שתף קטע נבחר

אושר: הקמת מאות דירות להשכרה ברחבי הארץ

על רקע מצוקת הדיור מעודד משרד התמ"ת את היזמים להגדיל את היצע הדירות להשכרה. בתל-אביב וברמת גן אושרו תוכניות להקמה של כ-90 דירות להשכרה ובבאר שבע ואשקלון למעלה מ-80. בחיפה ובקריות אושרו תוכניות להקמה של כ-30 דירות להשכרה, חלקן אף מיועדות לסטודנטים

פתרון נוסף למצוקת הדיור ? משרד התמ"ת מתכוון לעודד יזמים להגדיל את היצע הדירות להשכרה ברחבי הארץ באמצעות הטבות כלכליות. אתמול (א') אישרה מינהלת מרכז ההשקעות במשרד 20 תוכניות להקמת 522 דירות, מתוכן 347 מיועדות להשכרה. אישור זה מצטרף ל-14 בקשות שכבר אושרו בסוף שנת 2011 להקמת 571 דירות. בסך הכל, אושרו ברבעון האחרון כ-1,100 דירות.

 

עוד על הניסיונות למצוא פתרונות למצוקת הדיור:

 

"בעקבות שינוי נוהל השכרה למגורים, אנחנו רואים כי יזמים רבים מגישים בקשות למרכז השקעות להקמת פרויקטים חדשים בתחום דיור השכרה למגורים - ורק ברבעון הראשון של 2012 קיבלנו ואישרנו מספר בקשות גבוה יותר מבכל שנת 2011", אומר מנהל מרכז ההשקעות, רו"ח חזי צאיג.

 

במשרד התמ"ת מסבירים כי על פי הנוהל החדש, שאושר בשנת 2011, יזמים שיבנו בניין דירות שמחציתו לכל הפחות מיועדת להשכרה, למשך תקופה של לפחות חמש שנים, בשכר דירה של עד 6200 שקל - ייהנו מהטבות, ובהן שיעור מס של 11% ופחת מואץ של 20%.

 

"מדובר באפיק עידוד בנייה למגורים, הפועל במסגרת התוכנית הממשלתית לבלימת עליית מחירי הדיור, זאת על ידי תמרוץ יזמים לבנות דירות להשכרה והגדלת היצע הדירות המיועדות להשכרה. בכך מקווה הממשלה לתרום לירידת מחירי הדיור", מוסיפים במשרד.

 

אז היכן תוכלו לשכור בקרוב?

בבאר שבע אושרה תוכנית להקמת בניין בן שמונה קומות. בפרויקט 45 דירות - כולן מיועדות להשכרה.

 

באשקלון אושרה תוכנית להקמת בניין בן תשע קומות. בפרויקט 10 דירות - מתוכן חמש מיועדות להשכרה. כמו כן, אושרה תוכנית לבניין נוסף בן תשע קומות ובו שבע דירות המיועדות להשכרה. תוכנית נוספת שאושרה כוללת הקמת פרויקט של שלושה בניינים בני תשע קומות כל אחד. בפרויקט 24 דירות שכולן מיועדות להשכרה.

 

במודיעין-מכבים-רעות אושרה תוכנית להקמת פרויקט של שני בניינים בני שש קומות כל אחד. בפרויקט 10 דירות - מתוכן חמש דירות המיועדות להשכרה.

 

במעלה אדומים אושרה תוכנית להקמת פרויקט של חמישה בניינים בני חמש קומות כל אחד, בפרויקט 40 דירות - מתוכן 20 דירות המיועדות להשכרה.

 

בירושלים אושרה תוכנית להקמת פרויקט של שני בניינים בני חמש קומות כל אחד. בפרויקט 21 דירות - מתוכן 11 דירות המיועדות להשכרה. תוכנית נוספת שאושרה מיועדת להקמת בניין בן שבע קומות עם 18 דירות - מתוכן 11 מיועדות להשכרה. בנוסף, אושרה תוכנית להקמת פרויקט של שני בניינים בני 23 קומות כל אחד. בפרויקט 156 דירות - מתוכן 78 דירות המיועדות להשכרה. עוד תוכנית שאושרה תביא לבניית בניין בן חמש קומות. בפרויקט 13 דירות - כולן מיועדות להשכרה.

 

ברחובות אושרה תוכנית להקמת בניין של 16 דירות - מתוכן תשע המיועדות להשכרה.

 

בתל-אביב-יפו אושרו מספר תוכניות: הקמת בניין בן שש קומות עם 30 דירות - מתוכן 15 המיועדות להשכרה; הקמת בניין בן 46 קומות עם 73 דירות - מתוכן 41 דירות להשכרה; והקמת בניין בן חמש קומות עם 14 דירות - מתוכן 13 המיועדות להשכרה.

 

ברמת גן אושרו שתי תוכניות: הקמת פרויקט של שני בניינים בני שש קומות כל אחד ובהם 18 דירות - חצי מהן להשכרה; ותוכנית להקמת בניין בן שבע קומות עם 12 דירות - מתוכן שש דירות מיועדות להשכרה - וכן להקמת בניין בן שש קומות עם שמונה דירות - מתוכן ארבע מיועדות להשכרה.

 

בצורן-קדימה אושרה תוכנית להקמת בניין בן ארבע קומות עם 10 דירות - כולן מיועדות להשכרה.

 

בחיפה אושרה תוכנית להקמת בניין בן שלוש קומות עם 25 דירות - מתוכן 11 יחידות דיור המיועדות להשכרה לסטודנטים.

 

ואילו בקריית ביאליק אושרה תוכנית להקמת בניין בן שבע קומות עם 20 דירות - חצי מהן להשכרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
20 תוכניות להקמת דירות להשכרה כבר אושרו עד כה
מומלצים