שתף קטע נבחר

חבטת בייסבול לנקניקיות הכשרות בניו-יורק

עבור חובב בייסבול ניו-יורקי, אין כמו לשבת באיצטדיון, לבלוס נקניקיה בלחמנייה ולצפות בקבוצתו האהובה משיגה עוד "הום-ראן". אבל מזה שנתיים שהנהלת הקבוצה עוסקת בשאלה האם נקניקייה שנמכרת בשבת היא כשרה או לא

האם לאפשר מכירה של נקניקיות "כשרות", לכאורה, בשבת. תאמינו או לא, זו השאלה שהטרידה בשנתיים האחרונות את המעורבים במכירת המזון באיצטדיון של קבוצת הבייסבול "ניו-יורק מטס". השבוע הגיעה הסוגיה לפתחו של שופט פדרלי בברוקלין, שהחליט כי התיק לא יידון בבית המשפט.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

הסיפור המוזר-משהו החל, לפי הדיווח בעיתון "ניו-יורק דיילי ניוז", כאשר חברת "Kosher Sports" חתמה על הסכם למכירת מזון כשר למהדרין באיצטדיון למשך 10 שנים תמורת 725 אלף דולר. בין היתר הוסכם כי ימכרו נקניקיות, כעכים, קנישס ובוטנים.

 

לפני כשנתיים תבעה חברת Kosher Foods את ה"מטס" בטענה שהקבוצה אוסרת עליה למכור את המזון גם בשישי בערב ובימי שבת - והדבר מונע ממנה רווחים בסך של מאות אלפי דלרים.

 

על-פי הדיווח בעיתון, ככל הנראה גורמים בכירים בהנהלת ה"מטס" הביעו דאגה מכך שמכירת מזון "כשר" בשבת עלול לפגוע באמון שיש

לאוהדים שומרי כשרות בקבוצה.

 

הרב זושה בליך, מרצה ב"מרכז לאמנות הקולינריה הכשרה", אמר כי ניתן להעריך שהמזון הנמכר בשבת אינו כשר. "מבחינה טכנית יש דרך להכין מזון כשר בשבת, כאשר האוכל מבושל לפני כניסת השבת, ומחומם במהלך השבת על-ידי אדם שאינו-יהודי", הסביר, "אבל זו ממש התעסקות לפרטי פרטים". הוא הוסיף כי ממילא שום שומר כשרות לא יבוא לצפות במשחק הנערך ביום הקדוש.

 

עורך הדין מטעם ה"מטס", אברי מהלמן, לא התייחס ישירות לתיק ואמר כי על Kosher Foods לתבוע את זכיין המזון המרכזי של האיצטדיון, ולא את הקבוצה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נקניקיה בדרך אלייך!
צילום: סי די בנק
צילום איי פי
תפסתי!
צילום איי פי
מומלצים