שתף קטע נבחר

דורסי לי זיתוני: רוצים להישפט בצרפת

עורכי דינם של קלוד איזיק ואריק רוביק אמרו כי השניים מעוניינים לעמוד לדין בפריז, שם העונש המקסימלי שניתן לגזור עליהם הוא 7 שנות מאסר. "יש מאבק כוחות קל בין הרשויות בצרפת לבין הרשויות בישראל", אמר עורך דין של אחד מהם. חבריה של לי: "מן הראוי שהשניים יישפטו בישראל ולא יקבלו הקלות"

שני אזרחי צרפת, החשודים בדריסתה למוות של לי זיתוני בתל-אביב לפני כחודשיים, רוצים להישפט בצרפת. כך אמרו היום (ג') עורכי דינם לסוכנות הידיעות הצרפתית.

 

תאונת הפגע וברח בצפון תל-אביב:

 

עוד בערוץ החדשות:

 

גורם משפטי בצרפת אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית כי שופט באזור פריז העביר לאחרונה את דו"ח החקירה שלו לרשויות בישראל. עורכי דינם של השניים - קלוד איזיק ואריק רוביק - אמרו כי הוא לא דיבר עם החשודים.

 

"זה מה שהלקוח שלי רוצה, אנחנו רוצים לעמוד לדין כאן", אמרה עו"ד פרנסואז קוטה המייצגת את אחד החשודים.

 

עו"ד ג'וזף כהן-סבן, המייצג את החשוד השני, הוסיף כי "יש מאבק כוחות קל בין הרשויות בצרפת לבין הרשויות בישראל". לדבריו, "לא מן הנמנע שהם ייסוגו ויאפשרו את ההעמדה לדין בצרפת, אבל נראה שהם רוצים לשמור על שליטה".

 

יש לציין כי גם אם השניים יורשעו בצרפת, העונש המקסימלי שניתן לגזור עליהם שם הוא שבע שנות מאסר בפועל, שכן בצרפת אין עונשים מצטברים על עבירות שונות. בישראל, לעומת זאת, הכנסת החמירה לאחרונה בחקיקה - כך שהעונש המקסימלי על הפקרה עומד על 14 שנות מאסר. העונש המקסימלי על הריגה הוא 20 שנה, וניתן להרשיע את השניים בשתי העבירות.

 

לי זיתוני, בת 25, נהרגה בתאונה שאירעה בספטמבר האחרון בצומת הרחובות ויצמן ופנקס בתל-אביב. ג'יפ מסוג BMW מסדרה X6 פגע בה בעוצמה בזמן שחצתה במעבר חצייה, בדרכה לשיעור פילאטיס בסטודיו בו עבדה. בשעות הערב של אותו יום נמצא הרכב הפוגע בחניון בתל-אביב, ואז התגלה כי הנהג ובעל הרכב הספיקו לברוח מהארץ.

 

זמן קצר לאחר מכן אמר הנהג הפוגע, קלוד איזיק, בשיחת טלפון מצרפת כי אין לו כוונה לשוב לישראל, מחשש שיישלח לכלא לעשרים שנות מאסר.

 

ממטה המאבק שהקימו חבריה של זיתוני בעקבות התאונה, נמסר הערב: "איננו מחפשים נקמה, אלא משפט צדק. צמד הדורסים פגעו, הרגו והפקירו בחורה ישראלית חפה מפשע במעבר חצייה בתל אביב ונמלטו. מן הראוי שהשניים יישפטו בבית משפט בישראל ולא יקבלו הקלות בעונשם תחת החוק הצרפתי. מטה המאבק סומך את ידו על רשויות החוק בישראל שיידעו וידאגו לכך שצמד הפושעים יועמדו לדין ובסופו יישבו מאחורי סורג ובריח".

  

בחודשים האחרונים ארגן מטה המאבק כמה פעולות מחאה גדולות, בין היתר מול ראש העיר פריז, מול אזרחי צרפת שהגיעו לישראל להשתתף בהלוויתו של רב העיר פריז ומול שגרירות צרפת ובית השגריר. ביום חמישי הקרוב אמורה להתקיים הפגנת ענק בתל אביב, בצומת הרחובות בה נדרסה לי - ויצמן ופנקס. באירוע ישתתפו אמנים, ביניהם מוש בן-ארי.

 

בהכנת הידיעה השתתף אחיה ראב"ד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לי זיתוני ז"ל
יישפט בצרפת? קלוד איזיק
מומלצים