שתף קטע נבחר

המנהלת של נעמה נגד המחאה

הציבור בא לתמוך בנעמה מרגוליס, אך מנהלת בית הספר "אורות" לא מזדהה עם המזדהים. בהודעת דוא"ל שהפיצה, היא מזהירה מהיסחפות: "אל לנו לנסות ולהתערב באורחות חייה של הקהילה ולהכתיב להם אלו שלטים לתלות"

בית הספר הממ"ד "אורות נריה " ותלמידותיו הפכו לסמלים במאבק על צביון העיר בית שמש , אבל דווקא בהנהלת המוסד עצמו לא מרוצים מאופי המחאה. במכתב להורים ולמורים טוענת המנהלת, פרחיה נחמני, כי הייתה זו טעות לנסות להתערב באורח החיים החרדי, במקום להסתפק בדרישה למיגור האלימות, ומזכירה כי דרכו של בית הספר קרובה לציבור זה יותר מאשר לראשי המאבק החילוני.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

בהודעת דואר-אלקטרוני שהפיצה לאנשי "אורות בנות" במהלך חופשת החנוכה, ופורסמה באתר ערוץ 7 - הציגה נחמני את הדילמה, כפי שעלתה בשיחות שקיימה בעקבות הסערה הציבורית: "רבים שואלים האם הצפת העניין בתקשורת טובה לנו, וכיצד אנו, כצוות וכהורים, צריכים להתייחס לדברים.

 

"גורמים שמנסים לעזור לנו כעת, אך בליבם לועגים להפרדה בבית ספר". נעמה מרגוליס מגיעה עם אמה, הדסה, לבית הספר הבוקר (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
"גורמים שמנסים לעזור לנו כעת, אך בליבם לועגים להפרדה בבית ספר". נעמה מרגוליס מגיעה עם אמה, הדסה, לבית הספר הבוקר(צילום: אוהד צויגנברג)

 

"לעניות דעתי, ההתמקדות שלנו צריכה להיות סביב דרישה חד-משמעית מהמשטרה והרשויות לתת ביטחון לילדות שלנו, ולכל מי שסובל מנחת זרועם של הקיצונים האלימים", קובעת המנהלת, ומסבירה את הרציונל: "אז תהיה למטרה זו תמיכה גם בציבור החרדי".

 

"שלא ייגרם חילול ה' מיותר"

"אני חייבת להזכיר שיש לנו הרבה יותר משותף עם הציבור החרדי המתון, מאשר עם גורמים שמנסים לעזור לנו כעת, אך בליבם לועגים להפרדה במכון כושר, ואפילו להפרדה בין בנים לבנות בבית ספר יסודי. אל לנו לנסות ולהתערב באורחות חייה של הקהילה ולהכתיב להם אלו שלטים לתלות, או להיגרר ולהנהיג את כל המאבק הארצי סביב 'חינוך הקיצונים'".

 

בסיום מכתבה מודיעה נחמני כי עם חזרת התלמידות ללימודים הבוקר, הצוות ישוחח עמן בעניין ו"ילבן בעדינות את

כל הנושאים הבוערים", וחותמת: "צריך להתפלל שלא ייגרם חילול ה' מיותר מכל הסערה התקשורתית, ושנוכל לחזור ולעסוק בשקט בחינוך של בנותינו לתורת ולעבודת ה' בדרכי נועם".

 

המריבה סביב בית הספר הוצתה לראשונה לקראת פתיחת שנת הלימודים הנוכחית. המוסד החינוכי נמצא מול חלונות בתי השכונה החרדית - וקיצונים מהשכונה מתנגדים נחרצות לפעילותו, בשל העובדה שהבנות אינן לבושות בצניעות מספיקה לטעמם. לפני תחילת הלימודים נערך ניסיון להביא להבנות בין ההורים הדתיים-לאומיים ובין החרדים, אך המאמצים עלו בתוהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בפתח בית הספר "אורות נריה" הבוקר
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים