שתף קטע נבחר

אירוע ברחובות בחסות ראש העיר: לגברים בלבד

"מיועד לגברים" נכתב בהזמנה של חב"ד לאירוע באולם ספורט בבית ספר. "בדרך כלל אצלנו אם הגבר בא, האשה נשארת לטפל בילדים", הסביר אחד המארגנים. העירייה: לא על דעתנו

אירוע לגברים בלבד - והפעם בחסות עיריית רחובות וראש העיר: הערב (יום ד') אמור להתקיים באולם הספורט בבית ספר שז"ר ברחובות ערב לציון "חג הגאולה", הנערך בחסות העירייה. בתחתית המודעה שפורסמה לרגל האירוע נכתב: "מיועד לגברים". תושבים בשכונה בה נערך הכנס מחו על קיום האירוע - הנערך בחסות ראש העיר רחמים מלול - בו לא ישתתפו נשים.

 

הדרת נשים - כתבות אחרונות ב-ynet

ישי על הדרת נשים: אין לכם במה להתעסק?

צוות בין-משרדי מיוחד יפעל נגד הדרת נשים

הממשלה תבחן עונשים על הדרת נשים

  

בימים האחרונים הופצו כרזות ברחובות, עליהם חתומים בית חב"ד והמחלקה התורנית של עיריית רחובות. הכרזות מזמינות לאירוע של "חג הגאולה - י"ט כסלו", יום שחרורו מהכלא של רבי שניאור זלמן מלאדי, מייסד חסידות חב"ד. המארגנים מתכננים לערוך במקום סעודת מצווה גדולה, בהשתתפות רבנים מבתי כנסת ברחבי העיר. האירוע עצמו יתקיים באולם ספורט בשכונה חילונית.

 

הדבר לא היה מעורר תשומת לב, אלמלא בתחתית המודעה הודגש באותיות בולטות כי האירוע מיועד לגברים. תושבים חילונים בשכונה זועמים: "איפה נשמע דבר כזה, שבאולם ציבורי בשכונה חילונית מתקיים אירוע בחסות העירייה והוא מיועד לגברים בלבד?", אמר אחד מהם. "מתי הפכנו לחרדים? למה העירייה נותנת לזה יד? מה עם הנשים, לא מגיע להן להשתתף?".

 

ארז קלרנשטיין, ממארגני האירוע, הסביר מדוע נכתב במודעה שהאירוע מיועד רק לגברים: "זה בגלל פרקטיקה. בדרך

 כלל באוכלוסייה שלנו אם הגבר בא, האשה נשארת לטפל בילדים. בכל מקרה אם תבוא אשה לאירוע, נמצא לה מקום נפרד".

 

בעיריית רחובות, שהבינו את הבעיה, מיהרו לנסות ולהתנער מהאירוע: "האולם משמש בין היתר לפעילות תושבים. אנו רואים בחומרה את התנהלות המארגנים באירוע המדובר, כאשר פרסומי האירוע נעשו על דעתם, בניגוד לנהלים וללא אישור. יובהר כי העירייה איננה שותפה לניהול או למימון האירוע ופנתה למארגנים בדרישה כי האירוע במקום ציבורי יהיה פתוח לכלל הציבור וכך יהיה. אנו מוצאים לנכון להתנצל באם נפגע אדם כלשהו מהפרסום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המודעה ברחובות. לחצו להגדלה
ראש העיר, רחמים מלול
מומלצים