שתף קטע נבחר

הרב דרוקמן פרש: מתגיירים לא יכולים להינשא

למרות שפרישתו של ראש מערך הגיור, הרב חיים דרוקמן ,הייתה ידועה מראש - לא מונה לו מחליף וטרם הוקמה ועדה לאיתור מועמדים לתפקיד. המשמעות: מאות מתגיירים שסיימו את ההליך המפרך אינם מקבלים את "תעודת ההמרה"

האחראי על הגיור הממלכתי סיים את תפקידו – והמתגיירים יחכו: ל-ynet נודע כי בחודש האחרון - מאז פרישתו של ראש מערך הגיור במשרד ראש הממשלה, הרב חיים דרוקמן – לא נחתמו כלל "תעודות המרה", המהוות אישור יהדות למתגיירים, זאת מאחר שהיו"ר הוא היחיד המוסמך לכך ולא מונה לו ממלא מקום.

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

למרות שפרישתו של דרוקמן הייתה ידועה מראש – בשל גילו – לא זו בלבד שלא מונה לו מחליף, ולו זמנית, גם לא הוקמה ועדה לאיתור מועמדים לתפקיד - והמערך הממלכתי, שבלאו-הכי אינו מצליח להגשים את ייעודו, מתקשה לתפקד.

 

המשמעות של מצב העניינים הנוכחי היא שבוגרי מסלול הגיור המפרך, שהשלימו את לימודם, עברו ברית מילה, טבלו במקווה ואושרו על-ידי בית-דין רבני כיהודים, עדיין אינם מוכרים ככאלה לעניין נישואים או קבלת אזרחות. גם הסמכות לקצר את משך והיקף לימוד היהדות לחריגים אשר בקיאים בחומר לא הואצלה לאיש במערך הגיור.

 

במכון עתים התקבלו בימים האחרים פניות מכמה מתגיירים "תקועים", וההערכה שם היא כי העניין נוגע למאות נוספים. ראש המכון ומייסדו, הרב ד"ר שאול פרבר, אמר כי הוא קורא לכל מי שנפגע מכך לפנות אליו, ובכוונתו לטפל בתלונות מול הרשויות עד להשגת פתרון זמני.

 

"אנחנו לא רוצים להגיע שוב למצב שבו מפקירים את המתגיירים רק כי הגיור ירד מהכותרות", אמר פרבר, "מדובר בציבור

מאוד פגיע ואי-אפשר להתייחס אליהם כעוד מישהו שנופל תחת הביורוקרטיה. הם עבדו קשה מאוד כדי להגיע לאן שהגיעו, ולפעמים עיכוב תעודת ההמרה או אישורים אחרים ממש עוצרים להם את החיים".

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה לפניית ynet: "בימים הקרובים תוקם ועדה לאיתור לבחירת ראש מערך גיור בישראל. משרד ראש הממשלה, בתיאום עם נציבות שירות המדינה בוחנים את הדרכים אשר יסייעו לפעילות השוטפת של האגף, בתקופת הביניים, עד אשר יבחר מועמד ראוי. אגף הגיור פועל במרץ למתן שירות כהלכה למבקשים להתגייר ולא חדל מפעילותו הענפה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב חיים דרוקמן. אין מחליף
צילום: משולם לוי
מומלצים