות לעבר יישובי גבול הצפון. לא דווח על נפגעים, אך נזק נגרם למבנים באחד היישובים. סריקות נערכות אחר רקטה רביעית. מצה"ל נמסר כי אש נורתה לעבר מקורות הירי. תושב האזור: "ראינו פטריית עשן"

השקט בגבול הצפון הופר - לאחר כשנתיים: שלוש רקטות קטיושה נורו הלילה (יום ג') מלבנון אל הגליל המערבי. לא היו נפגעים, אך נזק נגרם לכמה מבנים. הבוקר אותרה הרקטה השלישית ליד אחד היישובים. אחת הרקטות גרמה לדליקה של צובר גז. שמונה צוותי כיבוי מהגליל המערבי השגיחו שהאש לא תתפשט.

 

 

האם גבול הצפון עומד להתחמם מחדש? דיווחים אחרונים:

מג"ד בצפון: בעימות הבא צבא לבנון יילחם בנו

היה או לא היה פיצוץ במחסן תחמושת של חיזבאללה?

דיווח: אם אסד ייפול, ישתלט חיזבאללה על ביירות

 

אחת הרקטות פגעה בלול באחד היישובים בגליל המערבי. אחד הרסיסים פגע בצובר גז, שעלה באש. רשף חזי לוי אמר כי מכל הגז, שלא היה קבור באדמה, ספג פגיעה והתפוצץ. "נתנו לגז להתרוקן מהמכל, כדי שהאש תיפסק", הוא אמר. רסיסים פגעו גם בלול האפרוחים. בתוך הלול ניכרים סימני הרס. לצד חלקי מתכת, היו מוטלים עשרות אפרוחים, שלא שרדו את הפגיעה.

 

הבוקר, מצננים את צוברי הגז  (צילום: מאור בוכניק) (צילום: מאור בוכניק)
הבוקר, מצננים את צוברי הגז (צילום: מאור בוכניק)

  

צה"ל השיב אש לעבר האזורים שמהם נורו הרקטות. מדובר צה"ל נמסר כי בצבא מתייחסים לאירוע זה בחומרה ומדגישים כי הם רואים את ממשלת לבנון וצבא לבנון כאחראים למניעת ירי לעבר ישראל. דובר צה"ל מסר כי פיקוד הצפון נמצא בהיערכות מלאה ומקיים הערכת מצב שוטפת לאור האירועים. בפיקוד הצפון גם העלו את הכוננות, אך עדיין לא נמסרו הוראות חדשות לתושבים בצפון.

 

צובר הגז שעלה באש באחד היישובים (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
צובר הגז שעלה באש באחד היישובים(צילום: אביהו שפירא)

  

מעט לאחר חצות נשמעו בגליל המערבי הדי פיצוצים. אייל שמואלי, המתגורר ביישוב בגליל המערבי, אמר כי הבחין בפיצוץ: "ראינו פטריה והרחנו אבק שריפה. זה היה כ-20 מטר מהבית שלי. בין שני בתים ביישוב יש עצים וביניהם אנחנו מחפשים את הרקטה". לדבריו, למקום הגיעו ראש המועצה והקב"טית. ראש המועצה הוסיף: "הפיצוץ היה בכפר במקום עם מדרון תלול שיש בו צמחייה סבוכה. אנחנו לא נכנס לשם עכשיו, אולי נמצא את זה בבוקר". הוא אמר כי לא התקבלה הנחיה לתושבים להיכנס למרחב המוגן.

 

לול עלה באש  (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
לול עלה באש (צילום: אביהו שפירא)

 

"שמעתי ארבעה פיצוצים"

עידו, המתגורר גם הוא בגליל המערבי, סיפר ל-ynet: "שמעתי ארבעה פיצוצים. כל היישוב בהלם. לא יודעים מה זה. הרבה מאוד אנשים התקשרו למוקד המשטרה".

 

גיל, המתגורר גם הוא ביישוב, הוסיף: "בערך בחצות שמעתי קול הדומה לנפילה של טיל ללא פיצוץ באזור". תושבים נוספים סיפרו על "הדי פיצוצים, שנשמעו באזור".

 

באוקטובר 2009 התפוצצה רקטת קטיושה, ככל הנראה בקוטר 107 מ"מ, באצבע הגליל. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בתגובה ירה צה"ל יותר מעשרה פגזים לעבר המקום שממנו שוגרה הרקטה.

 

כמה שבועות קודם לכן התפוצצו שתי רקטות, ככל הנראה בקוטר 122 מילימטר, בשטחים פתוחים. אחת מהן אותרה סמוך לאחד הקיבוצים בגליל המערבי. זמן קצר אחרי הירי, הגיש צה"ל תלונה רשמית לכוח יוניפי"ל, המוצב בגבול ישראל-לבנון.

 

ככלל, הגבול שקט מאוד מאז סיומה של מלחמת לבנון השנייה, לפני יותר מחמש שנים. עם זאת, גל הפיצוצים המסתוריים באיראן - שהאחרון שבהם אירע אתמול באיספהאן - לא פסח גם על חיזבאללה. בשבוע שעבר דווח כי אירע פיצוץ במחסן תחמושת של הארגון, והבלוגר האמריקני הנודע ריצ'רד סילברסטיין טען כי מל"ט של צה"ל ששימש כסוס טרויאני הוא שגרם לו. אמש דווח כי צה"ל שיגר מזל"ט לכפר סדיקין, שם נטען כי אירע הפיצוץ, ולא זיהה דבר. לפיכך, קיימת אפשרות כי הארגון השיעי שתל את הידיעה בכלי התקשורת, כדי להסתיר את מקומו האמיתי של הפיצוץ.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתפו יואב זיתון ואחיה ראב"ד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחת הרקטות שנורו
צילום: אביהו שפירא
אין נפגעים, נגרם נזק
צילום: אביהו שפירא
מומלצים