שתף קטע נבחר

מסיבות חנוכה - השנה ללא הורים בגן

הסתדרות המורים הורתה לגננות לא לקיים אירועים אחר הצהריים, כיוון שטרם קיבלו תשלום עבור שעות נוספות

מסיבות חנוכה ללא ההורים: מאבקן של הגננות על שכר עבור שעות העבודה הנוספות שלהן משבש גם את חגיגות החנוכה שמתקיימות על פי רוב בשעות אחר הצהריים, בשיתוף ההורים.

 

עוד בחדשות ynet:

 

בהודעה מטעם הסתדרות המורים, הנחתה אתמול (יום ד') לילי פוקמונסקי, מנהלת המחלקה לגננות בארגון, כי אין לקיים שום פעילות בשעות אחר הצהריים, ובכלל זה גם לא את חגיגות החנוכה. "המאבק על השעות הנוספות הוא עבורכן, הגננות", ציינה. "אנחנו חלק אינטגרלי מכלל עובדי ההוראה, ועל פי ההסכם אנו זכאיות לשעות אלו. אנו בטוחות שנשיג בסופו של דבר את השעות, והשטח יחזור לשגרה הברוכה. כל לחץ מצד הפיקוח והן מצד הרשות המקומית, לא מקובל עלינו ולא חוקי".

 

מדובר ברענון של החלטה שהתקבלה בהסתדרות המורים כבר בחופשת הקיץ, ולפיה אין לקיים כל פעילות חינוכית מעבר לשעות הפעילות השוטפות, לרבות אסיפות הורים, סדנאות קריאה, הרצאות של מומחים ומסיבות בגן.

 

הורים רבים הביעו צער על ההחלטה ואמרו כי חגיגת החנוכה היא ההזדמנות שלהם לקחת חלק בפעילות הגן ולשמוח עם הילד וחבריו. "זו תמיד חגיגה גדולה שכוללת הדלקת נרות, אכילת סופגניות, מופע שירים וקטעי אמנות של הילדים", אמרה אם לילד בגן מאזור המרכז.

 

"אנחנו הורים עובדים, ומסיבות חנוכה וסוף השנה הן ההזדמנויות היחידות שלנו להשתתף בפעילות הגן. חבל מאוד שבשל מחלוקות בנושא שכר השמחה של הילדים וההורים תיפגע". אב אחר הוסיף: "יש לי שני ילדים, אחד בגן פרטי ואחד בגן ציבורי. חבל שאוכל להשתתף רק במסיבה של הילד הקטן, ואיאלץ לאכזב את הילד הגדול".

 

לדבריה של פוקמונסקי, במסגרת הסכם "אופק חדש" הגננות זכאיות לתוספת שכר עבור 36 שעות נוספות שנתיות, בגין פעילות המתבצעת מעבר לשעות ההוראה, אך התוספת לא ניתנה להן עד כה. "אני מקווה מאוד שעניין השעות הנוספות ייפתר בימים הקרובים, אך עד שיקרה כן, ההנחיה שלנו לגננות היא לחגוג את החג בשעות הבוקר, ולא לבצע כל פעילות בשעות אחר הצהריים", הדגישה.

 

"גם בעבר ובמשך עשרות שנים קיימנו את החגיגות בשעות הבוקר, כשרק חלק מההורים יכלו להשתתף במסיבה. לא נגרם שום נזק נפשי לילדים והמסיבות היו מאוד שמחות וחגיגיות".

 

במכתב ששלחה לאחרונה סימה חדד, מנהלת האגף לחינוך קדם יסודי במשרד החינוך, הוסבר: "משרד החינוך בשיתוף האוצר והסתדרות המורים ממשיך לקיים דיונים באשר לתשלום השעות הנוספות לגננות. אני מבקשת להבהיר כי כל המטלות והמשימות באחריות הגננות ימשיכו להתבצע על ידן ולא יפגעו בהתנהלות הכוללת של הגן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסיבה בגן? בלי הורים
צילום: יהונתן צור
חנוכה. אור בבית
צילום: AFP
מומלצים