שתף קטע נבחר

צילום: ערוץ הכנסת

ישראל ביתנו: אין הצדקה להתנהגות ח"כ מיכאלי

"שום נסיבות אינן מצדיקות התנהגות מן הסוג הזה", אמרו במפלגתה של הח"כית ששפכה מים על ח"כ ראלב מג'אדלה במהלך עימות בכנסת. עם זאת, במפלגה גם קראו לגנות את "דבריו הפוגעניים" של מג'אדלה. ח"כ מילר: לשמש דוגמה

גם בישראל ביתנו לא היו מרוצים מהעימות בין ח"כ אנסטסיה מיכאלי לבין ח"כ ראלב מג'אדלה בכנסת, במהלכו שפכה חברת הכנסת מישראל ביתנו מים על עמיתה ממפלגת העבודה.

 

מיכאלי נגד מג'אדלה: מקווה שיתקרר מהמים

 

מהמפלגה נמסר כי במהלך ישיבת הסיעה, הובהר לח"כ מיכאלי כי "שום נסיבות אינן מצדיקות התנהגות מן הסוג הזה. סיעת ישראל ביתנו דורשת מכל חברי הבית, וקודם כל מחבריה, לנהוג בצורה המכבדת את הכנסת ולהימנע מכל מעשה לא פרלמנטרי".

 

עם זאת, במפלגה אמרו כי "יש לגנות גם את דבריו הפוגעניים של ח"כ ראלב מג'אדלה, שגרמו להתפרצותה של ח"כ מיכאלי. אנו מקווים שאירועים כאלה לא יישנו בכנסת".

 

התקרית החריגה אירעה במהלך דיון בוועדת החינוך של הכנסת על מנהל בית ספר שלקח את תלמידיו למצעד זכויות אדם, לאחר שבין השניים התפתח ויכוח שבמהלכו אמר מג'אדלה למיכאלי "תשתקי".

 

ח"כ מילר: "מעשה לא מקובל"

יו"ר הוועדה, ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו), אמר כי הוא מגנה כל שימוש באלימות מילולית או פיזית. "מעשיו של ח"כ מג'אדלה הובילו להתססת הרוחות וגרמו למעשה זה שיקרה", אמר, "מעשה שכזה הנעשה בוועדת החינוך, אינו מקובל. אני קורא לחברי הכנסת לשמש דוגמה לציבור בישראל".

 

יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, הודיע שיגיש לוועדת האתיקה תלונה נגד ח"כ מיכאלי. חברת הכנסת מישראל ביתנו, מצדה, הכריזה שתתלונן נגד מג'אדלה, "על אלימות מילולית שפגעה בכבודי, בכבוד משפחתי ובכבוד הכנסת. לא מצטערת על מה שעשיתי. מצפה מגבר שיתנהג לאישה בכבוד", אמרה ל-ynet.  

 

מיכאלי הסבירה כי "מניחוח הדיון שעלה הבוקר שאיש ציבור מרשה לעצמו לדבר בפומבי בצורה כזאת אני לא מוכנה לשתוק. אני מקווה שהדוגמה הזו תגרום לגברים לחשוב פעמיים לפני שהם מוציאים מילה כמו פאשיסטית מהפה. אני רק מקווה שהוא יתקרר מהמים".

 

מג'אדלה, שהתנצח עם ח"כ מיכאלי, ואף כינה אותה "משוגעת", לאחר ששפכה

את כוס המים, אמר ל-ynet: "התקרית הזאת שבה היא שפכה עליי את כוס המים גרמה כמובן להרגשה לא טובה והייתה תחושה מביכה, אבל מבחינתנו עשינו הכול כדי להתאפק מול ההתנהגות הפרועה שלה והלא מתורבתת".  

 

לדברי מג'אדלה, "ניסינו שלא להגיב ולא לשחק לידיים שלה. המטרה הייתה כנראה לגרור אותנו למקומות המביכים האלה וליצור אולי איזו מהומה. אני כמובן לא נגררתי. מדובר במקומות לא פרלמנטריים והם לא יצליחו להוביל אותי למחוזות שלהם. אני מבחינתי אמשיך לנהל דיון תרבותי, ראוי, מכובד ברוח התרבות המסורתית שהייתה נהוגה עד כה".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתפה מורן אזולאי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיכאלי ומג'אדלה
צילום: באדיבות ערוץ הכנסת
מומלצים