שתף קטע נבחר

החשוד בהזמנת רצח: בלש ממשטרת נהריה

רס"מ אבנר אברהם, רכז מודיעין ממשטרת נהריה, חשוד כי שילם לאדם אחר כדי שירצח את הגרוש של בת זוגו. לבקשת ynet, הותר לפרסום שמו. הוא מכחיש: עבריינים מנסים לנקום

ניסיון רצח, שידול לרצח, קשירת קשר לביצוע פשע וסחר באמצעי לחימה. בכל אלו חשוד הבלש ממשטרת נהריה, רב סמל מתקדם אבנר אברהם, ששמו הותר היום (ג') לפרסום לבקשת ynet. בית המשפט המחוזי בנצרת התיר היום לפרסם כי אברהם, רכז מודיעין במשטרת נהריה, הוא השוטר החשוד בהזמנת רצח הגרוש של בת זוגו. הוא חשוד כי שילם לאדם אחר, כדי שירצח את הגרוש. 

 

עוד בערוץ החדשות :

 

על פי החשד, שילם אברהם לעבריין תושב הצפון, כדי שירכוש אקדח וירצח את הגרוש. החקירה נוהלה במשך מספר חודשים כחקירה סמויה של המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים, ולפני שבועיים נעצר השוטר. החוקרים תפסו בין השאר את האקדח, וכן כלי נשק נוספים. חמישה חשודים נעצרו בפרשה, ביניהם האשה, ששוחררה בינתיים.

 

אברהם לצד סנגורו, עו"ד מושקוביץ. "איימו עליו" (צילום: ערן יופי כהן, ידיעות אחרונות) (צילום: ערן יופי כהן, ידיעות אחרונות)
אברהם לצד סנגורו, עו"ד מושקוביץ. "איימו עליו"(צילום: ערן יופי כהן, ידיעות אחרונות)

 

גורמים בתיק החקירה אמרו כי מדובר בפרשייה חמורה שהולכת ומתפתחת, והעריכו כי בתחילת השבוע הבא יוגש נגד הבלש מנהריה כתב אישום. בדיונים שהתקיימו כבר בתיק, התברר כי במהלך החקירה הצטברו עדויות רבות נגד החשוד, אולם לטענתו מדובר בעדויות של עבריינים שמנסים לסבך אותו כנקמה על תפקודו כבלש וכרכז מודיעין שהפליל אותם.

 

סנגורו של השוטר: עבריינים מנסים להפלילו

הסנגור, עו"ד ארז מושקוביץ, אמר ל-ynet כי השוטר מכחיש את המיוחס לו מכול וכול וטוען שהקשר היחיד שהיה לו עם האדם ממנו לכאורה הזמין את הרצח, היה קשר כלכלי. "הוא הלווה לו כסף ובא כדי לקבל את כספו בחזרה", אמר הסנגור. "מרשי טוען שמדובר באסופה של גורמים עברייניים שמנסים לנצל את העובדה שהוא עצור, ולהפליל אותו כפי יכולתם, במטרה להשיג טובות הנאה, בין אם בסגירת תיקים פליליים ובין אם בהפחתת שנות מאסר". הפרקליט הוסיף כי החשוד אוים "ברמה גבוהה" על ידי גורמים עברייניים, "ולטענתו לא קיבל סל אבטחה המותאם לאיום".

 

על פי החשד, מקורה של הפרשה הסבוכה בקשר רומנטי שנוצר בין אברהם, בעת שהיה רכז מודיעין בעיר טמרה, לבין אשה מוסלמית, תושבת המקום. היא התגרשה מבעלה וחיה כבת זוגו של הבלש. במהלך השנים שחלפו אירעו סכסוכים בין משפחת בעלה לשעבר לבין החשוד.

 

החשוד. סכסוך ממושך עם המשפחה מטמרה (צילום: ערן יופי כהן, ידיעות אחרונות) (צילום: ערן יופי כהן, ידיעות אחרונות)
החשוד. סכסוך ממושך עם המשפחה מטמרה(צילום: ערן יופי כהן, ידיעות אחרונות)

 

בין השאר, נטען כי אחיו של הבעל לשעבר הצית את רכבה של האשה, ואף הוגש נגדו כתב אישום. בהמשך התברר כי הרכב שהוצת היה שייך לאברהם עצמו וכתב האישום בוטל. כיום, תובע האח בתביעה אזרחית - באמצעות עו"ד שלומי בלומנפלד - את אברהם והמשטרה. הגרוש נשפט על אלימות כלפי האשה, ואף נדון ל-40 חודשי מאסר, אך זוכה בערעור ושוחרר - לאחר שכבר ריצה 17 חודשים.

 

הגרוש: נדהמתי לשמוע ששוטר ניסה לפגוע בחיי

הגרוש אמר ל-ynet שהיה המום לשמוע על הכוונה לחסלו: "נדהמתי לשמוע שאיש משטרה, שהיה גם רכז מודיעין, ביצע מעשים כאלה כדי לפגוע בחיי. אני מקווה ומאמין שהמשטרה ומשרד המשפטים יעשו את מה שצריך כדי למצות איתו את הדין".

 

סנגורו, עו"ד בלומנפלד, הוסיף: "הן כאזרח והן כסנגור אני נחרד מכך שאדם מסוג זה שירת במשטרה בכלל ובתפקיד רגיש ומלא כוח כרכז מודיעין, בפרט. ידוע שתיקים רבים נפתחים, ומתבצעים מעצרים, בעקבות מידע מודיעיני שמגיע מבעלי תפקידים אלה, ובית המשפט סומך עליו את ידו. מכאן החומרה של המקרה הזה, שמדובר באדם שהוא המקור לאותו מידע רגיש".

 

שופטת בית משפט השלום בנצרת, אילנית אימבר, האריכה אתמול את מעצרו של אברהם עד יום חמישי. הוא נעצר ב-15 בחודש ומעצרו הוארך כבר שלוש פעמים. השופטת קבעה כי "ניתן לומר שהחשדות הפכו מוצקים יותר, החשד הסביר הפך לחשד שמהווה תשתית איתנה יותר ואין חולק כי גם בשלב זה הראיות החדשות שנאספו תומכות בבקשה".

 

לבקשת ynet התירה השופטת אימבר את פרסום שמו של החשוד כבר אתמול, אך סנגורו של אברהם ערער לבית המשפט המחוזי, והשופט יוסף בן חמו אישר הבוקר את הפרסום. את ynet ייצג עו"ד ירון חנין ממשרד עורכי הדין ליבליך-מוזר. השופט ציין כי "הטענה שהחשוד מאוים אין כשלעצמה להצדיק איסור פרסום. כמו כן, האירוע כבר פורסם ברבים, כך שלפחות המעגלים הראשונים והקרובים של המעורבים בתיק מודעים לפרטי הפרשה ולפרטי החשוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בלש וחשוד בהזמנת רצח. אבנר אברהם
צילום: ערן יופי כהן, ידיעות אחרונות
מומלצים