שתף קטע נבחר

נדחתה הצבעת הממשלה על המלצות טרכטנברג

לאחר שאישרה את פרק המסים, התכנסה הממשלה לדון בפרק יוקר המחייה של דו"ח ועדת טרכטנברג, אולם בסופו של דבר הישיבה נדחתה ללא קבלת החלטות. השר ישי: "נבחן את ההמלצות ואם נבין שאין בהן ממש לא נצביע". שר האוצר: "רכבת טרכטנברג יוצאת לדרך, כדאי לכולם לעלות"

כחודש וחצי לאחר אישור הממשלה לעיקרי דו"ח הוועדה לשינוי חברתי-כלכלי (ועדת טרכטנברג) בנושא המסים , התכנסה היום (א') הממשלה לדון בעיקרי הפרקים הנוגעים להוזלת יוקר המחייה , אולם לפני שנתקבלו החלטות של ממש ננעלה הישיבה והיא תידחה למועד אחר.

 

שר הפנים אלי ישי אמר לפני כניסתו לישיבה כי "ישנם חלקים בחברה הישראלית שלא באו לידי ביטוי בדו"ח טרכטנברג". 

 

 

משנשאל אם יצביע בעד או נגד אמר ישי כי "אני רוצה לבדוק ולבחון את ההמלצות ולראות אם יש אלמנטים חיוביים. אם אבין שאין בזה ממש, לא נשתתף בהצבעה". כמו כן, השר גלעד ארדן שיגר אמש מכתב למזכירה מממשלה ודרש לדחות את ההצבעה בשל הזמן הקצר שניתן לשרים לעבור על הסעיפים.

 

שר האוצר, יובל שטייניץ, אמר במהלך הישיבה כי ההצבעה אינה בהולה ואם הדיון בסעיפים לא יסתיים היום ניתן יהיה להמשיך אותו בישיבה הבאה.

 

מוקדם יותר בנימין נתניהו נשמע אופטימי יותר כשאמר בפתח הישיבה כי ההטבות שתעניק הממשלה "מוזילות את מחירי הדיור, מוזילות את הנסיעה בתחבורה הציבורית ומיועדות לסייע גם בהורדת מחירי הדלק והגז". 

 

נתניהו הוסיף כי "ישנה גם בשורה נוספת - לרוכשים מוצרים באינטרנט יהיה פטור ממכס, לרכישה ששווייה מעל 1,000 שקל. כל אלה הם צעדים נוספים שאנו עושים בהמשך להטבות המס שכבר אישרנו, הטבות ששוות יחד מאות שקלים בחודש". ראש הממשלה אמר כי ממשלתו נוהגת בצורה אחראית מבחינה כלכלית אל מול הטלטלה הכלכלית והגיאופוליטית בעולם.  

 

לפני שנכנס לישיבה אמר השר שטייניץ כי "הדו"ח שמוגש היום לממשלה, אלו צעדים שעובדו בהתאם לאישור הממשלה לפני כחודש וחצי. רכבת טרכטנברג יוצאת היום מהתחנה ואני מציע לכולם, כולל שר הביטחון להיות עליה ולא לעכב אותה".

 

הממשלה התכנסה לדון באישור הפרקים הנפיצים של דו"ח טרכטנברג, לאחר שלפני כחודש כבר אישרו השרים את פרק המסים. חברי הממשלה, בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו, התבקשו לאמץ מסמך בן 40 עמודים שבו מצוינים צעדים לשינוי כלכלי־חברתי.

 

בין השאר הועלו לאישור הצעות מפורטות לחיזוק הממונה על הגבלים עסקיים, הגברת התחרות בענף התחבורה הציבורית, ושיפור מנגנוני הניהול במגזר הציבורי לצד עידוד התחרות בענף המלט הישראלי.

 

נושא משמעותי אחר שאמור היה לעלות לאישור הוא חסמי היבוא, אולם בעקבות הוראת היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, הדיון בעניין זה נדחה ויתקיים במועד אחר.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ynet כלכלה


פורסם לראשונה 04/12/2011 10:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישיבת ממשלה (ארכיון)
צילום: גיל יוחנן
מומלצים