שתף קטע נבחר

3 בכירים התלוננו על אשל: "התנהגותו מביכה"

גורמים המעורים בפרשת ההטרדה לכאורה של עובדת על ידי ראש לשכת נתניהו אמרו כי המידע שהגיע ליועמ"ש הועבר בנפרד על ידי שלושה בכירים: מזכיר הממשלה האוזר, המזכיר הצבאי לוקר ומנהל ההסברה הנדל. "יש מאבקי כוחות בלשכה"

תככים בצמרת: הרוחות בלשכת ראש הממשלה ממשיכות לסעור, ופרשת החיטוט לכאורה של ראש הסגל נתן אשל במייל ובסלולרי של עובדת במשרד גורמת למתח רב בין עובדי הלשכה הרגישה במדינה. זאת, על רקע דיווחים כי פרטי המקרים שעוררו חשד להטרדה הועברו ליועץ המשפטי לממשלה על ידי שלושה בכירים אחרים בלשכה - כל אחד מהם בנפרד. 

 

עוד בערוץ החדשות:

נתניהו נגד לבני ומופז: יותר צניעות, פחות צביעות

קצב יצא רק עם מעיל. סוהרים: הוא נשיא השב"ס?

 

גורמים המעורים בפרשה אמרו כי השלושה הם מזכיר הממשלה צבי האוזר, המזכיר הצבאי אלוף יוחנן לוקר, וראש מערך ההסברה יועז הנדל. פרטי הפרשה היו ידועים גם למנהל הלשכה, גיל שפר. לאחר הפרסום מסרו מקורבי המזכיר הצבאי כי אלוף לוקר לא מסר מידע ליועץ המשפטי לממשלה. לשכת ראש הממשלה סירבה להתייחס לדיווח על השמות, אך גורמים המכירים היטב את המתרחש בלשכה ציינו כי "לא מן הנמנע שיש כאן גם עניין של מאבקי כוחות בלשכה".  

 

בהתייחס ליחסים הקרובים בין אשל לעובדת ר' אמרו בלשכה כי ניתן היה להבחין כי היחסים בין השניים שונים וקרובים. "אפשר היה לראות שיש משהו מביך בהתנהגות שלו כלפיה, בהתנהגות היומיומית", אמר גורם בלשכה ל-ynet. "מי שקצת הסתכל ראה שהיה שם משהו מוזר".

 

"פרשיות מטופלות עקום" 

כבר יממה לאחר חשיפת הפרשה גורר העיסוק התקשורתי המביך בראש הלשכה אשל ביקורת של בכירים כלפי הדוברות של נתניהו, שבחרה להתייחס לדיווחים כ"רכילות". לדברי גורם בלשכה, "אפשר היה להגיב לסיפור הזה אחרת לגמרי, אבל הדוברות לא מתפקדת כמו שצריך. מאז נאום אסון הכרמל נוחתות על הלשכה פרשיות שמטופלות עקום. זה גורם נזק לנתניהו, וחבל".

 

מוקדם יותר נודע ל-ynet כי העובדת ואשל יזומנו לעדות, וכי החקירה תפוקח על ידי ראש אגף חקירות בנציבות שירות המדינה, ולא על ידי הנציב משה דיין עצמו. זאת לאחר שעלו טענות על אפשרות לניגוד עניינים, בשל מעורבותו של אשל במינויו.

 

אתמול נחשף עניין הבדיקה ונטען כי אשל הטריד את העובדת באופן ממושך וחדר לפרטיותה. העובדת העידה בפני חבריה שהוא חיטט בהודעות הטקסט בטלפון הנייד שלה ובתיבת הדואר האלקטרוני הפרטית שלה, ואף עקב אחריה מחוץ לשעות העבודה.

 

במשרד המשפטים אמרו אתמול כי "לא נמצא אישור למידע", אך הדגישו שהבדיקה נמשכת. זו, כאמור, צפויה להסתעף, ובין אשל לר' אף עשוי להיערך עימות - בהתאם לעדויות שימסרו.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזכיר הממשלה האוזר עם נתניהו
צילום: פלאש 90
ראש הלשכה נתן אשל
צילום: טל שחר
המזכיר הצבאי לוקר
צילום: גיל יוחנן
העובדת שסיפרה על הטרדה, ר'
צילום: באדיבות ערוץ 10
מומלצים