שתף קטע נבחר

נהרס הבניין שהתפוצץ בדליפה בנתניה: 'סוף עצוב'

"קשה מאוד לראות את הבית שלך נהרס", סיפרו בני הזוג אביטל, דיירי הבניין שהתפוצץ בדליפת הגז לפני כחצי שנה בנתניה. שני הבניינים הסמוכים צפויים לעבור חיזוק ושיפוץ

חצי שנה לאחר שפיצוץ עז גרם למותם של ארבעה בני אדם ופציעתם של 88 איש במרכז נתניה, החלה היום (ד') הריסת הבניין. עשרות סקרנים צפו בהרס בניין מספר 5 בכיכר העצמאות, בו אירע הפיצוץ עקב דליפת גז.

 

דיווחים נוספים בחדשות ynet: 

מבקר המדינה: האוצר מסתיר מידע

נתניהו יחלק את בית שמש? דגל לבן לרעיון הציוני

 

"קשה מאוד לראות את הבית שלך נהרס", אמרה ויויאן אביטל, אמה של הזמרת אילנה אביטל. יחד עם בעלה דוד, הגיעו השניים לצפות בהריסה. "40 שנה גרנו בבית הזה, ופתאום בשנייה הכל נהרס. עצוב וקשה מאוד לראות את זה. אני מקווה שיהיה בסדר", לדבריה. השניים התגוררו בקומה השנייה של הבניין, שמנה חמש קומות. "זה לא רק הבית, הקמנו גם בית כנסת בבניין וגם הוא נהרס. זה כואב", אמר דוד. 

 

בניין מספר 5. הסוף (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
בניין מספר 5. הסוף(צילום: עידו ארז)
 

ויויאן סיפרה כי מאז שהתפנתה מהבניין, לאחר שהכריזו כי הוא מסוכן, הם מתקשים להתרגל לדירה אחרת. "המגורים בכיכר חסרים לי עכשיו מאוד".

 

דחפור ענק החל בהריסת הבניין בעוד עיריית נתניה הציבה סביבו מחסומים כדי למנוע כניסה, עקב סכנת קריסה. הדבר לא מנע מעשרות סקרנים להתגודד במקום ולצפות במתרחש. ההריסה התאפשרה לאחר שנדחו עתירות הדיירים בבית המשפט. 

 

הדחפור בפעולה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הדחפור בפעולה(צילום: עידו ארז)
 

"מדובר בבניין ותיק, הוא חלק מההיסטוריה של העיר ושל כיכר העצמאות", סיפרו תושבים. בבניין פעלו גם בתי עסק ובית כנסת ששירת את תושבי האיזור.

 

לפי שעה עבודות ההריסה מתבצעות רק בבניין מספר 5. הבניין הצמוד אליו מכיוון מערב, שבו שכנה מסעדת "יטבתה", סגור ונעול. הוא לא הוכרז כמסוכן, וככל הנראה יחזור לשמש את בעליו. בעלי בניין מספר 7, בצד המזרחי, יידרשו לדאוג לחיזוק המבנה. חלקים ממנו כבר פורקו והמסעדות והעסקים הממוקמים בקומת הקרקע שלו סגורים מאז יום הפיצוץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הריסת הבניין. "זה לא רק הבית"
צילום: עידו ארז
ויויאן ודוד אביטל. בשניה הכל נהרס
צילום: עידו ארז
מומלצים