שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן

משה קצב: גילה לצדי בכל הכוח, הייתי נאמן לה

נשיא המדינה לשעבר סיים את הליכי הקליטה בכלא, ובמקביל התפרסמו עוד ראיונות שהעניק ברגעי החופש האחרונים. "אני מאחל לילדיי נישואים כמו שהיו לי ולגילה", הוא אמר, ואחרי סעודיה - השווה הפעם את ישראל לאיראן: "מענישים על חיבוק"

היא נשארה לצדו לכל אורך הדרך, וכעת נותרה בבית ללא נשיא המדינה לשעבר שהורשע באונס. משה קצב, שהחל הבוקר (יום ד') לרצות שבע שנות מאסר, דיבר רגע לפני שחירותו נשללה על רעייתו ואמר ש"גילה עומדת לצדי בכל הכוח". אחר הצהריים קצב סיים את הליכי קליטתו, ונכנס לאגף התורני בכלא מעשיהו.

 

האסיר מספר 1 - הכתבות האחרונות

דלת הברזל נסגרה על קצב: הנשיא שאנס בכלא

קצב: "האמת תיחשף איתי או בלעדיי"

קצב: "הפכנו לסעודיה - חיבוק זה עבירת מין"

לפני הכלא: קצב נפגש עם שותפו לתא בניזרי

טיפים מהכלא: "בקומתיים יתנו לקצב לישון למטה"  

 

בראיון שהעניק אמש בביתו לסוכנות הידיעות AP, הנשיא לשעבר הצהיר: "הייתי נאמן לאשתי והייתי נאמן למשפחתי. אני מאחל לילדיי נישואים כמו שהיו לי ולגילה". אשתו לא ליוותה אותו הבוקר לכלא מעשיהו, לשם הגיע מלווה בבניו ובאחיו, מהם נפרד בחיבוק לפני שדלת הברזל נסגרה. בדרך הוא עבר בקבר אביו.

 

קצב המשיך להאשים את התקשורת, המשטרה והשופטים. "הפכנו כמו סעודיה ואיראן. שם מרשיעים אדם על חיבוק".

 

הוא גם חזר על טענותיו מהמשפט - שנפסלו על-ידי השופטים - לפיהן מכתב האהבה שקיבל מא' ממשרד התיירות מוכיח שלא כפה עליה יחסי מין. "היא כתבה שהיא אוהבת אותי. כשהיא הולכת לישון, היא יודעת ששיקרה".

 

אחד מתומכיו של קצב, היום מחוץ לכלא מעשיהו (צילום: אמיר לוי) (צילום: אמיר לוי)
אחד מתומכיו של קצב, היום מחוץ לכלא מעשיהו(צילום: אמיר לוי)

 

א' עצמה אמרה היום למקורביה אחרי כניסתו של קצב לכלא ש"זהו לא יום קל עבורי. אני מקווה שעכשיו אוכל להמשיך את חיי. אני מקווה מאוד שכל הפרשה והסיוט הגיעו לסיומם".

 

כשנשאל אמש אם השלים עם גורלו לרצות שנים ארוכות בכלא, קצב השיב שהמצב "סוריאליסטי". "דמיינו מה עובר על אדם שהוא סב לנכדים, מי שהיה נשיא מדינה, שהולך לכלא למרות שהוא חף מפשע ולא עשה שום דבר רע".

 

פגישה עם בניזרי

לאחר הרישום, הליך הקבלה של קצב שנמשך כמה שעות כלל קבלת ציוד אישי וראיונות אצל קצין מודיעין, עובדת סוציאלית ורופא. לאחר סדרת ראיונות הקבלה עבר קצב ראיון נוסף אצל מפקד האגף התורני ואחר כך נכנס לתוך התא יחד עם השר לשעבר, שלמה בניזרי, עמו נפגש בימים האחרונים כשבניזרי יצא לחופשה.

 

הגורמים המקצועיים יחליטו אחרי הראיונות אם יש חשש שקצב עלול לפגוע בעצמו עקב מה שמגדירים בשב"ס "הלם המאסר הראשון והתנאים החדשים אליהם הוא אינו מורגל".

 אם ייקבע חשש לאובדנות, קצב יוגדר כאסיר בסיכון והדבר ישפיע על תנאי ההשגחה שלו.

 

התא של קצב ובניזרי מוגדר כתא מפוקח המרושת במצלמות אבטחה. אלו מנותקות, אך אם יוחלט כי יש צורך בפיקוח הדוק - המצלמות יחוברו והסוהרים באגף יצפו בתנועותיו של קצב בתא. במקרה שיבחינו כי הוא מנסה לפגוע בעצמו יתערבו מיידית וינסו למנוע זאת. חשש כבד לנטייה אובדנית יוביל גם לליווי צמוד של אסיר משגיח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה קצב, הבוקר בכניסה לכלא
צילום: רויטרס
מומלצים