שתף קטע נבחר

קטעו הופעת אמן צרפתי: "הסגירו דורסי לי זיתוני"

במהלך הופעתו של הזמר פטריק ברואל, הפגינו הפעילים של הצעירה שנהרגה ב"פגע וברח" וחלקם הוצאו מהאולם. הזמר נפגש עמם ובהמשך אף הקדיש שיר לזכרה של זיתוני

הפעילים להסגרת דורסיה של לי זיתוני  לא מרפים: אמש (יום ד') הם קטעו את הופעתו של הזמר הצרפתי פטריק ברואל באולם סמולרש באוניברסיטת תל אביב, והניפו שלטים שעליהם נכתב באנגלית ובצרפתית: "צדק בשביל לי". חלקם אף נופפו בידיהם, שהיו צבועות באדום, סמל לדמה של לי שנמצא על ידיהם של הדורסים.

 

דיווחים נוספים על פרשת זיתוני ב-ynet:

אביה של זיתוני: נפעל עד שהדורסים יוסגרו

קרובי לי זיתוני: לא נעשה דבר, המדינה ויתרה

אחד מהדורסים נעצר בצרפת בחשד למרמה

 

ברואל הגיע לישראל והופיע בפני כ-2,000 איש, רובם יהודים צרפתים ותיירים מצרפת. המאבטחים במקום הוציאו את הפעילים מהאולם, אבל לאחר מספר דקות הזמר ביקש להיפגש איתם מאחורי הקלעים.

 

פעילי המאבק עם הזמר, ברואל (צילום: מטה המאבק להסגרת דורסי לי זיתוני ז"ל) (צילום: מטה המאבק להסגרת דורסי לי זיתוני ז
פעילי המאבק עם הזמר, ברואל(צילום: מטה המאבק להסגרת דורסי לי זיתוני ז"ל)
 

ברואל הביע בפניהם את הזדהותו עמם, ואמר שבכוונתו להצטרף למאבק להסגרת דורסיה של לי. לאחר מכן, חזר ברואל לבמה ואף הקדיש את אחד משירי ההדרן לזכרה.

 

"כצבע הדם של לי". הפעילים מוחים (צילום: מטה המאבק להסגרת דורסי לי זיתוני ז"ל) (צילום: מטה המאבק להסגרת דורסי לי זיתוני ז
"כצבע הדם של לי". הפעילים מוחים(צילום: מטה המאבק להסגרת דורסי לי זיתוני ז"ל)
 

רועי פלד, בן זוגה של זיתוני ז"ל אמר בעקבות האירוע: "מטרת הפעילות ברורה - העברת מסר חד ולפיו למרות כל ההצהרות וההבטחות שנשמעו לאחרונה מפי אנשי ממשל צרפתים, ובראשם אשת נשיא צרפת, הגברת קרלה ברוני, אין מטה המאבק מתכוון להפסיק את פעולותיו כנגד אינטרסים או סמלים צרפתיים. זאת עד ששני הדורסים יועמדו לדין וישבו מאחורי סורג ובריח".

 

פלד כיוון בדבריו למכתב שהעבירה לאחרונה ברוני לאמה של לי, בעקבות מכתב ששלחה האם לאשת הנשיא. ברוני הודתה לה על פנייתה ומסרה את תנחומיה על מות הבת: "התרגשתי לקרוא את מכתבך וברצוני למסור את תנחומיי ולהשתתף בצער המשפחה. דרישתכם לעשיית צדק היא לגיטימית לחלוטין ואני שותפה לה במלוא מובן המילה".

 

זיתוני בת ה-25 נהרגה בתאונת פגע וברח בחודש ספטמבר בצפון תל-אביב. היא נדרסה על-ידי רכב שטח בעת שחצתה את הכביש במעבר חציה, עפה מעוצמת הפגיעה לנתיב הנגדי ונהרגה במקום. לאחר מכן נמלטו החשודים במעשה לצרפת. הם מעוניינים לעמוד לדין בפריז, שם העונש המקסימלי שניתן לגזור עליהם הוא שבע שנות מאסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זיתוני. הדורסים בצרפת
רועי פלד. מסר חד
צילום: אבישג שאר-ישוב
אמה של זיתוני מקבלת מכתב מברוני
צילום: AFP
המפגינים אמש
צילום: מטה המאבק להסגרת דורסי לי זיתוני ז"ל
מומלצים