שתף קטע נבחר

"נישואים רק מגיל 18? חוק שחל רק על חילונים"

הצעת החוק המונעת נישואים של קטינים לא מטרידה את ישראל הירש מ"נטורי קרתא", שלא מטיל ספק בהמשך הנישואים בגיל צעיר מאוד בחסידויות. לעומתו, יענטי, חסידת גור שחותנה לפני גיל 17 - מקווה שמישהו ישים לזה סוף. צפו

השבוע אושרה בוועדת השרים לענייני חקיקה את ההצעה הקובעת כי בישראל ניתן יהיה להינשא מגיל 18 ומעלה בלבד. הצעת החוק הזו מנוגדת לנהוג בחסידויות שונות - בהן אלו המרכיבות את הפלג החרדי הקיצוני "נטורי קרתא".

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

"נישואים החל מגיל בר מצווה זו תופעה שמקובלת בציבור החרדי מאות שנים", אומר ישראל הירש מ"נטורי קרתא". "אני מכיר הרבה זוגות כאלה, וברוך השם, הכל דופק כמו שצריך. התופעה הזו קיימת דורי דורות, וזה ימשיך באותה מתכונת, אני לא רואה סיבה שזה ישתנה. אנו לא מכירים ביישות הציונית ובחוקיה, ולכן החוק הזה יכול לחול רק על הציבור החילוני".

 

אבל לא כולם חושבים כהירש. יענטי, שחותנה בגיל צעיר, רואה חשיבות רבה בחוק החדש. "ביום האירוסים שלי הודיעו לי 'בואי, נוסעים לפגישה - להתארס. לא ידעתי עם מי, או עם מה", היא מספרת. "כשהגענו כל השולחנות כבר היו מסורדים, דיברנו כ-20 דקות, והתארסנו. אבל ילדה בת 17 לא יודעת מה זה להיות אישה, עקרת בית או אמא. גם גיל 18 זה צעיר, אבל צריך שיהיה מישהו שיחליט פה על גבול תחתון".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
ישראל הירש. לא מכיר בחוק
צילום: אלי מנדלבאום
צילום: אלי מנדלבאום
יענטי. חוותה על בשרה
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים