שתף קטע נבחר

"הרב אלישיב זקוק לנס כדי להתאושש"

מצבו הרפואי של מנהיג הציבור החרדי הידרדר והוא נזקק להחייאה, שלאחריה מצבו הוגדר קשה אך יציב. עדיין נשקפת סכנה לחייו. בני משפחה, רבנים וח"כים הוזעקו למיטתו

החמרה משמעותית חלה אמש (יום ב') במצבו הרפואי של מנהיג הציבור החרדי-ליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב - עד כדי סכנה לחייו. בני משפחתו, רבנים וח"כים הוזעקו למיטתו, אך לאחר טיפול רפואי מאומץ - מצבו התייצב. 

 

 • הצצה נדירה במיוחד: יום בחיי הרב אלישיב

   

  עוד בערוץ היהדות  - קראו:

   

  יו"ר ארגון "מגן לחולה", הרב בנימין פישר, יצא מחדרו של הרב אלישיב לקראת חצות, ואמר: "מצבו קשה מאוד. היו עליות ומורדות, שבמהלכן הוא היה במצב שדורש החייאה, בכל המדדים. לאחר הטיפול הרפואי, מצבו הוגדר יציב, אך עדיין חמור ונשקפת סכנה לחייו. בהתחשב בגילו המופלג ובכל הנתונים, אני חושב שהרב זקוק לנס בשביל שיוכל להתאושש ולחזור לקדמותו, אבל הוא כבר לימד אותנו שהוא לא צועד עם הסטטיסטיקות". 

   

  תפילות הכותל המערבי (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  תפילות הכותל המערבי(צילום: גיל יוחנן)

   

  ח"כ משה גפני, שהיה בבית החולים, עודכן על מצבו של הרב מפי מנהל בית החולים פרופ' יונתן הלוי, וסיפר דברים דומים. הוא קרא להתפלל לרפואת הרב יוסף שלום בן חיה מושא, ש"העם כולו זקוק לו". עוד קודם לכן התקשר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אל גפני ואמר לו כי המדינה מתפללת לרפואת "המנהיג התורני הגדול בדורנו"

   

  יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ ישראל אייכלר סיפר כי רבו, האדמו"ר מבעלז, התפלל וברך את הרב אלישיב. אייכלר ביקש להגדיר את המנהיג החרדי-ליטאי בכמה משפטים: "מאה שנות תורה, פסיקה, אמונה, דבקות ואור גדול. מאות אלפים הולכים אחריו. אחד מעמודי היסוד של העם היהודי כיום".

   

  תפילות בבית החולים, למען רפואת הרב (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  תפילות בבית החולים, למען רפואת הרב(צילום: גיל יוחנן)

   

  בהוראת הרבנים, בישיבות הופסקו הלימודים לטובת תפילות לרפואת "פוסק הדור", ובריכוזים חרדיים עברו כרוזים שקראו לתושבים להתפלל לשלומו. מעל דוכן הכנסת, ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה) קרא בשם נשיא המדינה, ראש הממשלה, הכנסת והח"כים, להתפלל לרפואת הרב. 

   

  בכותל המערבי נערכה באופן ספונטני תפילה רבת משתתפים, וגם בבית החולים עצמו - במסדרונות ובאזור הסמוך לחדר שבו מאושפז הרב - נמצא קומץ תלמידים שלא מפסיק לומר פרקי תהלים.

   

  תהילים לרפואת הרב (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  תהילים לרפואת הרב (צילום: גיל יוחנן)

   

  בעקבות המצב, כלי התקשורת החרדיים שינו את לוח התכניות ושידרו גל פתוח שכלל עדכונים שוטפים מ"שערי צדק" וממוקדי התפילות. כן דווח על שיעורי תורה ושמחות משפחתיות שהופסקו לצורך אמירת פרקי תהלים על-ידי המשתתפים והרבנים. עשרות רבנים בכירים חתמו על קריאה להתפלל לרפואת הרב, והיא צפויה להתפרסם הבוקר בעיתונות החרדית.

   

  עשרות רבות הגיעו לבית החולים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  עשרות רבות הגיעו לבית החולים (צילום: גיל יוחנן)

    

  בתחילת השבוע חש הרב אלישיב ברע ופונה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים "שערי צדק". בתום סדרת בדיקות החליטו הרופאים

  לאשפזו, ולהתחיל הבוקר (יום ב') טיפול ממושך לניקוז מים מריאותיו – תוצאה של בעיה בספיקת הלב.

   

  בחודשים האחרונים סובל הרב אלישיב, כמעט בן 102, מחולשה ומבעיות בריאותיות שונות הפוגעות בתפקודו. לפני כחודש אושפז למשך כמה ימים בשל בצקת ברֵיאוֹת. המחלה חזרה לגופו בימים האחרונים, אך רופאיו של הרב הישיש הכריעו כי יטופל וינוח בביתו. כשמצבו הידרדר הוא הובהל לבית החולים - עוד בהכרה.

   

  שלמה קוק, איש תקשורת חרדי וממקורבי הרב אלישיב, אמר היום ל-ynet כי הרב אלישיב זקוק ל"רחמי שמים מרובים". • פורסם לראשונה 06/02/2012 21:23

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלי מנדלבאום
  הרב אלישיב
  צילום: אלי מנדלבאום
  צילום: גיל יוחנן
  תפילה ספונטנית בכותל
  צילום: גיל יוחנן
  ומחוץ לבית החולים
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים