שתף קטע נבחר

אביה של לי זיתוני: נפעל עד שהנהג וחברו יוסגרו

כ-250 בני-אדם הפגינו במקום בו נדרסה לי לפני כשלושה חודשים. הם קרא לנהג הדורס וחברו לחזור לארץ. אביה של לי: "נמשיך ונישא את קולנו כדי שמעברי חצייה לא יהפכו למלכודת מוות"

כמעט שלושה חודשים לאחר שלי זיתוני נדרסה למוות בתל-אביב, הפגינו הערב (יום ה') כ-250 בני-אדם במקום בו היא נדרסה - בקריאה לנהג הדורס ולחברו שהיה איתו ברכב - להסגיר את עצמם לישראל. יום אחרי התאונה ברחו השניים, קלוד איזיק ואריק רוביק, לצרפת.

 

המאבק להסגרת דורסי לי זיתוני:

דורסי לי זיתוני: רוצים להישפט בצרפת

ראש העיר פריז: "דריסת לי זיתוני בלתי נסבלת"

חברי זיתוני קטעו נאום שר צרפתי: 'צדק בשביל לי'

 

בטקס, בו השתתפו גם הוריה של לי ובן זוגה רועי פלד, החזיקו המפגינים שלטים שעליהם נכתב "לצדק אין גבולות", "הסגירו את הרוצחים" ו"שא בתוצאות מעשייך פחדן". אמהּ של זיתוני, קייט, אמרה כשדמעות בעיניה: "ביום חמישי לפני התאונה נפרדתי מלי בתחנת האוטובוס בעפולה. היא הבטיחה לי שתודיע לי כשתגיע לדירה החדשה באזור הבטוח בתל-אביב". האם המשיכה בתיאור: "נופפתי לה לשלום באושר ולרגע לא העלית בדעתי שזוהי תהיה הפעם האחרונה שאראה את בתי היקרה".

  

מאות מפגינים במקום בו לי ז"ל נדרסה (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מאות מפגינים במקום בו לי ז"ל נדרסה(צילום: ירון ברנר)

 

היא קראה לנהג ולחברו לבוא לישראל ולתת את הדין: "שני האנשים האלה לקחו את החיים שלי לי בצורה ברוטאלית וניפצו את גופה, תוכניותיה ועתידה. מאותו יום שישי בו הודיעו לי על מותה, הרגשתי שנפער חור שחור ושצנחתי לתוכו". אביה של לי, איציק, הוסיף: "לי נעקרה מאיתנו והיעדרה חותך בבשרי. לא נוותר עד ששני האנשים האלו יגיעו למשפט צדק. נמשיך ונישא את קולנו כדי שמעברי חצייה לא יהפכו למלכודת מוות".

 

חברה של זיתוני, רועי פלד, הוסיף: "המאבק הזה שלנו להסגרת הרוצחים רק מתחיל. אני מקווה מאוד שמדינת ישראל תניע את העניינים, כי כרגע עושים את זה חברים ובני משפחה של לי. זה מטריד. בינתיים אנחנו שומעים הרבה דיבורים ומעט מאוד מעשים. אני כרגע לא מדבר על הסגרה ועל משפט של הרוצחים, אלא קודם כל על הצורך לצוד אותם, הם עדיין מסתובבים חופשי".

 

בהפגנה השתתף גם מאיר חביב, סגן יושב ראש ארגון הגג של יהודי צרפת. "שני האנשים האלה מטילים צל שחור על כל הקהילה היהודית בצרפת, בה יש אנשים ציונים שאוהבים את הארץ. אנחנו קוראים להם לחזור לארץ ולרצות את העונש בארץ. הם גם צריכים להתנצל על הכאב שגרמו להורים ולמשפחה של לי". הוא מתח ביקורת על התנהגותם של השניים שנמלטו לצרפת: "תאונה יכולה לקרות, אבל מה שהם עשו אחריה זו בושה. אנחנו

נחרים את האנשים האלו איפה שנראה אותם - בקהילה ובמסעדות ובבתי כנסת, עד שהם יגיעו להישפט בארץ. הם לא יכולים להתחבא כל החיים שלהם. לא נסלח להם".

 

בטקס נשאה דברים גם מלי יזדי, שנפצעה באורח קשה בתאונת "פגע וברח" בתל-אביב, בה נהרגה חברתה מיטל אהרונסון ז"ל. בהפגנה גם השתתף ח"כ חמד עמאר מישראל ביתנו שאמר כי יפנה ליו"ר מפלגתו, השר אביגדור ליברמן, כדי שיפעל להסגרת הדורסים.

 

בחלק האמנותי של ההפגנה הופיעו מוש בן-ארי, אמיר דדון ומייקל הרפז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הוריה של לי ז"ל
צילום: ירון ברנר
ההפגנה בתל-אביב
צילום: ירון ברנר
לי זיתוני ז"ל
מומלצים