שתף קטע נבחר

קרב הגירושים של החרדית שהפכה לדוגמנית

פנינה רייך עזבה עם ילדיה את הקהילה החרדית בברוקלין, ופנתה לקריירת דוגמנות. מאז, כבר שש שנים שהיא נאבקת על קבלת הגט מבעלה, שדורש כי תוותר על תביעתה למשמורת מלאה על הילדים - בהתאם לפסיקת בית הדין הרבני בעניינם

קרב גירושים מכוער מסעיר את הקהילה החרדית בניו-יורק וניו-ג'רסי. מאבקם של פנינה (פְּרלפֵּרִי) רייך ובעלה סיני-מאיר שולץ הגיע לכותרות העיתונים בארצות הברית ובבריטניה בשל תביעתה של האשה לקבל משמורת מלאה על ארבעת ילדיהם המשותפים - על אף שהיא כבר חזרה בשאלה, ומפתחת קריירה של דוגמנות והגשה טלוויזיונית.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

המאבק בין רייך ובעלה, כך על פי הדיווחים ב"ניו-יורק פוסט" וב"דיילי מייל", נמשך כבר כשש שנים. השניים התחתנו באמצעות שידוך, כשהייתה בת 18 - ולדבריה, כבר בתחילת הדרך ניכרו בעיות קשות ביחסים.

 

פנינה רייך. אחרי המהפך (צילום:  Kaylee Ariel קיילי אריאל) (צילום:  Kaylee Ariel קיילי אריאל)
פנינה רייך. אחרי המהפך(צילום: Kaylee Ariel קיילי אריאל)

 

לטענת רייך, בעלה התעלל בה פיזית ונפשית - בין היתר כשלדבריה איים עליה "את משחקת באש, ועד שתביני זאת יהיה כבר מאוחר מדי". רייך, שכבר השיגה לפחות פעם אחת צו הרחקה לשולץ, אף מספרת כי הבעל אמר לבתם שאמהּ מתנהגת כ"זונה" ובמקרה אחר אף השחית פאה נכרית שהייתה שייכת לה, בשווי של 4,000 דולר.

 

ל-ynet סיפרה רייך כי בן זוגה לשעבר והרבנים בקהילה החרדית "השתמשו והתעללו בילדיי, בניסיון לשדל אותי חזרה אל הנישואים, ולכבול אותי בכל דרך אפשרית. הם הרסו את היציבות של הילדים שלי רק בשביל האמונות הדתיות שלהם. כך למשל הם הוציאו את הילדים ממסגרת של חב"ד, בטענה שזה לא מספיק דתי שם, וכן מטיפול וייעוץ משפחתי שקיבלנו".

 

פנינה רייך עם בעלה, לפני המהפך  ()
פנינה רייך עם בעלה, לפני המהפך

 

לפני כשש שנים החליטה רייך שהיא עוזבת את הקהילה בשכונה החרדית בורו-פארק שברוקלין, ועוברת עם ילדיה ללייקווד, ניו ג'רזי - כדי לנסות ולפתוח דף חדש וקריירה כדוגמנית ומגישה. אלא שכאן הסיפור הסתבך עוד יותר.

 

בית המשפט מול בית הדין

על-פי הדיווחים, רייך ושולץ הסכימו ללכת לבית דין רבני, שפסק כי לאב ולאם תהיה משמורת משותפת על הילדים. לטענת רייך, היא לא הבינה לגמרי על מה היא חתמה וכעת ומבקשת כעת את עזרת בית המשפט האמריקני כדי שישחרר אותה מכבלי בית הדין - וייתן לה משמורת מלאה.

 

האב מצדו לא מסכים לתת גט עד שאשתו תוותר על הדרישה לחזקה מלאה על הילדים. "יש לא מעט בעיות בעזיבת הקהילה האורתודוכסית. טובת הילדים היא שימשיכו לגדול באווירה שבה היו עד כה", טען עורך דינו של שולץ, ריצ'רד סרבין, בפני ה"ניו-יורק פוסט"

 

עוד פורסם כי בשמו של הבעל נכתב על רייך שהיא מתנהגת באופן "מופקר" וכי היא "לא מצליחה לחשוב בהיגיון לטווח ארוך, ופועלת כל העת בהתאם לדחפיה המיניים".

 

במכתב ששיגרה ל"דיילי מייל" הבהירה רייך כי היא אמנם מחזיקה בתפיסה ליברלית יותר כרגע, אבל אל מול ילדיה היא מתנהגת אך ורק על-פי ההלכה

היהודית, וכך היא מתכוונת להמשיך לפעול.

 

"ניסיתי ומיצית כל אפשרות אחרת לפני שפרסמתי את הסיפור בפומבי, הבטחתי זאת לילדיי", סיפרה רייך ל-ynet, "אבל יותר מכל עליי גם להבטיח לילדיי שיהיה להם בית יציב במיוחד, עם אמא שלהם, ושהם לא יהיו נתונים לחסדיו של בית הדין ואנשים אחרים מטעם הקהילה הדתית-קיצונית". לדברי רייך, גם כעת, היא אינה מתכוונת להוציא את כל הכביסה המלוכלכת, אלא להתעסק אך ורק במה שנחוץ לניצחון בבית המשפט.

 

כרגע מתוכנן לזוג דיון נוסף בבית המשפט לענייני משפחה בניו-ג'רזי, שם יוחלט האם להיענות לבקשת האם. עד אז, רייך מנסה להשיג תמיכה באמצעות הרשת החברתית - ובדף הפייסבוק שלה כבר יותר מ-2,000 חברים שהצטרפו למאבקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:  Kaylee Ariel קיילי אריאל
פנינה רייך. נאבקת על הילדים
צילום: Kaylee Ariel קיילי אריאל
מומלצים