שתף קטע נבחר

גלעד שליט בצרפת: נפגש עם הנשיא סרקוזי

החייל ששוחרר מהשבי באוקטובר יצא לראשונה עם הוריו את גבולות ישראל - למפגש עם הנשיא הצרפתי, שפעל לשחרורו. הוא הוזמן גם לארוחת הערב של ארגון הגג של יהודי צרפת, אך לפי הדיווחים לא יגיע בשל סיבות בריאותיות

יצא מישראל: גלעד שליט יצא לראשונה מאז שובו מהשבי לחו"ל, ונפגש היום (ד') בארמון האליזה בפריז עם נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, שהיה בין אלו שפעלו לשחרורו. שליט והוריו נועם ואביבה הוזמנו לכנס של ארגון הגג של יהודי צרפת שייערך הערב, אולם לפי הדיווחים בשל סיבות בריאותיות גלעד לא ייטול חלק בארוחה.

 

מאז שחרורו ב-18 באוקטובר תמורת 1,027 מחבלים, שאחד מהם צפוי לחזור לכלא, שומר שליט על עמימות תקשורתית, וגם יציאתו לצרפת נשמרה בסוד. מלבד אותה המולה כשהגיע לאולם נוקיה לפני שבועיים לצפות במשחק של מכבי תל אביב בכדורסל, הוא מקפיד שלא להיראות בציבור.

 

מאז שובו שליט עבר ניתוח להוצאת רסיסים מידו, שנפגעה במהלך נפילתו בשבי ולאחרונה פתח כרטיס פייסבוק, דרכו הוא מתעדכן בנעשה ברשת. בביקורו בארמון האליזה הביע הנשיא סרקוזי בפני גלעד שליט, שהוא בעל אזרחות צרפתית, את הערכתו על "אומץ הלב המופתי שגילה במהלך למעלה מחמש שנים של שבי מקומם ובלתי נסבל". סרקוזי בירך את נועם ואביבה שליט על נחישותם ואצילות נפשם בהתמודדות עם החוויה האיומה והכואבת שעברה עליהם. נשיא צרפת הדגיש את החשיבות שבהתגייסות העם הצרפתי לטובת שחרורו של גלעד, והזכיר את מחויבותה ואת מאמציה של צרפת למען מטרה זו.

 

 

סרקוזי ושליט בצרפת. כינה אותו "בנה של צרפת" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
סרקוזי ושליט בצרפת. כינה אותו "בנה של צרפת"(צילום: AFP)

 

עוד בחדשות ynet:

 

הקשר של נועם ואביבה שליט עם הנשיא סרקוזי נוצר בשל היותם בעלי דרכון צרפתי. סרקוזי עשה רבות למען שחרור שליט, כינה אותו "בנה של צרפת" ואף הבטיח לפעול בכל הערוצים על מנת להביא לשחרורו. בחודש ינואר השיב שליט לסרקוזי מכתב תודה, שנשלח דרך שגריר צרפת. "אני מודע לכך שתרמת רבות לשחרורי.

 על מחויבות זו, היוצאת מגדר הרגיל בתקיפותה ובחוסר הפשרות שלה, אשאר לך אסיר תודה כל חיי", כתב שליט לנשיא הצרפתי. "בכל יום שנה לחטיפתי ובכל אחד מהתאריכים הסמליים שחלו לאורך תקופת שביי הפגנת נוכחות וחזרת על מחויבותך האישית ועל מחויבותה של צרפת לשחרורי. כאשר הדבר הגיע לידיעתי, שאבתי ממנו עידוד רב. חשתי גאווה כשהגנת עליי כ'בנה של צרפת'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלעד שליט והנשיא סרקוזי
צילום: AFP
שליט. שומר על עמימות תקשורתית
צילום: AFP
שליט במשחק של מכבי ת"א. חשיפה פומבית נדירה
צילום: AFP
מומלצים