שתף קטע נבחר

קצב יצא רק עם מעיל. סוהרים: הוא נשיא השב"ס?

האישור שניתן לנשיא לשעבר, ללבוש מעיל אסיר במקום מדים כתומים מלאים בעת קבלת ביקור, מעורר כעס בכלא. סוהרים: "היינו גאים שלא ויתרו לו, היום התאכזבנו". שב"ס: המעיל הוא חלק אינטגרלי מהמדים

מעמדות רשמיים בכלא? "משה קצב הוא נשיא השב"ס ולא נשיא המדינה לשעבר שהורשע בעבירות מין", כך טוענים סוהרים בעקבות החלטת השב"ס שלא לחייבו ללבוש מדים בעת יציאה מהאגף, ולאפשר לו ללבוש רק מעיל אסירים.

 

דיווחים נוספים על מדי האסיר של קצב ב-ynet:

קצב נגד שב"ס: הקרב על מדי האסיר הכתומים

אסיר במדים קונה לקצב בקנטינה: "השב"ס נשבר"

משה קצב קיבל ביקור ראשון: לבש מעיל אסיר

 

מאז נכלא בתחילת חודש דצמבר, זכה קצב לפריבילגיות שאינן ניתנות לאסירים מו השורה, כמו למשל - הגעתו עד לפתח הכלא במכוניתו, הרחק מעין המצלמות ומהאזרחים הסקרנים, וכן ההחלטה לכולאו באגף התורני בכלא מעשיהו, אף שאינו חרדי ואף לא חובש כיפה באופן קבוע. בשב''ס הבטיחו בעבר כי קצב יזכה ליחס ככל האסירים, אך בפועל המצב שונה, והדבר מכעיס לא רק אסירים אלא גם סוהרים.

 

נכנס למעשיהו. קצב ביום כליאתו (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
נכנס למעשיהו. קצב ביום כליאתו(צילום: רויטרס)
 

"מה ההבדל בינו לבין אסיר אחר? יש אסירים שנכלאו לתקופות קצרות יותר ובעוון עבירות חמורות פחות, אבל להם לא מוותרים על המדים. הרי בתוך האגף הוא לא נדרש ללבוש מדים, אז למה אנחנו צריכים להתקפל בפני רצונותיו ולוותר על המדים גם בחוץ"?

 

עוד טענו הסהורים: "מחר יבוא אסיר אחר, ויגיד 'אני לא רוצה ללבוש מדים'. שב"ס בעצמו איפשר תקדים בעניין קצב, אז למה שאסירים אחרים לא יבקשו זאת? איך שב"ס יגן על עצמו אם אסירים יעתרו לבית משפט נגד לבישת המדים"?

  

סוהר אחר אמר: ''היינו גאים שאנחנו לא מוותרים לקצב. היום התאכזבנו שגילינו שהתקפלו מולו. נותר לנו לתהות מה יהיה בקיץ, איזה רעיון 'מבריק' יימצא כדי להיענות לדרישות של נשיא השב"ס''.

 

קצין לשעבר בשב"ס אמר, כי אסור היה לארגון לוותר ולהתקפל. "הם היו צריכים להמשיך להתעקש רק כדי להוכיח לקצב שהם מנהלים את הכלא, והוא נמצא שם ככל אסיר אחר, לא על תקן נשיא לשעבר. חבל שהשב"ס ירה לעצמו ברגל ויצר תקדימים מסוכנים לניהול והמשמעת שצריכה להיות לאסירים. נחכה ונראה מה קצב מכין להם לפעם הבאה. אולי רכב שרד שייקח אותו לבתי משפט או ליציאה לביקורים". 

 

מהשב"ס נמסר בתגובה, כי בסמכותו לדון ולהחליט בנוגע לעניינים שבתחום אחריותו. "מעיל השב"ס הינו חלק אינטגרלי מבגדי האסיר, והוא נותן מענה בהיבט הבטחוני לזיהוי האסיר בעת יציאתו מהאגף''.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קצב. מעיל במקום מדים
צילום: אבי רוקח
עם המכונית, עד שער הכלא
צילום: ירון ברנר
מומלצים