שתף קטע נבחר

קבוצת חרדים תשתתף בהפגנה: "לא עם הקנאים"

כ-100 חרדים צפויים להשתתף בהפגנה נגד האלימות כלפי תלמידות בית הספר הממ"ד בבית שמש. מארגן הקבוצה: חרדים רבים מתנגדים לקיצונים - ואנו מבקשים להראות זאת

גם החרדים מפגינים נגד הקיצונים: קבוצה של חרדים מתונים צפויה להשתתף מחר (יום ג') בהפגנה נגד האלימות כלפי תלמידות בית הספר "אורות נריה" בבית שמש. לדברי מארגן הקבוצה, מטרתם היא להבהיר שרוב הציבור החרדי אינו נמנה עם הקנאים, המתנכלים לתלמידות באופן מילולי ופיזי.

 

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

היוזם, יו"ר אגודת הסטודנטים החרדיים במכון לנדר, אשר גולד, אמר ל-ynet כי הזדעזע כששמע על היריקות והקללות לעברה של הילדה נעמה מרגוליס ושאר תלמידות בית הספר - והבין כי הציבור החרדי המתון אינו יכול עוד לשבת בחיבוק ידיים.

 

הבוקר פירסם גולד באתרי האינטרנט החרדיים קריאה להשתתף בהפגנה הצפויה מחר כקבוצה חרדית בולטת. לדבריו, מאז כבר פנו אליו עשרות חרדים מכל הזרמים שביקשו להצטרף ליוזמה. הוא מספר כי גם כ-30 נשים חרדיות מבית שמש יגיעו

להפגנה. להערכת גולד, קבוצת החרדים תמנה לפחות 100 בני אדם, וזאת למרות שהמידע על היוזמה עבר מפה לאוזן וברשתות החברתיות בלבד.

 

יוזם המחאה אמר כי הוא מודע לכך שרבים רואים את הציבור החרדי כגוש אחד, ורואים את כולו כאחראי למה שקורה בבית שמש. הוא הסביר כי שהתכנית לעמוד זה לצד זה בהפגנה נועדה להבליט את נוכחותם - תוך הצהרה ברורה שיש רבים המתנגדים לדרך הקיצונית.

 

גולד אף הבהיר שההשתתפות בהפגנה אינה מחאה נגד התופעה המכונה "הדרת נשים", ואין בה כדי להביע את דעת המשתתפים בעניין הרחב יותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים