שתף קטע נבחר

צילום: ערוץ הכנסת

ח"כ מיכאלי מתרברבת ברשת: "לקח למג'אדלה"

מחר תדון ועדת האתיקה בתקרית שבה שפכה חברת הכנסת מישראל ביתנו מים על הח"כ מהעבודה, אך היא מסרבת להביע חרטה. היא פרסמה ביו-טיוב סרטון המתעד את התקרית: "אנסטסיה מיכאלי מגנה על נשים ומלמדת לקח את מג'אדלה"

ועדת האתיקה של הכנסת תדון מחר (יום ג') בתקרית החריגה שאירעה היום בכנסת, שבמהלכה ח"כ אנסטסיה מיכאלי (ישראל ביתנו) שפכה מים על ח"כ ראלב מג'אדלה (העבודה). חברת הכנסת, מצדה, מסרבת בינתיים להביע חרטה על התקרית. היא פרסמה סרטון המתעד את התקרית ב"יו-טיוב" תחת הכותרת "אנסטסיה מיכאלי מגנה על נשים ומלמדת לקח את מג'אדלה".

 

תקרית מביכה בכנסת - הכתבות האחרונות:

ישראל ביתנו: אין הצדקה להתנהגות ח"כ מיכאלי

מיכאלי נגד מג'אדלה: מקווה שיתקרר מהמים 

 

התקרית אירעה במהלך דיון בוועדת החינוך של הכנסת, שעסק במנהל בית ספר שלקח את תלמידיו למצעד זכויות אדם. במהלך הדיון התפתח ויכוח בין שני חברי הכנסת, שבמהלכו אמר מג'אדלה למיכאלי "תשתקי". היא בתגובה שפכה עליו מים ויצאה מהחדר.

 

בעקבות התקרית, הגישו מפלגת העבודה ויו"ר הכנסת ראובן ריבלין תלונות נפרדות לוועדת האתיקה של הכנסת. מחר תתכנס הוועדה, תשמע את גרסתה של ח"כ מיכאלי לדברים ולאחר מכן תחליט אם ואילו סנקציות לנקוט נגדה.

 

הסרטון שפורסם בערוץ היו-טיוב של ח"כ מיכאלי ()
הסרטון שפורסם בערוץ היו-טיוב של ח"כ מיכאלי

 

ח"כ מיכאלי טענה כי מג'אדלה כינה אותה "פאשיסטית" והביעה תקווה "שהדוגמה הזו

תגרום לגברים לחשוב פעמיים לפני שהם מוציאים מילה כמו פאשיסטית מהפה. אני רק מקווה שהוא יתקרר מהמים". מג'אדלה אמר כי "המטרה הייתה כנראה לגרור אותנו למקומות המביכים האלה וליצור אולי איזו מהומה. אני כמובן לא נגררתי. מדובר במקומות לא פרלמנטריים והם לא יצליחו להוביל אותי למחוזות שלהם".

 

גם בישראל ביתנו גינו את התקרית ואמרו כי בישיבת הסיעה הובהר לח"כ מיכאלי כי "שום נסיבות אינן מצדיקות התנהגות מן הסוג הזה. סיעת ישראל ביתנו דורשת מכל חברי הבית, וקודם כל מחבריה, לנהוג בצורה המכבדת את הכנסת ולהימנע מכל מעשה לא פרלמנטרי". עם זאת, במפלגה קראו לגנות גם את דבריו של ח"כ מג'אדלה.

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שופכת מים על ח"כ מג'אדלה
צילום: באדיבות ערוץ הכנסת
מומלצים