שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מאות מושתלות חזה ישראליות נקראות להיבדק

  משרד הבריאות ואיגוד המנתחים הפלסטיים ערך הערב דיון חירום עקב בהלת שתי החזה הדולפים. עכשיו מתברר ש-850 ישראליות עברו השתלת סיליקון מסוג PIP הפגום. במשרד קוראים לנשים אלו ולנשים שאינן יודעות את סוג הסיליקון שהושתל בגופן לפנות לבדיקה מחשש לדליפה

  פרשת שתלי החזה מגיעה לישראל: נוכח הפרסומים האחרונים בנוגע לקריאת משרד הבריאות בצרפת לעשרות אלפי מושתלות חזה להיבדק מחשש לדליפת סיליקון, התקיימה הערב (ה') פגישה בהשתתפות האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ונציגי משרד הבריאות בה הוחלט לקרוא למאות הישראליות שעברו השתלה בסיליקון מסוג PIP לגשת להיבדק החל מיום ראשון.

   

  הפרשה, שפורסמה לראשונה ב-ynet, חוללה סערה ברחבי העולם: משרד הבריאות הצרפתי קרא ל-30 אלף נשים שעברו השתלת סיליקון מסוג PIP לגשת עד סוף השבוע לבדיקה מחשש לדליפת סיליקון, זאת עקב דיווחים על 8 מושתלות שלקו בסרטן, אחת מהן מתה. הדליפה היתה בשיעור של עד 10 אחוזים לשנה מכלל המושתלות.

   

  הבוקר התברר כי כבר לפני שנתיים הזהירו בצרפת מפני שתלי הסיליקון מסוג PIP והשיעור הגבוה של הקרעים בשתלים אלו, ואסרו על השימוש בהם שם. בינתיים נסגרה החברה המייצרת את השתלים, אולם בישראל כאמור, המשיכו לעשות בהם שימוש.

   

  בהמשך התברר כי חומר הבסיס לייצור הסיליקון היה מאיכות נמוכה שאינו ראוי לשימוש בבני אדם. משרד הבריאות, כך מתברר, ידע על האזהרות, אולם עדיין לא אסר על שימושם בארץ.

   

  במשרד הבריאות טוענים כי רשויות הבריאות באירופה הסכימו שאין עדות לעלייה בשיעורי הסרטן לנשים מושתלות עם שתלי סיליקון ובכלל זה שתלים מסוג PIP. חרף זאת כאמור, נקראו הנשים בצרפת להיבדק, ולצד קריאה זו בחר משרד הבריאות הצרפתי לציין את שמונה הנשים שלקו בסרטן לאחר השתלת הסיליקון מסוג PIP.

   

  850 נשים בשראל נושאות בגופן את השתלים הפגומים

  בישראל הושתלו שתלים מסוג PIP בכ-850 נשים המהוות כ-5% מכלל הנשים שעברו הגדלת שד באמצעות שתלי סיליקון. לדברי משרד הבריאות ואיגוד הפלסטיקאים, הגדלת חזה באמצעות שתלי PIP בוצעו במרפאות סינופסיס (מירב), נארא, מרפאת רפאל ברמת גן, מרפאות התאומים, סניטס, מרכז רפואי רמת אביב, מרפאת אריאל (שנסגרה), מרכז רפואי אסתטי בנתניה ומרכז רפואי עתידים.

   

  הנשים שנותחו במרפאות אלה, ובמיוחד נשים שנותחו על ידי ד"ר אברהם ריגלר, שניתח את מרבית הנשים בהן הושתל סיליקון מסוג PIP, או על ידי עשרה רופאים נוספים ששמותיהם נמצאים במוקד המידע של משרד הבריאות, נקראות לפנות לרופא המנתח כדי לקבל מידע על סוג השתל.

   

  נשים שיודעות שהושתל בהן שתל מסוג PIP מתבקשות להיבדק על ידי כירורג פלסטי באופן פרטי או במרפאות קופת חולים או בתי החולים הציבוריים. בנשים אלה נדרשת בדיקה גופנית ובדיקת אולטרסאונד של השדיים. במקרה ונתגלתה דליפה מהשתל, קיימת הוראה רפואית להסרת השתל. במשרד עוד קוראים לכל הנשים שעברו ניתוח הגדלת שדיים להגיע אחת לשנה לבדיקה אצל הרופא המנתח.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המושתלות הישראלית נקראות לבדיקה
  צילום: AP
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים