שתף קטע נבחר

ישי על הדרת נשים: אין לכם במה להתעסק?

ועדת שרים למעמד האשה הורתה לפרסם הנחיות למניעת הדרת נשים בבתי עלמין ולהקים "קו חם" לפניות בנושא. השר אלי ישי חושב שהעיסוק בסוגיה מוגזם

שר הפנים, אלי ישי, סבור כי תופעת הדרת הנשים שולית וזוכה להתייחסות ציבורית מוגזמת. בהתייחסו לנושא בביקור בתחנת כיבוי חדשה ברמת חובב, אמר: "לוקחים קבוצה קטנה באוכלוסיה ומכלילים על כולם. לצערי הרב, כאילו אין לנו במה להתעסק, מתעסקים בזה".

 

דיווחים אחרונים על הדרת נשים ב-ynet:

צוות בין-משרדי מיוחד יפעל נגד הדרת נשים

הממשלה תבחן עונשים על הדרת נשים

מאות הפגינו בירושלים: מדינת טאליבאן  

 

השר התייחס גם לקבוצת החיילים שנטשה טקס בעת שירת נשים: "מדובר בחיילים מהמגזר הדתי לאומי, וזו החלטה שלהם. הם לא אומרים לנשים לא לשיר. צריך למצוא את הדרך לקרב בין הצדדים ולא להגביר את המתח ולהביא ליישור הדורים. אי אפשר לכפות כפייה חילונית או דתית. צריך למצוא את הדרך לחיות ביחד".

 

ועדת שרים למעמד האשה הודיעה היום על הקמת צוות בין-משרדי שיציע לממשלה דרכים להתמודדות עם הדרת נשים מהמרחב הציבורי. השרה לימור לבנת תעמוד בראש הצוות, שיגיש את מסקנותיו בתוך כחודשיים. הוועדה הורתה לנציבות שירות המדינה ולמשרד לשירותי דת לפרסם הנחיות ותקנות למניעת הדרת נשים באירועים ממלכתיים ובבתי העלמין. משרד התחבורה והרשות למעמד האשה הונחו להקים "קו חם" לפניות נשים בנוגע לאפליה.

 

המשנה לראש הממשלה, סילבן שלום, אמר בביקור בדרום כי "הדרת נשים הוא דבר בלתי נסבל ויש להילחם בתופעה זו". ב

 

בטקס הנחת פינה לחווה אקולוגית בדואית בנגב, אמר שלום כי מקומן של הנשים בחברה הוא בקדמת העשייה והן ראויות לייצוג לפחות כמו חלקן היחסי באוכלוסיה. "אני שמח לראות שכאן, בחווה, הנשים יושבות בשורות הראשונות ואף אחד לא דוחק אותן לאחור. הדרת נשים היא דבר בלתי נסבל ויש להילחם בתופעה זו".

 

בהתייחסו לבעיית המסתננים, אמר כי "מהגרי העבודה דוחקים את השכבות החלשות מחוץ למעגל העבודה, לאבטלה ולעוני. עניי עירך קודמים ועלינו לשלב קודם כול את החלשים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קבוצה קטנה. השר אלי ישי
צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות
מומלצים