שתף קטע נבחר

הרבצ"ר על הגיוס: אל תגידו צה"ל לא מתאים לי

בהתבטאות ראשונה ומרומזת, התייחס תא"ל רפי פרץ לסוגיית גיוס תלמידי הישיבות, וכינה אותו "פיקוח נפש של כלל האומה". עם זאת הוסיף וסייג כי אינו קורא לגיוס המוני מחר בבוקר, וכי הוא מכיר בכך שגם לימוד התורה תורם לצה"ל

הרב הצבאי הראשי – בהתבטאות ראשונה מאז ההודעה הדרמטית על ביטולו של חוק טל , ועימו הפטור האוטומטי הניתן לבני ישיבות משירות צבאי. בדברים שנשא היום (ה') בכנסת באפרת התייחס הרבצ"ר, תא"ל רפי פרץ, במרומז לסוגיית גיוס תלמידי הישיבות, ואמר כי אי אפשר להגיד שהמפעל הצה"לי "לא מתאים לי", או "אני במקומות אחרים".

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

לדבריו, הגיוס לצבא הוא פיקוח נפש של כלל האומה – "גם במובן של שמירה על ביטחוננו, וגם במובן

של ההליכה המשותפת, ויש לי ראיות הלכתיות לכך". עם זאת, סייג הרב פרץ במעט את דבריו, וטען כי אינו קורא לגיוס המוני מחר בבוקר, וכי הוא מכיר בכך שגם לימוד התורה תורם לצה"ל.

 

ביום שלישי השבוע הודיעו שופטי בג"ץ כי תוקף החוק המעניק לבחורי ישיבה פטור מגיוס לצה"ל לא יוארך, ותוקפו יפוג בחודש אוגוסט. ההחלטה גררה תגובות חריפות במערכת הפוליטית.

 

שירת נשים - בין לכתחילה לבדיעבד

הרב פרץ נשא דברים במסגרת יום עיון בישיבת ההסדר "שיח יצחק" שבאפרת, ודיבר על שיקולים הלכתיים

לפסיקה בצבא. בין היתר, התייחס גם לפולמוס שירת נשים, והודה כי פסיקתו המקלה ומתירה השתתפות חיילים בטקסים צבאיים רשמיים, שבהם מופיעות זמרות - איננה אידיאלית: "בכדי שנחיה פה לכתחילה, אנחנו נדחקים לפעמים גם לבדיעבד", אמר, "אבל לא עוברים את הקווים האדומים".

 

הוא סיים כי רוב הקונפליקטים בין פקודה להלכה נובעים מכך ששני הצדדים לא רגישים מספיק זה לערכיו של זה, וגם הדתיים חוטאים בזה. לדבריו, זהירות, הבנה והכלה של האחר, היו מונעות את רוב ההתנגשויות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
הרבצ"ר רפי פרץ
צילום: ירון ברנר
לא עניין של "מתאים לי"
צילום: רויטרס
מומלצים