שתף קטע נבחר

כתבת המלחמה חיפשה נעליה כדי לברוח - ונהרגה

אמה של מארי קולבין סיפרה כי ברגע שבתה הבינה שכוחות אסד בחומס סימנו את הבניין שלה כמטרה, היא חיפשה את נעליה כדי לברוח מהמקום. אך אז נחת פגז במרחק מטרים ספורים ממנה והיא נהרגה. בגלל המצב: גופתה תיקבר בסוריה

כל עכבה לטובה? לא במקרה של הכתבת האמריקנית הוותיקה שמצאה את מותה בעיר הנצורה: מארי קולבין, כתבת המלחמה שנהרגה בשבוע שעבר בסוריה, מתה בעת שחיפשה את נעליה כדי שתוכל להימלט מהפגזות הצבא בעיר חומס . כך דיווח היום (יום א') העיתון הבריטי "סאנדיי טיימס", שבו עבדה הכתבת האמריקנית.

 

מרחץ דמים בסוריה - כותרות אחרונות:

כינוס בחיפה למען אסד: "ישראל נהנית מההרג"

"ארה"ב: אסד הנואש עלול להצית את האזור"

 

קולבין, ילידת ניו יורק, חלצה את נעליה בטרם נכנסה לבניין בחומס ששימש בין היתר כמרכז תקשורת. בעת שהפגזים פגעו בקומות העליונות של הבניין, היא שהתה בקומת הקרקע, דיווח ה"סאנדיי טיימס". 

 

הייתה מחויבת לאמת העיתונאית. קולבין בכיכר תחריר בקהיר (צילום: EPA) (צילום: EPA)
הייתה מחויבת לאמת העיתונאית. קולבין בכיכר תחריר בקהיר(צילום: EPA)

 

על פי העיתון הבריטי, כאשר הבינה כתבת המלחמה שהבניין כולו משמש מטרה, היא מיהרה לחפש את נעליה במסדרון הקומה. אז, נחת אחד הפגזים מטרים ספורים ממנה וגרם למותה בגיל 56.

 

אמה של קולבין, רוזמרי, סיפרה לרשת CNN כי עובדי סיוע ניסו בימים האחרונים להוציא את גופת בתה מן המדינה מוכת האלימות, אך בסופו של דבר קבעו כי המצב מסוכן ביותר ולא מאפשר זאת.

מסיבה זו, סיפרה האם, תיקבר גופתה של הכתבת האמריקנית בסוריה. היא גם אמרה שהיא מאמינה שבתה נהרגה באופן מכוון על ידי השלטונות הסוריים.

 

בשבוע שעבר אמרה רוזמרי בראיון לעיתון "ניוזדיי", כי בתה הייתה מחויבת לחלוטין לאמת העיתונאית ולחשיפת הסיפורים האמיתיים מאחורי הזירות השונות שבהן פעלה. "היא עבדה על סיפור וחשבה שהוא משמעותי, כך שהיא בחרה להישאר יום נוסף בסוריה".

 

קולבין, בת 56 במותה, נודעה באומץ לבה ובדבקותה להגיע לעומקו של כל סיפור למרות כל הסכנות הכרוכות בכך.

 

יום לפני מותה דיווחה קולבין מתוך העיר הסורית הנצורה, ושם נהרגה ביחד עם עמיתה הצרפתי, הצלם רמי אושליק. בהתקפת הטילים של הצבא הסורי נפצעה קשה גם הכתבת הצרפתייה אידית בובייה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנעליים עיכבו אותה. קולבין
צילום: AFP/SUNDAY TIMES/HO
עיר נצורה. חומס
צילום: AFP PHOTO / YOUTUBE
מומלצים