שתף קטע נבחר

בתי החולים בחיפה: 4 ימים במיון, בלי מקלחת

בבני ציון הוקל מעט הלחץ, אבל בכרמל וברמב"ם העומס עדיין חריג. רופא מומחה אמר כי 42 חולים בחדר המיון מחכים לאשפוז, ומיטות אין: "כמה מהם מחכים במיון 90 שעות. התנאים לא אנושיים". נהג אמבולנס: קיבלנו הוראה להחזיר חולים לבתי אבות

החורף רק התחיל, אבל המצב בבתי החולים בחיפה קטסטרופלי. בבתי החולים רמב"ם וכרמל נרשם גם הבוקר (יום ג') עומס חריג, ורופא ברמב"ם סיפר על חולים שמחכים 90 שעות בחדר המיון: "כמה מהם לא התקלחו שלושה ימים בשל התנאים". בבית החולים בני ציון (רוטשילד) הוקל הלחץ, בעקבות העברת החולים לבתי חולים מחוץ לעיר, והקריאה לציבור שלא להגיע אלא במקרים דחופים.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

ברמב"ם, עם זאת, עדיין יש עומס בחדר המיון ובמחלקות הפנימיות, וחוסר במיטות אשפוז. 111 חולים נמצאים הבוקר במיון, 42 מהם מחכים לאשפוז. ד"ר נביה יוסף, רופא מומחה לרפואה דחופה, סיפר על התנאים הקשים בבית החולים הגדול בצפון: "קיים עומס קיצוני במיון ובפנימיות, ואנחנו רק בפתחו של החורף. אתמול בלילה היה עומס כבד, חולים מחכים במיון 90 שעות וממתינים שיעבירו אותם למיטות אשפוז".

 

במסדרונות ברמב"ם: "העומס כאן קיצוני" (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
במסדרונות ברמב"ם: "העומס כאן קיצוני"(צילום: חסן שעלאן)

 

ד"ר יוסף כינה את התנאים "לא אנושיים" ואמר שבעטיים כמה מהחולים "לא התקלחו כבר שלושה ימים". לדבריו, "צריך עוד מיטות במחלקות הפנימיות. יש חולים שמחכים הרבה זמן עד שימצאו להם מיטות. עד שניגש לחולים האלה כדי לבדוק אותם ייקח לנו זמן רב, אנחנו מקווים שזה לא יגרום לאסון". נהג אמבולנס אמר ל-ynet כי קיבל הוראה לשחרר כמה חולים מרמב"ם בגלל העומס, ולהעבירם בחזרה לבתי אבות: "הבוקר שחררנו כבר חמישה חולים".

 

"הממשלה צריכה להתבייש"

חולה מהצפון, שנמצאת במיון ברמב"ם כבר שלושה ימים, אמרה כי בגלל העומס לא מעבירים אותה למחלקה פנימית. "נמאס לי מהמצב, אני מרגישה שאני נחנקת וחייבת להשתחרר מפה", אמרה בכעס. "אני מעדיפה להשתחרר על אחריותי ולצאת מבית החולים, זה לא יכול להימשך ככה".

 

גם בבית החולים כרמל, כמו ברמב"ם, נותר העומס החריג, אבל בבני ציון יש מגמת שיפור. הבוקר אמר מנכ"ל בית החולים, ד"ר אמנון רופא, כי בעקבות הפניית החולים לבתי חולים מחוץ לעיר, והקריאה לציבור שלא להגיע אלא במקרים דחופים, הוקל הלחץ. עם זאת, הוא ציין כי הבעיה של אחוזי תפוסה גבוהים נותרה בעינה.

 

אנואר חג'יראת מהכפר ביר אל מכסור הגיע עם אביו לבית החולים רמב"ם: "הכניסו אותו לחדר הלם ואני לא מצליח לראות אותו בגלל הלחץ. אם הלחץ יימשך, לא אהסס להעביר אותו לבית חולים אחר כי המצב מפחיד ומסוכן ואני לא מוכן שיזרקו את אבא שלי למיון בלי טיפול. הממשלה צריכה להתבייש בעצמה שהשאירה בתי חולים בלי מיטות. זו הקטסטרופה האמיתית". 

 

מבני ציון נמסר אתמול כי מקור העומס במחלות חורף, ובמחסור כרוני במיטות אשפוז. בבית החולים כרמל, הקטן בעיר, אמרו אמש כי בחדר המיון ממתינים יותר מ-100 חולים וכינו את המצב "קטסטרופלי". חולים הועברו אתמול מבתי החולים בחיפה לבתי חולים אחרים בצפון כנהריה, הלל יפה בחדרה או העמק בעפולה. בניגוד לעומס בצפון, בבתי החולים בשאר אזורי הארץ טרם הורגשה השפעת מחלות החורף.

 

בהכנת הכתבה השתתף אחיה ראב"ד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עומס חריג ברמב"ם
צילום: חסן שעלאן
ד"ר נביה יוסף. "תנאים לא אנושיים"
צילום: חסן שעלאן
מומלצים