שתף קטע נבחר

נס פך האהבה: רווקות שמצאו זוגיות אחרי גיל 30

מאמינים בניסים? שווה לכם. שלוש נשים בנות 35, שכמעט ואיבדו תקווה באהבה, מצאו ברגע האחרון את 'האחד' שלהן, וכיום הן נמצאות בזוגיות אוהבת ומכילה. נועה בנוש בדקה מה גרם ל"נס" הזה להתרחש, ומה עלינו לעשות כדי שהוא ימשיך מעבר לשמונה ימים

רוב בני האדם מוצאים עצמם משתוקקים למערכת יחסים זוגית בשלב מסוים בחייהם. עבור חלקם הרצון טבוע ותמיד היה שם, עבור אחרים הוא מגיע בשלב מאוחר יותר בחיים. לפעמים למרות (ואולי בגלל) הכמיהה לזוגיות, היא מבוששת מלהגיע, עד כדי שאנחנו מתחילים לשאול את עצמנו מה לא בסדר איתנו.

 

עוד על ניסים בערוץ יחסים:

לקראת נר אחרון, שוב מבקשת לי נס חנוכה  

ככל שעובר הזמן, זה באמת נס למצוא מישהו

נס חנוכה: נשיקות חמות ומתוקות בחדר אחורי

היא אומרת שזה בכלל נס שהתאהבנו

 

השאלות האלה חדות ונוקבות יותר עבור נשים שמתקשות למצוא זוגיות אחרי גיל 30, בין אם בגלל שעון ביולוגי שתקתוקו מחריש אוזניים, ובין אם בגלל שעון חברתי שקובע שבאזור גיל 30 הגיע הזמן להתמסד, ולובש צורה של דודות המתקתקות בעקביהן ומצקצקות בלשונן אל תוך אוזנך: "לא הגיע הזמן להתמסד?".

 

 

איטס קומפליקייטד

לרגל חג החנוכה אספתי שלוש נשים בנות 35, שלושתן חכמות, מוצלחות, מצחיקות, רגישות וכן – גם נראות טוב, שהתקשו במציאת זוגיות עד אמצע שנות ה-30. רגע אחרי שהתחילה להציף אותן תחושת הייאוש ורגע לפני שהן הרימו ידיים, אירע להן "נס חנוכה" והן מצאו את הזוגיות הכה מיוחלת שהפכה את ההמתנה לה לכדאית. ניסיתי להבין מה גרם לנס הזה להתרחש, ולהעלות על נס את הדרכים בהן אנו יכולים לעזור לו להתגשם.

 

הדס (שם בדוי) מיעטה לצאת עם בחורים ולא קיימה מערכת יחסים רצינית עד גיל 32. היא מספרת שהיא נמשכה למקרים אבודים ולילדים מתוסבכים, שלא היה ניתן לפתח איתם זוגיות אמיתית. את בעלה היא פגשה כבר בגיל 30, בעקבות שידוך של אחותה, אבל אחרי דייט ראשון מצוין, היא התקשרה אליו ואמרה לו שהיא עדיין "תקועה" על מישהו אחר, מישהו אבוד ומתוסבך.

 

שנה לאחר מכן היא הגיעה לכדי ייאוש והחליטה להפסיק לחבל בזוגיות ובאושר של עצמה. היא החליטה להעניק צ'אנס גם לבחורים "נורמלים" ונחמדים ולא לכאלה שהסיכוי איתם לזוגיות אבוד מלכתחילה. מצוידת בהבנה שהיא מוכנה להיות מאושרת, היא ביקשה מאחותה לקשר בינה לבין הדייט המוצלח מהעבר, אבל אותו בחור כבר היה מצוי בזוגיות אחרת.

 

רק לאחר שלושה ניסיונות תיווך מצידה ומצידו, כאשר כל פעם אחד מהם היה בקשר קצר טווח, הם הצליחו לצאת לדייט ראשון-שני. הם נפגשו לדייט 10 ימים לפני חנוכה, ובחנוכה התרחש 'נס' על פי מילותיה שלה – הדס הגיעה לארוחת החג המשפחתית לראשונה עם חבר, שהפך כעבור שנה וחצי לבעלה וכיום גם לאבי ילדיה.

 

כיף לי איתך, אבל זה לא זה

מירית (שם בדוי) יצאה עם בחורים רבים עד אמצע שנות ה-30 לחייה. רובם ככולם נדהמו מיופייה וחוכמתה, אבל פעם אחר פעם היא שמעה את המשפטים "זו לא את. זה אני" ו"כיף לי איתך אבל זה לא זה". עוד דייט, ועוד היכרות בפאב ועוד אתר היכרויות, ועוד בחור שמרעיף עליה מחמאות ומאבד עניין כעבור שבועיים. מירית התקשתה להבין מדוע בחורים אינם מתאהבים בה, והסבירה זאת כביש-מזל הנובע מטעם רע ומבחירה בבחורים הלא נכונים.

 

ניתן לומר שאם צריך לנשק הרבה צפרדעים בשביל לפגוש את הנכון, אז אם תנשקי מספיק צפרדעים בסוף תדמייני שאחד מהם הופך לנסיך. מירית אמנם חשה מיואשת אבל ידעה שדברים יכולים להשתנות בן רגע. מתוך ניסיון לשנות את גורלה היא ירתה לכל הכיוונים בדרכים שונות ומשונות, החל מטיפול אנרגטי אלטרנטיבי וכלה בעיצוב מחדש של הדירה שלה. לפני שבוע אירע לה נס חנוכה והיא התחתנה עם בחור שלא משחק משחקים, אחד שיודע מה הוא רוצה – אותה.

 

בדומה להדס, גם במקרה של מירית מדובר בשידוך מצד אדם קרוב לה – חברה טובה שהכירה את המיועד, רק שבאותו הזמן הייתה לו חברה. השידוך חיכה במשך חצי שנה עד שהחברה יצאה מן התמונה, ועד שאורגן מפגש חברתי ע"י החברה הטובה שכלל את מירית ואת המיועד באווירה נעימה ובלתי מחייבת, בלי מכבש הלחצים המאיים שמביא איתו דייט סטנדרטי מהשורה. מירית מספרת שבעלה הוא בדיוק האדם בשבילה: הוא החבר הכי טוב שלה, הוא חושב בדיוק כמוה, ומרגע שהכירו ועד היום לא רבו אפילו פעם אחת.

 

כשלא מאבדים תקווה היא בסוף מגיעה. אהבה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
כשלא מאבדים תקווה היא בסוף מגיעה. אהבה(צילום: shutterstock)
 

 

הפרופיל עבר רענון

הסיפור השלישי שייך לדנה, שמתחתנת היום בערב, בנר שלישי של חנוכה. דנה מגדירה את החתונה כ"נס חנוכה" לא רק בגלל התאריך אלא גם בגלל שעד לפני שנה היא לא הצליחה לראות בעתידה חתונה. כבת להורים גרושים היא סבלה מחרדת נטישה וצפתה את סיומה של כל מערכת יחסים עוד מראשיתה. היא מסבירה שהיא תפשה זוגיות כביטול העצמי ואיבוד המקום הפרטי המקודש שלה, וחששותיה גרמו לה להתחבר אל בני זוג שלא יכלו לדבר בשפה של התחיבות כלפיה בחזרה.

 

לפני שנה וחצי היא החליטה לקחת אחריות, ובמקום לחכות לאביר שיגיע וידפוק על דלתה - לנקוט בפעולה אקטיבית לשינוי המצב. היא פתחה דף חדש, גם מטפורית - מבחינת תפישת הזוגיות שלה, וגם מעשית – ככרטיס חדש בג'יידייט. אמנם היא יצאה עם בחורים מאתרי היכרויות בעבר, אבל המקרה הפעם היה שונה, ולו בגלל ההחלטה המודעת לשינוי מצבה. מי שיהיה בעלה בעוד שעות מספר הוא הבחור הראשון (והאחרון) איתו היא יצאה הודות לכרטיס ההיכרויות החדש.

 

האדם הנכון, בזמן הנכון

מתוך שלושת הסיפורים של הבחורות המדהימות הללו עולות כמה נקודות דמיון. קודם כל, שלושתן מתארות משיכה וחיבור אל בחורים שלא היו נכונים עבורן. הדס ודנה מתארות את הבחירה הלא נכונה כנובעת ממשהו פנימי אצלן – מפחד וניסיון לחבל בזוגיות עוד בהתהוותה. הכרה זו, בסופו של דבר, העניקה להן כוח, משום שהן ידעו שבכוחן גם לשנות את המצב.

 

התמה שעולה הלוך וחזור בכל הסיפורים היא לגבי חשיבות התזמון. נראה שהמיועד של הדס ומירית היה שם ורק חיכה במשך חודשים ושנים עד שהקרקע תהיה בשלה. אבל מעבר לטיימינג הפרקטי, נראה שהיה על כל שלוש הנשים לעבור תהליך שרק בסופו היה אפשרי עבורן להיכנס לתוך זוגיות. התהליך הזה כלל החלטה מודעת ורצון אמיתי לשינוי, כאשר מה שיצר את השינוי לא היה *מה* שהן עשו, כמו עצם ההחלטה לעשות שינוי.

 

 

ניתן לומר שהגעה לזוגיות רצינית נוצרת משקלול של שני גורמים: האדם הנכון והזמן הנכון. לא מספיק להכיר את האדם הנכון עבורנו, צריך שהוא יגיע בזמן הנכון עבורנו לזוגיות. מרגע שנגיע להשלמה ולהכרה שאנו ראויים לאהבה, ונהיה מוכנים אליה - נוכל גם ליישם אותה בפועל.

 

התחושה שאנו מוכנים לאהבה מכיוון שאנחנו שלמים עם מי שאנחנו, יכולים להכיל את האהבה הזאת ונכונים להתאמץ עבורה, היא-היא השמן שממלא את הפך ומדליק את מנורת האהבה למשך ימים ארוכים.

 

מציאת זוגיות אינה אקט פסיבי של המתנה בחיבוק ידיים לפך שמן שיתגלה אלינו משמיים. לנס פך השמן של חנוכה קדם מרד החשמונאים, שהיווה מאמץ מכוון לשינוי המצב. כדי שהפך יתמלא באהבה ויאיר את חיינו, יש ליצור עבורו את התנאים המקדימים, שהם שונים מאדם לאדם, ליצירת הפך עצמו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועה בנוש
צילום: בכורי פריש
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים