שתף קטע נבחר

הרב אבינר: "טשטושה של רותי פוגל - כבודה"

"אם היו שואלים אותה בחייה – בזה היא הייתה רוצה", אמר הרב אבינר בתגובה לטשטוש תמונתה של קורבן הפיגוע באיתמר, רותי פוגל, בעלון בתי הכנסת של "מכון מאיר" בירושלים. ודווקא ראש המכון מתנצל: "זו הייתה טעות אנוש. לא הייתה כוונה לפגוע"

הרב שלמה אבינר, מהרבנים הבולטים בציונות הדתית, מצדיק את צינזור תמונתה של רותי פוגל בעלון "באהבה ובאמונה". בתשובת וידאו שפרסם, בעקבות שאלת גולש באתר "מעלה", התייחס הרב לטשטוש פניה של קורבן הפיגוע באיתמר מטעמי צניעות. "זה כבודה", אמר. "אמנם היא נפטרה, אבל זה לא אומר שלא צריך לכבד אותה".

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

הרב אבינר הוא מרבני "מכון מאיר", המוציא לאור את עלון "באהבה ובאמונה", ואף מפרסם בו מאמר באופן קבוע. הוא ידוע כמי שנוקט קו הלכתי מחמיר במיוחד בנושאי "צניעות".

 

התמונה המטושטשת ()
התמונה המטושטשת

 

"אם היו שואלים אותה בחייה – בזה היא הייתה רוצה", אמר על רותי פוגל וטשטוש תמונתה, "אי-אפשר, אדם, בגלל שהוא מת, לעשות הפקר מהתמונה שלו". הרב חתם את תשובתו בקריאה: "ה' ירחם". 

 

לעומתו, דווקא ראש "מכון מאיר", הרב דב ביגון, מתנער מהצנזור, ומגדיר אותו "טעות אנוש". בשיעור שמסר הבוקר (יום א') לתלמידיו, סיפר כי מיד כשראו אנשי המכון את העלון הם התנצלו בפני משפחות פוגל ובן ישי (שם הנעורים של רותי) - אך בהמשך הבינו כי לא רק הם נפגעו מכך, אלא עוד קוראים רבים.

 

"בהזדמנות זאת רוצים לבקש סליחה ומחילה מכל מי שגרמנו לו צער", אמר, "ודאי וודאי שלא הייתה שום כוונה לפגוע במישהו אלא הדבר נעשה ממש בטעות אנוש".

 

נוהג מקובל

עלון "באהבה ובאמונה" נחשב לוותיק ופופולרי, ומופץ בבתי כנסת רבים. השבת פורסמה בו תמונת בני המשפחה, לרגל ערב שייערך לזכרם. בתמונה נראים האב והאם, אודי ורותי (המטושטשת), ושלושה מילדיהם: יואב (בן 11), אלעד (בן 4) והתינוקת הדס (בת ארבעה חודשים). מתחת לתמונה

המסתירה את פני האם נכתב: "יזכרם אלוקינו לטובה עם שאר צדיקי עולם". 

 

ברבים מכלי התקשורת הדתיים לא מופיעות תמונות נשים, ובמקרים קיצוניים גם לא מוזכרים שמות נשים. עלונים אחרים באותו סגנון נוהגים באופן דומה, למעט במקרים של נשים שהן קורבנות טרור. 

  

מהמכון נמסרה בסוף השבוע התגובה: "העלון 'באהבה ואמונה' הוא עלון תורני המופץ ונקרא בתוך בתי הכנסת. בשל כך מדיניות העלון היא לא לפרסם תמונות נשים בו. פרסום המודעה באופן זה נגרם בשל טעות אנוש ובלא כל כוונה לפגוע חלילה. המכון התנצל בפני המשפחה על כך וההתנצלות התקבלה בהבנה מלאה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים