שתף קטע נבחר

אריזת טישיו של קלינקס הוקטנה בלי להוריד מחיר

בשיא עונת הצינון קימברלי קלארק הקטינה אריזות מגבוני נייר קלינקס לושן מ-130 ל-120 יחידות וקראה לזה "ספירה חדשה". המחיר? נשאר אותו דבר. מחוגלה קימברלי נמסר: "מדובר במוצר מיובא. מחירו יעודכן מייד אחרי החגים"

השיטה הפופולרית מכה פעם נוספת: דווקא בתקופה בה הצינון מכה באפים רבים, קימברלי קלארק הקטינה אריזת קלינקס לושן, מגבוני נייר עם אלוורה, אך לא שינתה את המחיר. המשווקת הישראלית, חוגלה קימברלי, הודיעה על כך על גבי האריזה, משום שהחוק מחייבה לעשות כן, אולם כיוון שהמחיר לא השתנה, המוצר למעשה התייקר. 

 

 

"קצת קשה להאמין, אבל דווקא בתקופה זו של מודעות צרכנית גבוהה - חברינו בחוגלה מצאו לנכון להקטין את אריזות הטישיו בכ-10%, מ-130 יחידות ל-120", פנה ל-ynet זאב, צרכן של מגבוני נייר. "כמובן, הכיתוב המודיע על שינוי תכולת האריזה מובא בפונט קטנטן, כשמעליו כיתוב פרסומי ענק: 'מסייע במניעת אף אדום ומגורה'. וגם הכותרת המבשרת את דבר השינוי חביבה - 'ספירה חדשה' - חס וחלילה לא 'אריזה קטנה יותר במחיר זהה'".

 

זו לא הפעם הראשונה השנה שחוגלה קימברלי מקטינה אריזה. מגבוני האגיס עם כותנה אורגנית הופחתו לפני מספר חודשים מ-72 יחידות ל-64 יחידות באריזת דיספנסר והמחיר נותר בעינו, כלומר המוצר למעשה התייקר. החברה שהודיעה על השינוי על גבי האריזה, טענה אז כי מדובר במארז פופולרי פחות, ואילו תכולת המארז הנמכר ביותר לא השתנתה.

 

האריזה השתנתה?

גם במקרה של קלינקס לושן המחיר לא ירד. זאב מעיד: "האריזה החדשה נקנתה במבצע: 14.99 שקל. על אריזה ישנה שנמצאת ברשותי ישנה מדבקה עליה רשום 'מבצע 2 ב-30'. כך שבהחלט נראה שהמחיר לא השתנה, ובעצם עלה משום שהתכולה ירדה בכ-10%.

 

"עוד דבר שנותר ללא שינוי הוא הברקוד - כלומר, מבחינת הקופות ואתרי השוואת מחירים- זהו מוצר זהה. מעניין שהברקוד הזהה המופיע על האריזה המוקטנת, הוא בעצם מדבקה שמכסה את הברקוד שמוטבע על האריזה עצמה.

 

לפי חוק, חברה שמתכננת הקטנת אריזה מחוייבת לגילוי נאות על השינוי בתכולת המוצר. מדובר לא רק בציון הכמות החדשה בגודל זהה לאותיות שם המוצר. יש לשנות את האריזה, ולספק לרשת השיווק שלט שיונח בסמוך למדף עליו מונח המוצר. "למעט המדבקה, המוצר לא השתנה", טוען זאב.

  

מחוגלה קימברלי נמסר בתגובה: "מדובר במוצר מיובא מקימברלי קלארק ארה"ב, ועדכונו התבצע לאחרונה ברמה הגלובלית. מחירו יעודכן מייד אחרי החגים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
קלינקס. האריזות הוקטנו
קלינקס. האריזה הישנה
קלינקס. האריזה החדשה
מומלצים