שתף קטע נבחר

כבל נגד עיני: "עשה מחטף, פועל כמו במאפיה"

חבר הכנסת מהעבודה עתר נגד פסילת מועמדותו בבחירות ליו"ר ההסתדרות. הוא תקף את עופר עיני: "לא ייתכן שארגון כל כך חשוב יתנהל בשיטות של מאפיה"

המאבק על ראשות ההסתדרות עובר לזירה המשפטית: ח"כ איתן כבל (עבודה) עתר היום (א') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב נגד יו"ר ההסתדרות עופר עיני, בדרישה לאפשר לו להתמודד על ראשות ההסתדרות בבחירות שיתקיימו בחודש מאי. לפני כשבוע פסלה ועדת הבחירות המרכזית של ההסתדרות את מועמדותו של ח"כ כבל, בטענה שלא היה חבר הסתדרות זמן ממושך ולפיכך אינו יכול להתמודד.

 

הקרב של כבל:

הבחירות להסתדרות: כבל נפסל. עמיר פרץ ירוץ?

 

ח"כ כבל טען כי מדובר בהחלטה פוליטית ואישית של היו"ר עיני. הוא טען כי במהלך הדיון על פסילתו נידונו כ-12 אלף עתירות שונות במהלך של ארבע שעות בלבד. בעתירה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין איתן לירז ואיתן ברוש, קובל ח"כ כבל על שורה ארוכה של פגמים בהליך הבחירות וסדרת הפרות כמו הזכות לבחור ולהיבחר. "גריעתי מפנקס החברים של ההסתדרות נעשתה בניגוד להחלטות קודמות של ההסתדרות בעניין, ובניגוד לחוקת ההסתדרות עצמה, מבלי שוועדת חברים, שעל הקמתה הוחלט בחוקת הבחירות, התכנסה כלל", הוא כתב.

 

עוד נטען בעתירה, כי הבחירות מכורות מראש: "כבר ביוני השנה הבטיחה ההסתדרות את המשך כהונתו של עיני, על ידי כך שחסמה את האפשרות של מועמדים חדשים להתפקד או להירשם להתמודדות. מי שרוצה להתמודד מול היו"ר הנוכחי חלו עליו שורת גזירות נוספות".

 

ח"כ כבל דורש לבטל לאלתר את חוקת ההסתדרות והאשים את יו"ר ההסתדרות בהתנהלות בשיטות "מאפיה", כלשונו. "כל אלה מביאים לידי מסקנה שהיו"ר הנוכחי עיני הוא העומד מאחורי המחטף שנועד לבטל כל אפשרות לבחירות הוגנות", טען ח"כ כבל.

 "אני קורא לבית המשפט להתערב באופן מידי בהליך הבחירות בהסתדרות ולהבטיח דמוקרטיה בארגון הכלכלי-חברתי החשוב בישראל. לא ייתכן שארגון כל כך חשוב יתנהל בשיטות של מאפיה".

 

החלטת בית המשפט תשפיע באופן ישיר גם על החלטתו של יו"ר ההסתדרות ויו"ר מפלגת העבודה לשעבר, ח"כ עמיר פרץ, אם להתמודד מול עיני על ראשות ההסתדרות. אם בית המשפט לא יקבל את עתירתו של כבל - גוברים הסיכויים כי ח"כ פרץ יחזור להתמודד על ראשות ארגון העובדים הגדול במדינה. מקורביו של פרץ טענו, כי גוברים עליו הלחצים להתמודד מול עיני כדי לכבוש מחדש את ראשות ההסתדרות.

 

בתגובה לדברים מסר עופר עיני: "אני מאחל לאיתן כבל בהצלחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ איתן כבל
צילום: גיל יוחנן
עופר עיני
צילום: ירון ברנר
מומלצים