שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

חברת החשמל: הצריכה זינקה ב-23% בגלל הקור

בשלושת החודשים האחרונים צריכת החשמל של הלקוחות הפרטיים עלתה ב-23%, לעומת תקופת חשבון החשמל הקודמת, ולעומת התקופה המקבילה אשתקד. לפי חברת החשמל, יחד עם התייקרות החשמל זה מה שהוביל לחשבונות הגבוהים. צרכנית: "לא מספיק מחירי הדלק ושכר הדירה?"

בעקבות גל הקור בחודשים ינואר-פברואר צריכת החשמל של הלקוחות הביתיים זינקה ב-23% בהשוואה לצריכה שהתבטאה בחשבון החשמל של שלושת החודשים הקודמים. כך מסבירים בחברת החשמל את חשבונות החשמל הגבוהים שהתקבלו בתדהמה בבתי צרכנים ברחבי הארץ.

 

בחברת החשמל אמרו ל-ynet כי הצריכה הוגברה בשל הקור, אך כעת אנשיה מספקים נתונים רשמיים. סיבה נוספת שניתנה להתנפחות החשבונות הא התייקרות החשמל בשיעור של 15%.

 

 

לפי נתוני חברת החשמל, צריכת החשמל של הלקוחות הביתיים בחודשים ינואר-פברואר 2012 עמדה על 3.4 מיליארד קוט"ש. צריכת החשמל של הלקוחות הביתיים בחודשים נובמבר-דצמבר  2011, חודשי חשבון החשמל הקודם, עמדה על 2.78 מיליארד קוט"ש.

  

מהשוואה בין ינואר-פברואר השנה, לעומת ינואר-פברואר 2011, עולה כי צריכת החשמל של הלקוחות הביתיים גבוהה השנה ב-23.4%, נתון שעשוי להמחיש את תגובת הצרכנים לקור בחורף הנוכחי.

 

צרכנית: אז למה החשבון שלי התייקר ב-90%?

צרכנים ברחבי הארץ הזדעזעו לגלות כי חשבונות החשמל האחרונים שקיבלו, המייצגים צריכת חשמל מסוף דצמבר ועד אמצע פברואר גבוהים מאוד מהרגיל, חלקם פי-2 או פי-3. צרכנים אמרו ל-ynet כי קיבלו חשבונות בגובה 1,700 ו-2,080 שקל.

 

תושבת גבעתיים שהיא ובן זוגה קיבלו לאחרונה חשבון הגבוה ב-90% מהחשבון הממוצע שלהם: "החורף באמת קר, אבל זה עדיין לא מסביר את הקפיצה הנחשונית בחשבון החשמל שלנו. קיבלנו חשבון של 950 שקל כשבחודש שעבר עמדנו על 500 שקל, וגם אז חשבתי שזה סכום גבוה. לא הגיוני שנשלם סכומים אדירים על חשמל בלי שמישהו בממשלה התריע על כך מראש או עשה משהו בנידון בדיעבד. כל מה שאני זוכרת זה שדיברו על אפשרות של הפסקות חשמל, לא על התייקרות בסדר גודל כזה. זה נפל עלינו בהפתעה. אם המצב יימשך כך, בקיץ הקרוב החשבונות שלנו יקפצו שוב. לא מספיק מחירי הדלק, שכר הדירה והמזון - נוסף עוד גורם שיאכל לנו את המשכורת עד העצם". 

 

יש לזכור כי עלייה של 23% בצריכת החשמל היא בגדר ממוצע, כך שייתכן בהחלט שתושבת גבעתיים צרכה מעל הממוצע. לפי חברת החשמל, שיא הביקוש החורפי לחשמל 11,100 מגוואט היה ב-22 בינואר והיווה שיא חורף של כל הזמנים.

 

בזכות האביב, החשבונית הבאה תהיה רגועה יותר, כך מבטיחים, אם כי גם סוף השבוע הראשון של מרס שבר שיאי צריכה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
חשבון חשמל. "אוכלים לנו את המשכורת עד העצם"
מומלצים