שתף קטע נבחר

כומר שגנב מהכנסייה והימר בלאס וגאס - לכלא

הכומר נידון לשלוש שנות מאסר, לאחר שגנב בין היתר מקרנות, שנועדו לחלוק כבוד למתים. חבריו הכמרים וגם חברי הקהילה שלו בכנסייה ביקשו מבית המשפט לרחם עליו

החטא ועונשו: כומר בכנסייה בלאס וגאס נידון בסוף השבוע ליותר משלוש שנות מאסר בפועל, לאחר שהורשע בגניבת כספים מהכנסייה בעיר ואז הימר בהם. בנוסף, בית המשפט הורה לו להשיב 650 אלף דולר לכנסייה.

 

עוד ידיעות בעולם:

פקח: הסורים ניסו לפתות אותנו עם נשים

מיט רומני נראה ונשמע כמו נשיא. Yes He Can?

זוכרים את קנוט: אנדרטה לדוב שריגש את העולם

 

הכומר קווין מק'אליף, 59, לא אמר דבר, כשהשופט ג'יימס מהאן הקריא את גזר הדין: "פגעת באמון שנתנו בך, מר מק'אליף. אתה בגדת באנשים שנתנו בך אמון".

 

במהלך המשפט אמר הכומר כי הוא מתנצל על מעשיו, ושהוא חש אשמה ובושה. הכומר, שסולק מתפקידו בכנסייה, ביקש מהשופט שירחם עליו ואמר שהוא מוכן לפצות על מעשיו וגם לעזור לאחרים שמכורים להימורים.

 

התביעה טענה כי הכומר גנב כסף מחנות המתנות בכנסייה ומהתרומות של המתפללים. הוא גם גנב מקרנות של הכנסייה, חלקן שנועדו לחלוק כבוד למתים. על-פי ההערכות הוא גנב בסך הכול 650 אלף דולר.

 

עורכת דינו של הכומר, מרגרט סטאניש, ביקשה מבית המשפט להתחשב בתרומתו של מק'אליף לכנסייה הקתולית, מאז היה תלמיד בבית ספר - אז סייע לנזירות. היא טענה כי בחודשים האחרונים הוא קיבל טיפול כדי לסייע לו בהתמכרות

 להימורים. עורכת הדין טענה כי כמה מומחים אמרו כי יש שיפור במצבו של הכומר, שהיה מכור למכונות מזל בלאס וגאס.

 

גם כמרים ביקשו מהשופט לרחם על הכומר. לפני שנחשפה בעיית ההימורים של הכומר חלקם סברו כי הוא גנב את הכסף כמו רובין הוד, כדי להעביר אותו לחלשים. חלק מחברי הקהילה של הכומר גם תמכו בו. "אני מדברת בשם עצמי וגם בשם אחרים", כתבה קארן קיני במכתב ששלחה לבית המשפט. "אבל כל הטוב שהוא עשה עבורנו במהלך שנים רבות, עולה בהרבה על החטא שבלקיחת כספים מהכנסייה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חבריו הכמרים ביקשו להקל. אילוסטרציה
צילום: index open
מומלצים