שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  האישה האחרת: 3 ארכיטיפים של מאהבות
  מי היא האישה האחרת וכיצד משפיעה עליה מערכת היחסים האסורה? ד"ר דניאל דריי עם קווים לדמותה של המאהבת, ופירוט הנזקים שהיא מביאה על עצמה ועל מערכות היחסים הבאות שהיא עתידה לנהל

  על פני השטח זה אולי לא נראה כך, אך על פי ממצאי סקר שנעשה בישראל עולה כי כ-40% מהגברים וכ-30% מהנשים מנהלים קשר מיני או רומנטי מחוץ למסגרת הנישואין. הנתון המפתיע הזה הוא תולדה של מציאות שלא מדברים עליה באופן גלוי.

   

  עוד על פילגשים בערוץ יחסים:

  פילגש: הסקס הראשון שלנו התחיל בסמס

  פילגש, את עושה לעצמך רק נזק

  נמאס מהפילגש של בעלי. אני לוקחת לי מאהב

  אם מתחשק לה סקס - היא תיזום. מאהבת מושלמת

   

  בכתבתי זו, ארצה להתמקד דווקא בדמותה של אותה מאהבת. אני נוטה לחלק את ארכיטיפ המאהבת לשלושה ארכיטיפים עיקריים: הרווקה שמנהלת רומן עם גבר נשוי מתוך הבנה הדדית שמדובר ברומן ללא עתיד, הנשואה שמנהלת רומן עם גבר נשוי והרווקה שמאוהבת בגבר נשוי. ברשותכם, אנסה להרחיב על כל אחד מהארכיטיפים.

   

   

  1. היא - צעירה וחסרת ניסיון, הוא - מבוגר ומבוסס כלכלית

  כאן מדובר ברווקה שמנהלת רומן עם גבר נשוי, מתוך הבנה הדדית של כל אחד מהם את מקומו בקשר. לרוב מדובר באישה צעירה שמנהלת רומן עם גבר מבוגר יותר. היא לומדת ונהנית מהניסיון המיני שלו. לפעמים מערכת היחסים מבוססת על סוג של עסקה כלכלית, מוסדרת פחות או יותר.

   

  כך או כך, ברור לשני הצדדים מה הם מקבלים ונותנים במסגרת העסקה. במצב זה ברור לכל אחד מהמנהלים את הקשר שאין לצפות למשהו שלא נמצא כבר במערכת היחסים, כלומר - דברים לא אמורים להשתנות בעתיד.

   

  2. היא - נשואה, הוא - נשוי, לעיתים פלוס ילדים

  במקרה זה ברור לשני הצדדים שאף אחד מהם לא הולך לפרק את מערכת הנישואין שלו/ה, והם נהנים מהקשר המיני שנרקם ביניהם. לרוב, רומן בין נשואים מעניק לאדם הבוגד את האפשרות לחוות התנסויות מיניות חדשות ומסעירות, ולממש פנטזיות שאין לו/לה בבית.

   

  למרות השוויוניות היחסית בין הגבר והאישה, עדיין מדובר בפתרון חלקי ומסוכן לטווח הארוך. הם לא באמת פותרים את הבעיות שלהם בבית עם בן הזוג, וניתן לומר שהם בעצם וויתרו מראש על כל ניסיון למצוא סיפוק מיני במערכת היחסים החוקית שלהם, ולתקן את הקשר המיני או הרגשי עם בני הזוג. אסור לשכוח שהקשר העדיף והבריא ביותר, צריך להיות עם בני הזוג החוקיים.

   

  3. היא - רווקה מאוהבת, הוא: נשוי שלא ממהר לעזוב את הבית

  רומן שבמהלכו האישה הפנויה מתאהבת בגבר נשוי הוא נוסחה לכאב ולסבל עבור האישה. אישה כזו תמיד תרגיש וגם תהיה באמת, במקום השני אחרי האישה החוקית. לרוב היא תחייה בציפייה כי מתישהו הגבר יעזוב את אשתו ויחבור אליה.

   

  היא תסתפק לאורך זמן רב להיות במקום השני, ולא תמיד תהיה מודעת לכך שהיא בעצם סובלת מאד. נשים אלו הן בדרך כלל חסרות בטחון או הערכה עצמית. הן בטוחות שהן לא מספיק טובות או שלא מגיע להן להיות במערכת יחסים אקסקלוסיבית.

   

  הרווקה המאוהבת זקוקה לדמות אב שתחזק אותה ואת בטחונה העצמי. היא זקוקה לגבר שיתמוך בה ויוביל אותה. בדרך כלל מערכת היחסים ביניהם מבוססת על הערצה, כאשר היא נושאת עיניה אליו, מחכה למוצא פיו, לזמן שיפנה עבורה, כמהה לתשומת ליבו, וכמובן - כשהם ביחד היא 'נמצאת בעננים' מרוב שמחה.

   

  המשותף לרווקות בגילאי 20 וקצת שמנהלות רומן עם גבר בן 50 ולנשים בגילאי 30-35 שמנהלות רומן עם בני 45 לערך, הוא חוסר הערכה עצמית ונכונות להיות תמיד הכינור שני. נשים אלו זקוקות לטיפול מקצועי מכוון, וכמובן - למערכת יחסים בונה ולא הורסת.

   

  אשליה עצמית

  יש לציין שגברים נמשכים לנשים שאוהבות ומעריכות את עצמן. מאהבת שמאמינה שהגבר יעזוב את אשתו עבורה, סובלת בעצם מחוסר הערכה עצמית, ולרוב אף תמצא עצמה בודדה ברווקותה, גם אם אותה הגבר יחליט לסיים את נישואיו ולהתגרש.

   

  הנזקים של מערכת יחסים כזאת הם: אובדן של זמן יקר שהולך לטובת קשר ללא תכלית, העצמת החולשות וסבל מיותר, ולעיתים אף תהפוכות נפש ודיכאונות.

   

  נמצא כי קיים אחוז לא מבוטל של נשים בגילאי 30-40 שניסו לפגוע בעצמן בשל או כתוצאה מרומן עם גבר נשוי. אישה צעירה שמבזבזת כמה שנים בקשר מסוג זה, עלולה לסבול בעתיד מחוסר יכולת למצוא ולבנות זוגיות אמיתית, שכן בשנים הקריטיות, בהן אנשים צעירים מפתחים ניסיון ומיומנות בקשרים זוגיים, היא בעצם חוותה קשר או קשרים שלא עזרו לה לתרגל ולהתנסות בקשר שוויוני אמיתי.

   

  אהבתם את הכתבה? ספרו לנו בפייסבוק של ערוץ יחסים

   

   

  ד"ר דניאל דריי – רופא, סקסולוג ומטפל מיני וזוגי. מנהל "תורת היחסים" – פורטל מיניות וזוגיות. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ער? אני מחכה לך במיטה שלי. מאהבת אסייתית
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים