שתף קטע נבחר

כתובות 'תג מחיר' ו'יצהר' רוססו במסגד ליד חברון

אלמונים ריססו "תג מחיר", "יצהר" וכתובת בגנות הנביא מוחמד במסגד "סחאבה" שבכפר בני נעים. ראש המועצה: זו נקמה על החגיגות בעקבות שחרור האסירים בשלב ב' של עסקת שליט

שוב "תג מחיר" במסגד: גורמים פלסטיניים מסרו אחר הצהריים (יום ב') ל-ynet כי אלמונים השחיתו מסגד בכפר בני נעים, מזרחית לחברון. על קיר אחת הגדרות המקיפות את מסגד "סחאבה" נכתב "תג מחיר", "יצהר" וכן כתובת בגנות הנביא מוחמד.

 

עוד בערוץ החדשות:

הסטי"לים: "איפה פעלנו? נשאיר את זה לדמיון"

עובדי סניף דיסקונט בתל-אביב השתלטו על שודד

 

הכתובות במסגד בבני נעים (צילום: בצלם) (צילום: בצלם)
הכתובות במסגד בבני נעים(צילום: בצלם)

 

ראש מועצת הכפר, רדואן מנאסרה, אמר כי התושבים אינם מורגלים לפעולות מסוג זה וכי מדובר בפעם הראשונה שהם נתקלים בהן. למרות הכיתוב "יצהר", הוא דווקא מעריך כי מדובר בתגובה לביצוע החלק השני של עסקת שליט, שבמסגרתה שוחררו מהכלא הישראלי 550 אסירים ביטחוניים, ביניהם ארבעה מתושבי הכפר. לדברי מנאסרה, אמש חגגו התושבים את השחרור - וייתכן שהדבר הכעיס את מי שריסס את הכתובות.

 

המסגד שהושחת נמצא עמוק בתוך הכפר ולא במבואותיו, וראש המועצה הביע חשש לחיי התושבים בעקבות החדירה ללב היישוב. הוא קרא למנגנוני הביטחון הפלסטיניים להדק את השמירה על הכפר והפציר בתושבים לנהוג בזהירות.

 

שורת פעולות "תג מחיר" בגדה 

ביום חמישי הוצת מסגד בכפר בורקה שבבנימין, שעות ספורות לאחר הריסת מבנים במאחז מצפה יצהר ועל רקע כוונת הממשלה לפנות מאחזים נוספים. נזק קל נגרם לכיסאות ולשטיחים. על הקיר רוססו הכתובות "מצפה יצהר" ו"מלחמה".

 

כמעט במקביל, נמצאו הכתובות "משטרה=נצים", "מג"ב=מוות" ו"נקמה מצפה

יצהר" בעמדת צה"ל בצומת תפוח. עוד באותו ערב הוגש כתב אישום נגד אפרים חאנציס, בן 22 מירושלים, בגין ריסוס הכתובות. בכתב אישום נכתב כי הוא צעק "מחבלים, תסתלקו מכאן" לעבר החיילים שתפסו אותו.

 

יממה קודם לכן, ניסו אלמונים להצית מסגד נטוש ברחוב שטראוס בירושלים. על קירות המבנה רוססו כתובות נאצה נגד ערבים, וכן הכתובת "תג מחיר - רמת גלעד". באותו יום הוצתו גם ארבעה כלי רכב של פלסטינים בכפר יסוף שמדרום לשכם ובכפר חארס שליד קלקיליה. בשני המקרים רוססו בקרבת המכוניות כתובות גרפיטי. בכפר דומא הוצתו, לטענת הפלסטינים, שני כלי רכב נוספים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכתובות בבני נעים. התושבים לא מורגלים
צילום: בצלם
מומלצים