שתף קטע נבחר

שופרסל הקטינה את האריזה. מה עם המחיר?

לא רק יצרני המזון מעלים מחירים: בשופרסל הקטינו את אריזת עינוגי פקאן של המותג הפרטי מ-450 ל-400 גרם, צרכן מתלונן: המחיר לא ממש השתנה, ול-100 גרם אף עלה. במקביל, מחיר אריזת חטיפי דגנים התייקר מתחת לאף שלנו

רגע לפני שהתפוצצה מחאת הקוטג' , לא מעט יצרנים הודיעו שיעלו מחירים. חלקם הספיקו לעשות זאת, אחרים נבלמו על ידי גלי הענק של המחאה, ואחרים נוספים העלו מחירים בדרכים עקיפות כמו הקטנת אריזות. בתוך סערת המחירים לא שמנו לב שיתכן שגם רשתות השיווק העלו את מחירי המותג הפרטי שלהן. הנה שתי דוגמאות מהעת האחרונה, בתחום דגני הבוקר.

 

 

צרכן חובב פקאן כתב ל-ynet: "כבר מספר שנים שאני קונה את דגני הבוקר 'עינוגי פקאן' של שופרסל. בשבוע שעבר הבחנתי במדבקה אדומה על הקופסא עליה נרשם 'במשקל חדש'. המשקל החדש עומד על 400 גרם, 50 גרם פחות ממשקל האריזה הקודמת, והמחיר? לא התכווץ בהתאם להורדת המשקל, במקרה הטוב ירד בכמה אגורות".

 

לטענת צרכנית ותיקה של המוצר, מתוצרת גרמניה, ניתן עדיין למצוא את אריזת המשקל הישן בסניפים, ולפי התמחור שלה נראה כי המחיר של האריזה עלה לכאורה עלה מ-4.10-3.90 שקלים ל-100 גרם, ל-4.50 שקלים ל-100 גרם.

 

"שמתי לב שגם המתחרים, שהם הרבה יותר יקרים יש לציין, העלו מחירים", אמר ל-ynet. "תלמה הפחיתה לאחרונה את המשקל של דלי פקאן ומיקספלקס של תלמה ל-400 גרם. היתכן שמתאמים פה משקלים"? 

 

שופרסל: "החטיף התייקר ב-1.30 ש' כבר במרס"

דוגמא נוספת לעליית מחירים שנעלמה מעיננו, ויתכן שהיא מייצגת עליות מחירים נוספות במותגים פרטיים, היא בחטיף דגנים של שופרסל. צילמנו את אריזת החטיף בשלהי ינואר 2011, ושוב בנובמבר באותו הסניף ממש. האריזה התייקרה מ-13.99 ש', ל-14.79 ש', כלומר, מדובר בשקל ו-30 אגורות שנתווספו למחיר האריזה.

 

משופרסל נמסר בתגובה: "המוצר עינוגי פקאן שופרסל 450 גרם אינו קיים יותר. המחיר הישן של מוצר זה הושאר על מנת לסיים את האריזות הישנות. המוצר החדש עינוגי פקאן 400 גרם, בו מודגש שינוי המשקל החדש, על בסיס עיקרון השקיפות שלנו, מתומחר על פי העלויות החדשות. הנני להדגיש שהמוצר התייקר בחו"ל בלמעלה מ-20% והינו זול ב-20% ממחיר המוצר המוביל בקטגוריה".

 

"לגבי חטיפי הדגנים: מחיר חטיפי הדגנים שופרסל בסניף דיל עזריאלי שונה ל- 14.79 שקל החל מחודש מרס 2011.

שינוי המחיר בחודש מרס נעשה בהתאמה לשינויי המחירים של היצרן בחו"ל".

 

המידע לידיעה הגיע בחלקו דרך הדואר האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
עינוגי פקאן. משקל חדש חדיש ומחודש
חטיף דגנים שופרסל, המחיר כפי שצולם בינואר 2011
חטיף דגנים שופרסל. המחיר כפי שצולם בנובמבר 2011
מומלצים