שתף קטע נבחר

צילום: AFP

"נועם שליט פוליטיקאי מזן אחר? רק הזמן יגיד"

צבי רגב, אביו של אלדד ז"ל, אמר בעקבות החלטת אביו של גלעד שליט להתמודד על מקום בעבודה כי "הפוליטיקאים ייאשו אותנו". מיקי גולדווסר, שכלתה עשויה להופיע בנבחרת של לפיד, מצביעה על גילו כמכשול: "קרנית בגיל המתאים, היא מבריקה". וארדן עקץ: יונית, קיציס, מרגול - אל תתפטרו, אין עדיין בחירות

נועם שליט, קרנית גולדווסר וצבי רגב הובילו את המאבק לשחרור החיילים החטופים. גלעד שליט חזר בחיים אחרי 1,941 יום בצינוק של חמאס, שלוש שנים לפני כן הוחזרו אודי גולדווסר ואלדד רגב - בשני ארונות. היום (ב') הודיע שליט האב כי יתמודד על מקום במפלגת העבודה, לאחר שנודע כי קרנית עשויה להופיע בנבחרת שמגבש יאיר לפיד. צבי רגב בירך את שליט על כניסתו לחיים הפוליטיים ונזכר: "אותנו הפוליטיקאים ייאשו". שליט עצמו יצא מביתו ביום גשום במצפה הילה, אך סירב לענות לשאלות והזכיר כי מחר יקיים מסיבת עיתונאים בבית ברל.

 

המערכת הפוליטית מתחממת, כותרות אחרונות:

 

"כל אחד בוחר לעצמו את הדרך הכי טובה בשבילו, ואני מאחל לנועם שליט את ברכת הדרך", אמר אביו של אלדד ז"ל. פרט לאיחולי הצלחה, הביע צבי רגב תקווה נוספת: "במהלך המאבקים גילינו איך הדברים עובדים. אפשר לעשות את הדברים אחרת והפוליטיקאים ייאשו אותנו. רק הזמן יגיד אם הוא יהיה פוליטיקאי מזן אחר".

 

נועם שליט, חבר מפלגת העבודה כבר שנים רבות, התפקד עם אשתו אביבה לעבודה אחרי רצח יצחק רבין. שליט האב קיים לאחרונה כמה פגישות עם יו"ר העבודה שלי יחימוביץ', שעודדה אותו לקפוץ למים הפוליטיים. אביו של גלעד אמר כי אחרי שנים של מאבק ציבורי, שבו הכיר לעומק את החברה הישראלית על צדדיה הערכיים והיפים, הוא מבקש לשרת את הציבור.

 

ההודעה על כוונת נועם שליט להתמודד לכנסת ברשימת העבודה תפסה את מיקי גולדווסר, אמו של החייל אודי גולדווסר ז"ל, שנחטף ללבנון שבועיים אחרי חטיפתו של שליט לעזה, פחות מיממה לאחר ששמעה כי כלתה קרנית עשויה להתמודד ברשימתו של יאיר לפיד.

 

נועם שליט, היום. סירב לענות לשאלות (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
נועם שליט, היום. סירב לענות לשאלות(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

גולדווסר אמרה כי היא מעדיפה שלא להגיב על החלטתו של שליט, שכן אינה מכירה את יכולותיו הפוליטיות, אך ציינה כי בעיניה גיל הכניסה לפוליטיקה הוא מגבלה. "קרנית נמצאת בגיל המתאים, היא מבריקה, אשת אשכולות ויש לה מה לתרום", ציינה.

 

מיקי גולדווסר עצמה התמודדה בשנת 2008 למועצת עיריית נהריה, התמודדות אותה היא מגדירה "צנועה" הרבה יותר מאשר לכנסת. "אני מאחלת הצלחה לכל מי שרוצה לתרום ויש לו כוונה להביא יותר יושרה וערכים למדינה", אמרה. שמשון ליבמן, מי שעמד בראש מטה המאבק לשחרורו של גלעד, העדיף שלא להגיב על ההחלטה.

 

במפלגת העבודה מרוצים מאוד מהחלטת נועם שליט להתמודד לכנסת מטעמם, על רקע הפצצה של אתמול - הודעת יאיר לפיד על כניסתו לזירה הפוליטית. "אלו חדשות מאוד טובות לנוכח המהלך שעשה יאיר לפיד. זה מראה שמפלגת העבודה חיה ובועטת, והיא רלוונטית כיום. ההצטרפות של שליט היא תשובה ציבורית הולמת ללפיד, וזה מראה שמפלגת העבודה חיה ובועטת", אמרו במפלגה של יחימוביץ'.

 

אלא שהצטרפותו של שליט לחיים הפוליטיים בתקופה שבה אין בחירות לא בהכרח תשנה את תמונת המפלגה בסקרים. למעשה, בטווח הארוך, וכשכלל לא ידוע מתי יתקיימו הבחירות, לגמרי לא ברור מה תהיה ההשפעה של שליט על מצבה של העבודה או על המערכת הפוליטית, שכן לא מדובר ב"כוכב" בסגנון יאיר לפיד.

 

קרנית גולדווסר במצפה הילה. תחבור ליאיר לפיד? (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
קרנית גולדווסר במצפה הילה. תחבור ליאיר לפיד?(צילום: חגי אהרון)

 

בליכוד עדיין לא הגיבו באופן רשמי להחלטת שליט, אבל השר גלעד ארדן כבר עקץ את גל הידוענים שעושים את המעבר לפוליטיקה. במענה לאי אמון בכנסת, אמר ארדן: "אני קורא לכל אלו שתחושת השליחות הציבורית מפעמת בהם וחשים שיש להם מה לתרום למערכת הפוליטית - אין עדיין בחירות, אל תתפטרו מהעבודה".

 

"יונית לוי, אייל קיציס, מרגלית צנעני, כל מי שלא מרוצה מההתנהלות - אין עדיין בחירות", אמר ארדן בבדיחות וטען שראש הממשלה בנימין נתניהו לא מתכוון להקדים את הבחירות הכלליות. "אני מבקש להרגיע את האזרחים - כוונת ראש הממשלה בהקדמת הפריימריז בליכוד היא נושא ליכודי פנימי בלבד".

 

ח"כ יוחנן פלסנר מקדימה בירך את שליט ואמר כי כל כניסה של גורם חדש ואיכותי לפוליטיקה היא "מבורכת ומרעננת", אך טען עם זאת כי "קדימה הייתה ונותרה האלטרנטיבה השלטונית היחידה שביכולתה להביא להחלפת ממשלת הימין-חרדים של נתניהו. גם בבחירות הבאות היא תציג את הנבחרת היחידה שתכלול את מאגר הכישורים והניסיון המצטבר הנחוץ להובלת המדינה להכרעות הלאומיות הנדרשות".

 

בהכנת הידיעה השתתפו מאור בוכניק ומורן אזולאי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם שליט. קופץ למים הפוליטיים
צילום: אבישג שאר-ישוב
ברכת הדרך. צבי רגב
צילום: גיל יוחנן
גולדווסר. גם כלתה בדרך לכנסת?
צילום: גיל יוחנן
גלעד ארדן. התלוצץ בכנסת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים