שתף קטע נבחר

סעודיה מנסה להרגיע: האקרים ישראלים לא פרצו

ynet חשף פעולת נקם של האקרים ישראלים, בכיר סעודי טען: "לא הגיעה אלינו שום תלונה. אין לסעודים סיבה לדאגה"

ההאקר "הסעודי" חשף את פרטי האשראי של יותר מ-20 אלף ישראלים, ובסעודיה טוענים כי לא הייתה מתקפת נגד מצד האקרים ישראלים. יממה לאחר הפרסום ב-ynet כי האקרים ישראלים פרצו לכרטיסי אשראי ולחשבונות של אזרחים סעודים, טען האחראי על תחום ההסברה בבנקים בסעודיה כי "לא הגיעה אלינו שום תלונה" והבטיח כי לסעודים "אין סיבה לדאגה".

 

מלחמה ברשת, כותרות אחרונות

נקמה ישראלית: "השגנו פרטי אשראי מסעודיה"

דליפת האשראי: "הנזק אדיר, גדול ממה שנראה"

סעודיה: לא חוששים ממתקפת האקרים ישראלים

ההאקר ל-ynet: "זו רק ההתחלה"

 

בראיון לעיתון הסעודי 'א-סבק', אמר טלעת חאפז בתגובה לחשיפה על פעולת הנקם של ההאקרים הישראלים כי "לא הגיעה  לבנקים הסעודיים שום תלונה או הודעה מצד האזרחים בנוגע לפריצה לכרטיסי אשראי או לחשבונות בנק". הוא המשיך בניסיונות ההרגעה ואמר: "החשבונות וכרטיסי האשראי של האזרחים הסעודים בטוחים לגמרי, אין סיבה לדאגה מצד הלקוחות".  

 

פעולת הנקם: הרשימה שהציגו ההאקרים הישראלים ()
פעולת הנקם: הרשימה שהציגו ההאקרים הישראלים

 

גם בכיר בארגון המטבע הערבי-סעודי ציין כי אין סיבה לחשש מפריצה לבנקים

בסעודיה וטען וכי מדובר יותר במלחמה תקשורתית מאשר ברצון ממשי לבצע מתקפת סייבר. אתמול טען חאפז כי הבנקים הסעודיים אינם מתכוונים להעלות את רמת האבטחה מחשש להתקפה מקוונת. לדבריו, הבנקים בסעודיה משלמים הון תועפות מדי שנה על מערכות אבטחת מידע, כשמדובר בערך ב-15% עד 20% מכלל ההוצאות של הבנקים.

 

אתמול הודיעו האקרים ישראלים, ששוחחו עם ynet, כי הצליחו לשים את ידם על פרטי אלפי כרטיסי אשראי שבהם נעשה שימוש באתרי קניות סעודים. "אם יימשכו ההדלפות, נגרום לפגיעה קשה מאוד בפרטיות אזרחים במדינת ערב", איימו ההאקרים. 

 

הודעתם על מתקפת הסייבר נגד הסעודים אירעה לאחר שההאקר 0XOmar חשף את פרטי כרטיסי האשראי של יותר מ-20 אלף ישראלים. הוא טען כי פעל מסעודיה, אך בהמשך מצא סטודנט ישראלי כי ההאקר הוא בכלל תושב מכסיקו, שעבר למדינה מאיחוד האמירויות הערביות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד הסעודים שנפלו קורבן למתקפת הנגד
זהו OxOmar?
מומלצים