שתף קטע נבחר

בעקבות הביקורת: כנס פוע"ה נוסף - עם מרצות

מכון פוע"ה, שספג ביקורת על היעדרותן של נשים מכנס הגניקולוגיה השנתי שלו, יקיים בקיץ כנס מיוחד לנשים. "ההחלטה על מושב הקיץ נועדה להוכיח שכוונת המכון היא להאדיר נשים ולא להדירן", נמסר מהמכון

לאחר שספג חצי ביקורת, מכון פוע"ה החליט הבוקר (יום ב') לקיים כנס גניקולוגיה נוסף, לקהל נשי בלבד, שבו ישתתפו גם מרצות. הכנס יתקיים בעוד כחצי שנה, ובמכון לפוריות על-פי ההלכה הבהירו כי הוא מהווה חלק בלתי נפרד מהכנס השנתי, שבו מרצים גברים בלבד.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

"החלטה על מושב הקיץ של הכנס הארצי התקבלה בעקבות הרצון של מכון פוע"ה להפגין אחדות בעם ישראל, ולהוכיח כי כוונת

המכון היא להאדיר נשים ולא להדירן בשום אופן", נמסר מהמכון. "לעומת הדיונים בהלך הרוח הציבורי המביאים לפילוג בעם ישראל, ידוע שמכון פוע"ה מסייע לכל גווני האוכלוסיה ללא הבדלי דת גזע ומין ונותן אפשרות לביטוי לכל אחד מהם".

 

בהודעה מיוחדת לתקשורת שהוציא מכון פוע"ה הערב נכתב כי המושב המיוחד לנשים יתקיים בכ"ג בסיון, תאריך הסמוך ליום פטירתו של מייסד המכון, הראשון לציון לשעבר, הרב מרדכי אליהו, "ממנו ספגנו את דרך הקירוב, האחדות והכבוד לכל אחד ואחת". עוד נכתב כי במכון מתכוונים לערוך מדי שנה כנס נשים, ולא להסתפק באירוע חד-פעמי.

 

במכון הוסיפו כי חשו כאב רב נוכח "הפירוד והקיטוב שמנסים גופים שונים להוביל בגל העכור של 'הדרת נשים'", אך ציינו כי עם

הפרסומים על היעדרן של נשים מרצות בכנס המאורגן על-ידם, קיבלו גם חיזוקים רבים מהציבור על עמידתם בעקרונות ההלכתיים, שמירה על גדרי הצניעות, והתחשבות ברצון של קהל המשתתפים.

 

המכון הודה ל"כל הרופאים הבכירים שהתקשרו מיוזמתם להודיע על תמיכה והביעו את רצונם להרצות בכנס, במקום הרופאים שהדירו את עצמם".

 

כנס מכון פוע"ה נועד ליצור חיבור בין חדשנות רפואית וההלכה. בין היתר, נועד להביא בפני רבנים המשיבים בענייני הלכה, וכן בפני אנשי מקצוע וייעוץ, חידושים רפואיים והלכתיים העשויים לסייע להם בעבודתם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כנס פוע"ה
צילום: קובי נחשוני
מומלצים