שתף קטע נבחר

הרב עמאר: קלינטון לא יודעת מהי צניעות יהודית

"עם ישראל מכבד את הנשים ועושה אותן כמלכות", אמר הרב הראשי לישראל בתגובה לביקורת שמתחה מזכירת המדינה האמריקאית הילרי קלינטון על הדרת נשים בישראל. בראיון ב"קול ברמה" אמר על לבוש "נשות הטליבאן" שאין זו ההלכה

הרב הראשי לישראל, שלמה עמאר, הגיב הבוקר (יום ב') לביקורת החריפה שמתחה מזכירת המדינה האמריקאית הילרי קלינטון על הדרת נשים בישראל. "אין לה ידיעות אמיתיות מה זה צניעות בת ישראל", אמר, "עם ישראל מכבד את הנשים ועושה אותן כמלכות וכנסיכות".

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

לדברי הרב, אם קלינטון הייתה לומדת מפי "אנשים נכונים בעלי הלכה, הייתה רואה שעם ישראל מכבד את הנשים". בראיון לרדיון "קול ברמה" הוסיף הרב כי הכבוד מתבטא בבגדים צנועים, ובכיסוי ראש לנשים נשואות.

 

 

עם זאת, הרב עמאר מתחת ביקורת על הלבוש של "נשות הטליבאן" ולטענתן שכך התלבשו נשים יהודיות בעבר. "אני עוד שייך לדור שראינו את אימותינו והסבתות, והם לא יבואו לספר לנו מה לבשו. אנחנו יודעים בדיוק מה לבשו - הם כיסו את שיער ראשן במטפחות של משי ובגדים מעבר למרפק ביד

ומעבר לברך... מעולם לא שמעו את הדברים האלה. יש הלכות ברורות".

 

בעניין האוטובוסים למהדרין, המפרידים בין נשים וגברים, הסביר הרב כי מדובר באנשים מסוימים שרוצים להחמיר, אך אין זהו הדין ההלכתי. הוא הזכיר את פסיקתו של הרב משה פיינשטיין שהבהיר כי אין בעיה לנסוע בתחבורה ציבורית משותפת לשני המינים.

 

גם לסוגיית שירת נשים התייחס הרב ואמר כי אינו יוצא נגד העניין, והסביר שהדרישה הייתה לאפשר לחייל שיהיה מעוניין לצאת במהלך שירה של אישה בודדת שיתאפשר לו לעשות כן - "כמובן בדרך ארץ, וללא הלבנת פנים, שכן התורה לא מעליבה איש ומחמירה בנושא זה ונותנת כבוד לאישה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב שלמה עמאר. כבוד זה בצניעות
צילום: יששכר רואס
מומלצים