שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הרב אריאל נגד הרב מצגר: אין מנוס מחוק צהר
  סיבוב נוסף בקרב על חוק צהר: נשיא הארגון, הרב יעקב אריאל, שלח מכתב לרב הראשי, ובו הוא מאשים את הממסד הרבני כי גרם למצב חירום לאומי בתחום רישום הנישואים: "חוק פתיחת אזורי הרישום הוא המפלט האחרון"
  הרב יונה מצגר מנסה לטרפד את החוק לביטול הרישום האזורי לנישואים, ובארגון רבני צהר לא נשארים חייבים: שבוע לאחר פניית הרב הראשי לחברי הכנסת בבקשה שיתנגדו לחוק, שיגר נשיא צהר, הרב יעקב אריאל, מכתב לחברי מועצת הרבנות, שבראשה עומד מצגר - ובו הוא קובע כי אין מנוס מחקיקה, ומאשים את הממסד הרבני כי גרם ל"מצב חירום לאומי" בתחום רישום הנישואים.

   

  עוד בערוץ היהדות - קראו:

   

  מדובר בעימות נוסף בין מצגר לאריאל, רב העיר רמת גן ומבכירי רבני הציונות הדתית, שהיחסים ביניהם מתוחים ממילא בשנים האחרונות. בשנת 2003, סמוך למועד הבחירות לרבנות הראשית, "הוצנח" הרב מצגר על ידי החרדים כמועמד לתפקיד הרב האשכנזי, וקטף את הניצחון על חשבון הרב אריאל הדתי-לאומי, שהיה עד אז המועמד המוביל.

   

  המפלט האחרון

  באיגרת לחברי מועצת הרבנות כתב נשיא צהר: "חוק פתיחת אזורי הרישום הוא מפלט אחרון, לאחר שחוק דומה לא קודם במשך למעלה משנתיים. היינו שמחים לו הגורמים האחראיים על המשבר ברבנות הראשית היו מוצאים את הדרך להגיע להסכמה על הדרך בה ניתן לפתוח את אזורי הרישום ללא צורך בחקיקה, אולם לצערי יש גורמים ברבנות הראשית ובמשרד הדתות המתעלמים מתחושותיהם של אלפי ישראלים".

   

  הרב אריאל מאשים במכתבו את אותם גורמים, כי הם מנסים זה כמה שנים לסגור את מיזם הנישואים של "צהר"

  בתואנות שונות, תוך הוצאת שם רע לרבני הארגון כאילו אינם מקפידים על ההלכה, ובכך מסכנים את המשך קיום ואחדות העם היהודי.

   

  "התקפות אלו לא פוסקות על אף שאין להן בסיס", כתב. "אני מודיע באחריות מלאה שרבני צהר המחתנים את הזוגות, פועלים במסירות נפש ובהתנדבות מלאה, תוך הקפדה על ההלכה". הרב אריאל אף הזהיר כי אם ייסגר המיזם, ייגרם נזק כבד למעמדה של היהדות - דווקא כשעם ישראל שב לארצו.

   

  "הרבנות הראשית יקרה לכולנו, מעמדה וחשיבותה בציבור הישראלי הם מהותיים וקריטיים לקיומנו כעם בארצו, ואנו עסוקים כל העת בניסיונות לבצר את מעמדה בציבור", חתם הרב אריאל את מכתבו. "אנו מפצירים בכם לעשות כל מאמץ כדי להגיע לסיכום והבנה עם רבני צהר על פתיחה מבוקרת של אזורי הרישום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אילן מרסיאנו
  הרב יעקב אריאל
  צילום: אילן מרסיאנו
  הרב יונה מצגר
  צילום: עידו בקר
  מומלצים