שתף קטע נבחר

ברק נגד חוק טל: לגבש הצעת חוק "באופן שוויוני"

שר הביטחון כינס את בכירי משרדו וקרא להאריך את הפטור מגיוס לצבא לאברכים רק בשנה, ולא בחמש. "הכוונה היא כי במהלך השנה הקרובה יגובשו פרטי ההסדר דרך דיאלוג"

לקראת אישור החוק השנוי במחלוקת עולה הצעה חדשה: שר הביטחון, אהוד ברק, כינס הערב (יום ג') את בכירי משרד הביטחון לדיון בעניין הסדר חוק טל, המסדיר את הפטור שניתן לתלמידי ישיבות מגיוס לצה"ל. ביום ראשון הקרוב צפויה הממשלה לדון באישור החוק לחמש שנים נוספות, אולם שר הביטחון מתכוון להציע להאריך אותו בשנה אחת בלבד.

 

סערת חוק טל - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

לפי הצעתו של ברק, במהלך השנה הזו "תגובש הצעת חוק שתסדיר באופן שוויוני וראוי את חובת השירות המוטלת על כלל אזרחי המדינה, הן בשירות צבאי והן בשירות אזרחי".

 

לדברי שר הביטחון, "העקרונות המנחים בהצעת החוק הם חובת ההשתתפות של כלל אזרחי המדינה בתרומה למדינת ישראל ולחברה. אם החוק יתקבל, ניתן יהיה להפעיל באופן מדורג קיצור שירות החובה לצד העלאת שכר חיילי החובה".

 

במסגרת הצעת החוק שיוזם שר הביטחון, יינתן מעמד מיוחד בהיקף שייקבע לשימור עתודת עילויים בלימודי התורה, ברוח החלטת ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון.

"הכוונה היא כי במהלך השנה הקרובה יתגבשו פרטי ההסדר דרך דיאלוג ושיח ראוי בין כלל הגורמים הנוגעים בדבר", אמר ברק.

 

אתמול צפה המחלוקת בין ברק לראש הממשלה בנימין נתניהו שאמר כי בכוונת הממשלה לאשר את החוק לחמש שנים נוספות. לאחרונה חתמו על עצומה 50 אלופים ותתי אלופים וכן אלפי בני נוער ומאות תלמידי תיכון, בקריאה לא להאריך את החוק, שלטענתם, פוגע בשוויון בנטל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו בעד, ברק נגד
צילום: דובר צה"ל
מומלצים