שתף קטע נבחר

דורסי זיתוני: עוינות בישראל, נודה באשמה בצרפת

עורכי הדין של אריק רוביק וקלוד איזק אמרו במסיבת עיתונאים כי השניים מלאי חרטה, אך מוכנים לעמוד לדין אך ורק בצרפת. הם הוסיפו כי השניים לא מתחרטים על כך שנמלטו מישראל אחרי התאונה, בגלל האווירה העוינת שנוצרה

עורכי הדין של אריק רוביק וקלוד איזק, שדרסו למוות את הצעירה לי זיתוני, אמרו היום (ה') במסיבת עיתונאים בצרפת כי מרשיהם "מלאי צער וחרטה" ומעוניינים לעמוד לדין בצרפת.

 

המאבק להסגרת הדורסים:

קטעו הופעת אמן צרפתי: "הסגירו דורסי לי זיתוני"

ברוני לאמה של לי זיתוני: התרגשתי, פרשה איומה

 

לדברי עורכת הדין פרנסואה קוטה, המייצגת את רוביק, שני הדורסים שנמלטו מישראל שעות אחרי שפגעו בזיתוני והפקירו אותה בכביש "מודעים לחומרת מעשיהם". הפרקליט של איזק, ג'וזף כהן סבן, הוסיף כי אם המשפט יתקיים בצרפת, השניים יודו באשמה.

 

עורכי הדין אמרו כי על ישראל להגיש לצרפת בקשה רשמית כדי שייפתח משפט נגד רוביק ואייזק, ואמרו כי בשום פנים ואופן אין בכוונתם להגיע למשפט בישראל. לדבריהם, השניים "מוכנים להגיע מחר לכל תחנת משטרה בצרפת ולהיכנס למעצר".

 

עורכי הדין של הדורסים, היום (צילום: AFP) (צילום: AFP)
עורכי הדין של הדורסים, היום(צילום: AFP)

 

הפרקליטים ניסו להסביר גם את הסיבה שבגללה נמלטו השניים לצרפת אחרי התאונה ואמרו כי מדובר ב"תגובה אנושית לחלוטין". "הם לא מתחרטים על התגובה הזאת היום", אמר וטענו כי בישראל יש קריאות לרצוח אותם ולבצע בהם לינץ'.

 

יש לציין כי גם אם השניים יורשעו בצרפת, העונש המקסימלי שניתן לגזור עליהם

שם הוא שבע שנות מאסר בפועל, שכן בצרפת אין עונשים מצטברים על עבירות שונות. בישראל, לעומת זאת, הכנסת החמירה לאחרונה בחקיקה - כך שהעונש המקסימלי על הפקרה עומד על 14 שנות מאסר. העונש המקסימלי על הריגה הוא 20 שנה, וניתן להרשיע את השניים בשתי העבירות.

 

במטה המאבק להסגרת הדורסים אמרו ל-ynet בעקבות הדברים כי "טענות השווא שמעלים עורכי הדין של צמד העבריינים במסיבת העיתונאים רק מוכיחות שצרפת הפכה למדינת מקלט לפושעים נמלטים. הדורסים פגעו, הרגו והפקירו את לי ז"ל על מעבר החצייה בתל אביב ועל כן עליהם לעמוד למשפט בישראל. איננו מחפשים נקמה אלא רק משפט צדק, שבו צמד הפושעים יעמדו למשפט בישראל".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עורכי הדין, היום
צילום: AFP
לי זיתוני
מומלצים